İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anket Doldurarak Para Kazanma

En Kolay İnternetten Para Kazanma Yolu…

Anket doldurarak para kazanılır mı? Evden çalışarak ayda 1000-1500$ para kazanabilmenin %100 yasal ve kolay yolu !

Evden Yapılabilecek En İyi İşler
Evden Yapılabilecek En İyi İşler

Anket doldurarak para kazanma, dünyada ve Türkiye’de gün geçtikçe popülaritesi artan, interneti ve bilgisayarı olan herkesin çok kolay para kazanabileceği bir iş. Özellikle Türkiye’de son zamanlarda bu adeta bir meslek haline geldi.

Sadece internetten doldurduğu anketlerle evinin geçimini sağlayan ev hanımlarını artık sıkça duyuyoruz. Anketle internetten para kazanmayı yeni duymuş okuyucularımız için şu işe bir açıklık getirelim.

Bu evden çalışma şeklini diğerlerinden ayıran faktörler nelerdir?

-Özel bir beceri gerektirmez.
-Web sitesi kurma derdi yok.
-Kimseyle Rekabet Etmezsiniz.
-Finansal bir risk içermez.
-Gideriniz yok.
-Herhangi bir ürün satmak veya stok tutmak yok.
-Çevrenizin geniş olmasına veya sosyal biri olmanıza gerek yoktur. Markalar size ne soruyorlar kendi fikrinizi söylersiniz.
-En güzelide başınızda bir patron yok. Evde çalışırsınız. (yada işyerinde boş zamanlarınızda)

Evde oturduğun yerden para kazanmak dedikleri bu işte. Anket doldurarak para kazanmak, evde sıradan bireylerin internetten para kazanması kapsamında, satış ortaklığı sisteminden sonra dünyada son yılların en popüler evden çalışarak internetten para kazanma yolu oldu. Çünkü her yaştan ve her kesimden, herkesin internet üzerinden para kazanabileceği bir yol. Hürriyet ve Posta gibi pek çok gazetede internetten para kazanmanın en iyi iki yolu “anket doldurma” ve “satış ortaklığı” olarak haber yapıldı.

Posta Gazetesi İnternetten Para Kazanma Haberi

Araştırma şiretleri de bunu istiyor zaten. Her kesimden insanların, ürünler yada hizmetler hakkında fikrini öğrenmek. Binlerce insanın bir hizmet yada bir konu hakkında düşüncelerini öğrenmek, pazarlama dünyasında paha biçilmez bir bilgidir. Para ödemelerinin en önemli sebebi de bu mantıktan doğuyor.

Bu evden para kazanma yolunu geçtiğimiz yıl ilk yazdığımda herkes çok şaşırdı. Neden bize para ödüyorlar? Pek çok kişi kazandığı ilk parayı alana kadar inanmadı. Şimdi aradan 1 yıl geçti ve inanılmaz bir pazar oluştu bile. Yurtdışından sonra Türkiyede de her geçen gün yeni bir araştırma şirketi açılıyor.

Bu iş tamamen yasal. Hem markalar, hem anketleri dolduranlar herkez kazanıyor. Büyük markalar yeni ürünler çıkarırken bu istatistiklerden hedef kitle belirliyorlar. Önemli olan sadece sizin verdiğiniz cevaplar değil. Cevapları verenlerin sosyolojik durumu yada cinsiyeti, medeni hali gibi bir çok etkende bu firmalar için önemli. Yani kısaca profil bilgileriniz onlar için önemlidir. Anket soruları oldukça basit. Örnek bir anket görmeniz için yabancı bir anket şirketinden gelen 6$’lık türkçe bir anket davetini, kaydettik. Aşağıdaki videodan bir fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Tam zamanlı çalışarak bu işten çok yüksek bir gelir elde edilebilir. Fakat çok kazanmak için, çok anket daveti almak gerekir. Çok anket daveti almanın yoluda olabildiğince fazla anket şirketine kaydolmak gerekir. Bir kaç adet şirkete profil bilgilerinizle kaydolup haftada 3-5 adet anket daveti beklemek yerine, 25-30 şirkete kaydolup çok daha sık anket alabilirsiniz. Tahmin edeceğiniz gibi ne kadar çok ve uzun anket o kadar para kazanmanız anlamına geliyor.

Tabiki her işte olduğu gibi anket doldurarak para kazanma işinde de herkesin atladığı bazı önemli noktalar var. Anket şirketleri herkese aynı anketi göndermez. Profil bilgilerinize bakarak, sizi ilgilendiren anketleri gönderirler. Örneğin bir çocuk bezi firmasının anket talebi olduğunu varsaydığımızda, bu anketi bekarlara göndermenin hiçbir getirisi olmayacak ve şirket o kadar kişiye boşuna para ödemiş olacaktır. Bu bağlamda şirketlere kayıt olurken yazdığınız profil bilgileri ve hobby alanları gibi bilgiler, para kazanabilmek için alacağınız anket davetlerinin sayısını doğrudan etkiler. Uzunca bir süredir anket doldurarak para kazanan bir arkadaşımız konu ile ilgli bir eğitim paketi hazırlamış. En çok kazandıran ve ücretsiz olarak kayıt  olabileceğiniz anket firmalarının listesi ve geniş bir eğitim için Anket Listesi Eğitim Paketine bir göz atın. Hem konu hakkında detaylı bir eğitim, hem de 100 den fazla anket başına para ödeyen şirketlerin listesini bulabilirsiniz. Ayrıca bizim seçtiğimiz bir kaç araştırma şirketine hemen kaydolmak ve para kazanmaya başlamak için En Çok Kazandıranlar makalesine bakın.

 

Parayı ödeyen firmalarda çok karlı bu işten…

Büyük markalar eskiden kamuoyunun görüşlerini bilmek için daha büyük paralar harcamasına rağmen yine istedikleri kadar büyük bir kitleye ulaşamıyorlardı. Bir anketör ne kadar anket doldurtabilir ki ?

İnternetten Para Kazanma HaberleriFakat şimdi tek bir tıklama ile milyonların ne düşündüğünü biliyorlar. Elbetteki böyle bir araştırmanın onlara belirli bir maliyeti olacaktır.  Markalar bu maliyeti anket doldurma sitelerine öderler. Anket siteleride paranın büyük bir kısmını anketlerini dolduran üyelerine öder. Fakat yinede markalar için online anket doldurma sistemi, eski sisteme göre daha düşük maliyetlidir ve milyonlara ulaşabiliyorlar. Bu yüzden anket doldurarak para kazanma yolları %100 yasaldır.

 

Özellikle anket doldurma işlerinde çalışan anketör öğrenci arkadaşlar çok iyi bilir, bir ajansa kayıt olursunuz, sizi açtıkları standın başına koyarlar, orada ya günlük bir para kazanır ya da çoğunlukla doldurtabildiğiniz anket başına parakazanırsınız. Hiç bu işlerinde çalışmamış olsanız bile sokakta yürürken, önünüzü kesip anket doldurma ricasında bulunan birileri olmuştur sanırım. Günümüzde ki anketle internetten para kazanmanın yolları ise bunun online şeklidir. Sokaklara düşmeden evden para kazanmak için süper bir fırsat.

 

Peki anketler nereye geliyor ? Nasıl dolduracağız ?

 

İnternetten doldurulan ankletlere ödeme yapan, ücretsiz olarak üye olabileceğiniz siteler bulunmakta. Anketlrin davetleri aşağıdaki resimde görüldüğü gibi mail adresinize size ödenecek ücreti de belirtilerek gönderilir. Bu şirketlere üye olursunuz ve anketler E-posta adresinize gelmeye başlar.

Gelen Anketler Mail Hesabınızda

Size düşen görev bu araştırmalara katılmak ve doldurduğunuz her anket için yaklaşık 3$ ile 25$ arasında bir kazanç elde etmek.

Doldurulan her anket için sizlere para ödediklerini göz önünde bulundurduğunzda, hem sosyal ve biraz daha elit kitleden kullanıcılar oluşturmak, hem de belirli yaş grubunu flitrelemek için bazıları üyeliğe sembolik bir ücret isteyebilir. Fakat genellikle üyelikler ücretsizdir.

Öncelikle sırf bu iş için yeni bir E-mail adresi açıyorsunuz. Ve bu mail ile sadece anket doldurma sitelerine kayıt olayorsunuz. 20-30 anket sitesine kayıt olduktan sonra mailiniz çok sayıda anketle dolmaya başlar.

Anketlerin ücret teklifleride  hemen yanında yazar. Yani teklifi beğenmezseniz hiç ankete başlamadan diğer ankete geçebilirsiniz. Örneğini yukarıdaki resimde görebilirsiniz.

Anketle internetten para kazanmak oldukça basittir. Çoğunlukla genel sorular sorulur.Örnek vermek gerekirse;

 • En sevdiğiniz aktiviteler nelerdir?
 • En son hangi tarihte bir bilgisayar satın aldınız ?
 • Ailenizde astım hastası olan var mı ?
 • İnternetten üzerinden alışveriş yapıyormusunuz?
 • En son internetten ne zaman alışveriş yaptınız?
 • Eviniz kendinize mi ait yoksa kirada mı oturuyorsunuz?

Bunlar gibi veya benzeri sorular sorulmakta. Elbette bu sorular anketi gönderen firmaya göre değişecektir. Firma sorularını mutlaka hedef kitlesi için merak ettiği talepler ve gereksinimler üzerine yoğunlaştıracaktır. Cevaplar bazen 4, bazen 8 şık olarak soruların altında sıralanıyor. Büyük markalar anketlerini tüm dünya dilllerinde hazırlıyor. Bu markaların anketlerin de dil seçeneğini Türkçe olarak seçip doldurabilirsiniz. Bazı orta ve küçük ölçekli markalar ise sadece ingilizce gönderiyorlar. Bu markaların anketlerini doldurmak için ingilizce bilmek şart değil. Çünkü cevaplar kısa ve net. Size uygun olan cevabı işaretleyebilirsiniz. Veya Google’ın çeviri hizmetini kullanarak ingilizce olan anketlerde yardım alabilirsiniz.

Hürriyet Para Kazanma Yollarını Yazdı

Peki nereden geliyor bu paranın kaynağı? Sırf Siz Fikrinizi belirtin diye mi para ödüyorlar?

Kesinlikle evet…! Sırf sizin fikirlerinizi öğrenmek için. Ama neden ? Bunun cevabı gayet açık ve net aslında.

Büyük firmaların pazarlama uzmanları ve firma yöneticileri stratejilerini ve ürün satışlarını hızlandırmak veya cazibeli kılmak için kamuoyunun fikirlerine, görüşlerine ihtiyaçları vardır. İnsanların arz ve taleplerini bularak yeni stratejiler oluştururlar ve odaklanmaları gereken pazarı direkt olarak anketlerini dolduran kişilerden gelen fikirleri değerlendirerek  belirlerler. Bu Süper bir pazarlama tekniğidir. Bizim de bir şirketimiz yoksa, bize düşen anketleri doldurup fikrimizi belirterek hem internetten para kazanma hem de bu firmalara yardım etmek.

Doldurduğunuz anketlerden yüksek ücretler kazanmak istiyorsanız ben ingilizce anketleri öneriyorum. Çünkü ingilizce anket doldurarak para kazandıran siteler de teklifler ücretler 35$ lara kadar çıkıyor. İngilizcem yok diye üzülmeyi zaten sorular 2-3 kelimelik basit sorular. Google toolbarın çeviri butonuyla bile doldurulabiliyor. Şıklar kendini belli ediyor zaten.

 

Peki bu anket doldurarak para kazandıran sitelerin bizden menfaati nedir?

Dünya üzerindeki bütün orta ve büyük ölçekli firmalar piyasaya yeni ürünler çıkarmadan önce piyasa araştırması yapmaktadır.  Yani anketlerle potansiyel müşterilerinin ön taleplerini toplamaktadır. Bu anketleri dışarıda, sokaklarda doldurtmak yüksek maliyetler gerektirdiği için artık internet üzerinden yaptırıyorlar.

İnternette binlerce anket firması var. İnternetten Anket doldurarak para kazanmak için bu anket firmalarina kayıt oluyosunuz.  Büyük firmaların doldurtmak istedikleri anketler mail adresinize geliyor.  Anket sorularını cevaplıyorsunuz ve para kazanıyorsunuz. Hem siz evinize bir ek gelir kaynağı oluşturuyorsunuz, hem de firmalar düşük maliyetlerle binlerce kişiye anketlerini doldurtmuş oluyorlar. Açıkçası her iki tarafta halinden memnun. En çok kazandıran anket şirketlerinin bir listesine ve bu konuda detaylı bir eğitime ihtiyaç duyarsanız anket listesi eğitim paketine bir göz atın.

96 Yorum

 1. EFE EFE 09 Mart 2012

  İnternette faaliyet gösteren Anket Sitelerinin görevi kendi sayfaları üzerinden çok sayıda insana ulaşarak, ulusal ve uluslararası boyutta kamuoyu araştırmaları yapmak, anlaşmalı oldukları kuruluşlarla bu bilgileri paylaşmaktır. Talepte bulunan yerli ve yabancı çok sayıda kuruluşun amacı ise, kendi verimliliğini artırmaktır. Anket Siteleri aracı olarak bu anket şirketleriyle sizleri buluşturur ve birlikte çalışmanızı sağlar. Anket Siteleri ile her zaman, her yerden ve her şekilde çalışabilirsiniz; istediğiniz saatte, evinizden, iş yerinizden ya da tatil yaparken. Sahip olmanız gerekenler internet bağlantısı ve bir bilgisayar. Mail adresinize iletilecek olan anketleri doldurup göndermeniz yeterli

  • Yavuz Yavuz 03 Temmuz 2014

   Arkadaşlar napolyon diye bir site var sizden bir tl bile talep etmeden sadece anket doldurmanızı ve para kazanmanızı sağlıyor. Üye olduğunuzda üye bilgilerinizi doldurup anında 15 tl kazanıyorsunuz ve anketler gelmeye devam ettikçe para hesabınızda birikiyor ve çekebiliyorsunuz. aşağıda linki veriyorum üye olmak isteyenler linke tıklayıp üye olabilirler.
   http://www.napolyon.com/Uye/Kayit-Formu.aspx?lid=de264662-c68c-4c62-8f93-cf82f36662f8

   • ORHAN ORHAN 17 Mart 2015

    sitenizin güvenilirliği ne kadar acaba

    • admin admin Yazar | 14 Nisan 2016

     Biz bir şey satmıyoruz. Sadece bilgi paylaşıyoruz.

     • Ahmet Ahmet 03 Şubat 2017

      Belli. Bir yoruma 13 ay sonra cevap vermişsiniz

   • melek melek 24 Nisan 2017

    Nasil uye olacagim ve para bana nasil gelecek

 2. kamiL kamiL 18 Nisan 2012

  bu işe ilk olarak nasıl başlayabilrim bende bu işden faydalanmak istiyorum haftada hemen hemen gerqün pc başında 2 3 saat oturup araştırmalar yapıyorum ücretsiz nasıl eğitim alabilirim.. tşkrLer

 3. Yunus Yunus 03 Haziran 2012

  Bende bu işten faydalanmak istiyorum.Haftada hergün pc başındayım 

  • serkan serkan 26 Mayıs 2016

   kazanmak için web adresimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz..

 4. Aysu Aysu 01 Temmuz 2012

  Size bir sorum var bu isi dunyanin her yrinden yapmak mumkun mu ? Mesela ben Azerbaycandayim buradan anket doldurarak para kazana bilirmiyim ?

  • cenk cenk Yazar | 02 Temmuz 2012

   Evet fakat bazı ülkelerin kendi dilinde anket gelmiyor. Azerice gelmese bile türkçe olanları doldurursunuz. Fakat en çok kazandıranlar ingilizce anketler.

  • serkan serkan 26 Mayıs 2016

   kazanmak için web adresimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz..

   • Şerife Şerife 05 Şubat 2017

    Lütfen bna yrdmci olun çok ihtycm var bu işe

 5. King King 03 Temmuz 2012

  Blogger oluşturamıyorum

 6. emre emre 11 Temmuz 2012

  bu işe nasıl nereden başlaya bilirim lütfen yardımcı olun

  • admin admin Yazar | 19 Temmuz 2012

   Anket sitelerine tek tek üye olacaksınız. Zaten işin en sancılı tarafı başlangıçta odur. Fakat piyasada satılan elenip seçilmiş anket şirketleri listesinden bir tane edinip onlara üye olun. Gelişi güzel her siteye üye olmayın.

  • serkan serkan 26 Mayıs 2016

   kazanmak için web adresimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz..

 7. aslan aslan 12 Temmuz 2012

  kazandıgımız para elimize nasıl geçiyor ?

  • admin admin Yazar | 19 Temmuz 2012

   Bazıları çek, bazıları paypal’den gönderiyor. Paypalden almak herzaman için daha mantıklıdır. Paypalden direk banka hesabına havale yaparsınız.

 8. Önder Önder 06 Ağustos 2012

  Selam, şimdi bütün stelere aynı hesap numarasını mı vereceğiz? Bende paypal yok ve kaç para olunca gönderiyorlar. Birde takiplen com diye bir sitede yorum, anket felan yaptıkça para kazanıyorsun, bu site hakkında da bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler emeğiniz için ve herkese bol kazanç.

 9. öznur öznur 31 Ağustos 2012

  anket listesini satınalmak istiyorum fakat hasep no gemedi nasıl alabilirim tşkler

  • admin admin Yazar | 31 Ağustos 2012

   Satın al butonuna tıkladığınızda havale bölümünden sipariş oluşturursanız mail adresinize banka hesap bilgileri gönderilir. Eğer gelmiyorsa info[at]xticaret.com adresine mail gönderin.

 10. admin123 admin123 02 Eylül 2012

  ben paypal hesabının tam olarak ne oldugunu bilmiyorum bi banka hesabım var ama paypal nedir nasıl kullanılır bi fikrim yok bu konuda yardımcı olursanız sevinirim tam olarak ne yapmam lazım ?

  • admin admin Yazar | 03 Eylül 2012

   Paypal; ödeme almak veya göndermek için kullanılan uluslararası bir şirket. Aynı western union gibi. Paypal hesabınız varsa banka hesabınaza bağlı olan bu hesaba birileri para gönderebilir. Sizde bankadan tl karşılı ne ise onu çekersiniz.

 11. nuray nuray 07 Eylül 2012

  anket doldurarak para kazanma ile ilgili yardımcı olabilecek kişilere sorularım olacak.Yardımcı olursanız sevinirim. Öncelikle İyi para veren ve ödemeyi de kısa vadede yapan önerdiğiniz şirketler nelerdir ve üyelikleri ücretli mi değilmi öncelikli merak ettiğim bu ama buna bağlı olarak ANKET LİSTESİ diye bir kitap varmış onu almak mecburi mi almadan yapılamıyor mu hani nasıl yapılabileceğini o kitap olmadan öğrenebileceğim internetten indirebileceğim tavsiye ettiğiniz herhangi bir site var mı bu konularda detaylı bilgilendirirseniz bir de anket doldurma sonucu kazandığınız para çek olarak almak istersek karşı tarafın gönderebilmesi için neler yapmamız gerekiyor bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

  • admin admin Yazar | 07 Eylül 2012

   Mysurvey, panelstation, opinion gibi şirketler en çok kullanılan anket siteleridir. Çek ile ödeme almak için 18 yaşını doldurmuş reşit birinin ismini yazmalısınız. PAYEE NAME bölümüne yanlış bir isim yazarsanız gelen çek o isimde gelir fakat bankada çek bozdururken problem çıkar. Yani çek ismi reşit birine ait ve doğru olmalıdır.
   Anket listesinde güzel bir liste yapılmış. Tabiki satın almak şart değil fakat bu siteleri tek tek deneyerek bulmak çok zaman alır.

 12. extrapara.org extrapara.org 20 Ekim 2012

  İnternetten anket doldurarak para kazanmak mümkün. Ancak ben bahsedildiği kadar çok para kazanılacağına inanmıyorum. Bahsedilen paraları kazanmak için onlarca mail almak ve günde saatlerce bilgisayar başında vakit geçirmek gerekiyor. Buda neredeyse imkansız . 
  Hatalıysam özür dilerim.

  • MEHMET KARCI MEHMET KARCI 10 Temmuz 2013

   haklısın kardeşim ben de aynı düşünmeye başladım desem yediri

 13. ömer aksoy ömer aksoy 18 Ocak 2013

  üye olmak istiyorum ne yapmam gerekiyo

 14. sefer paksoy sefer paksoy 24 Ocak 2013

  nasıl kazanılır yardımcı olun ltfen

 15. esra esra 12 Şubat 2013

  mrb.
  bana gelen günlük anketlerin kaç tanesini cvp’laya bilirim?
  belli bir kotaları var mı yani ?
  cvp verirseniz sevinirim tşk..

  • admin admin Yazar | 19 Şubat 2013

   Size zaten sadece katılabileceğiniz anketler gelir. Yani sınır yok.

 16. özcan özcan 01 Mart 2013

  gercekten guzel bir is eger gercekten bu rakamlar gecerli ise süper… nasil üye olabilirim???

 17. saliha saliha 03 Mart 2013

  ben kayıt yaptım ama mail falan gelmiyo ne yapam lazım ?

 18. Nur Nur 10 Mart 2013

  Yazınızda Anket Listesi kitabından bahsediyorsunuz, başka firma isimleri olan kitap var mı? Ayrıca birkaç firmaya kayıt bilgileri dolduruken tc kimlik istediklerini gördüm. Neden tc kimlik no isteniyor. Bir tanesi banka ödemesi için diyor. Ancak para işlemini paypall ile yapıldıktıktan sonra tc kimlik nosuna ne gerek var. işin bu kısmından rahatsız oldum. Banka hesabına para gönderiminde gerekli olduğunu birde gerçek kişi tesbiti için gerekli olduğu belirtiliyor. Paypall aracılığı ile ödeme gerçekleştirildiğinde ne gerek var. Birde paypall gerçek kişi olduğunu ispatlar.

  • admin admin Yazar | 10 Mart 2013

   Size ödeme yapılırken kazancınızdan adınıza %10 stopaj vergisi ödeniyor. Ödeme yaparken %10’unu kesiyorlar. Yabancı araştırma şirketleri Tc kimlik istemez fakat TR de olan şirketler ister. Normal bir durum. Satış ortaklığı ağlarıda yine aynı şekilde Tc kimlik istiyor.

 19. hayriye hayriye 21 Mart 2013

  mrb acebaillede kitabı almam gerekiyormuu almasak yapamazmıyızz ayrıca kayıt olmak isterken kitabı almamız seceneği çıkıyor kayıt olamıyorumm yardımcı olursanız sevinirimm…..

  • admin admin Yazar | 30 Temmuz 2013

   Kitap falan şart değil. Biz işe yarayan ücretsiz anket sitelerini burada yayınlıyoruz. Onlarla başlayabilirsin. Kitabı yazan arkadaş kendisi bir liste yapmış, kendi kazandığı siteleri listelemiş ve ipuçları falan veriyor.

 20. sevil sevil 26 Mart 2013

  Peki anket firmalarida bizden uyeilk talebinde bulunuyorlarmi.

 21. cn cn 21 Nisan 2013

  anket doldurma işine başlarken yapılması gerekenleri maddeler halinde yazarmısınız.nerden başlamamz gerekiyor.yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 22. elçin elçin 27 Nisan 2013

  ben bu işe nasıl başlıyabilirim bana bi yardımcı olrmusunuz ? hangi siteden üye olabilirim ? detaylı açıklama yaparsanız sevinirim tşkkr ederim .

  • admin admin Yazar | 30 Nisan 2013

   Bazı anket şirketlerinin anlatımları sitemizde mevcut.

 23. onlineparaci onlineparaci 03 Mayıs 2013

  verdiğniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

 24. buse buse 12 Mayıs 2013

  ınsallah bana ulasırsınız maddı durumdan dolayı cok ıhtıyacım var

 25. buket buket 14 Mayıs 2013

  Bir sorum olacak. Ben kredi kartı ve paypal kullanmıyorum. Örneğin , ödemeleri yanlızca çek ile yapılabiliyorlar mı ve bu çek nasıl elime geçiyor

  • admin admin Yazar | 19 Mayıs 2013

   Çek posta ile göneriliyor. Sadece çekte ismi yazan kişi bozdurabilir. Başkasını işine yaramaz. Burdaki bankalar 20-25 dolara kesinti ile çekinizi bozuyorlar. Bu sebeple en az 150-200 dolar birikene kadar bekleyin.

 26. duygu duygu 14 Mayıs 2013

  illa paypal mı almak gerekiyor. Paypal almadan olmaz mı admin

  • admin admin Yazar | 19 Mayıs 2013

   Bazı firmalarda oluyor. Yurt dışındakiler genelde paypal kullanıyor ama çek ile ödeme yapanlarda var. Paypal hesabı açmak zaten ücretsiz ve 2 dk. sürüyor. İnsanlar neden bu kadar aciz ve korkuyor gerçekten anlamak çok zor.

 27. mehmet mehmet 31 Mayıs 2013

  ben üye oldum paypala anket sitelerinede kaydımı yaptım ancak mail felan alamıorum 2 gündür bi açıklma yaparsanız sevinirim

 28. Salih Salih 01 Temmuz 2013

  ben 18 yaşından küçüğüm para kazanmam nasıl olabilir acill cevap bekliyorum

  • admin admin Yazar | 12 Temmuz 2013

   Ödeme alacağınız hesap bölümüne bir yakınınızın adını ve hesap numarasını yazmak çözüm olabilir.

 29. QuieT QuieT 02 Temmuz 2013

  Sa öncelikle Ne kadar araştırdıysam internetten para kazanma.
  Yazı yazarak , anket doldurarak , url kısaltarak, satış ortaklığı vb araştırdım 2-3 saat araştırma deil hergün ama bi türlü ücretsiz veren bulamadım ,adsense ‘de kabul etmiyor ztn , Bildiğiniz ücretsiz yer varsa yardımcı olun lütfen   !  : sesiniz58@gmail.com 

 30. Nusret Nusret 06 Temmuz 2013

  Merhabalar, bilgilendirici ve çok güzel bir paylaşım olmuş elinize sağlık teşekkürler. Bende uzun zaman internette dolaşıp bize vakit kaybı yaşatacak ödeme yapmayan şirketlerle uğraşmak yerine, anket doldur para kazan konusunda tecrübe yapmış ve kendini kanıtlamış ürünlere yönelmeyi daha doğru buluyorum. Bu sayede hem ödeme yapmayan firmalara harcadığımız değerli zamanımızı korumuş oluruz, hemde bir an önce bizde anket doldurup bu işten gerçek gelirler elde etmeye başlamış oluruz.

 31. Kemal Kemal 08 Temmuz 2013

  Merhaba, çok güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler. Anket doldur para kazan sistemine inanmayan ve bu konu hakkında tereddütü olan arkadaşlar aşağıda linkini verdiğim videodan anket doldur para kazan, kazanç kanıtlarını izleyebilirler…Bol kazançlar.

 32. tayfunsg tayfunsg 21 Temmuz 2013

  evet öncelikle netten para kazanabilirsiniz uzun zamandır bu iş ile uğraşıyorum. ama bir çok sitede bahsedilen gibi binlerce dolar kazan reklamları yalandır en azından ben daha denk gelmedim öyle bir siteye. bu kadar uzun zaman bu işle uğraşmam bana bir fikir verdi ve hiç bu işlerle uğraşmayanların yalanlarını dinlemektense benim gerçekten kendi gördüklerimi yazan bir blog yazmaya karar verdim. evet internetten para kazanabilirsiniz ama bu sadece ek gelir olur tabi çok fazla trafik alan bir siteniz ya da benim görmediğim bir site yoksa

  sitemin adresi: nette-kazanma.blogspot.com

  incelemekte bir fayda var derim

 33. metin demir metin demir 10 Eylül 2013

  Bende anketlerle kazanan biriyim.Bende set başka ama,aşağı yukarı bu işle ilgili hazırlanmış kitapların ortalama eğitim şekli aynı diye düşünüyorum.Başka bir arkadaşım başka bir set kullanıyor.Karşılaştırdığımızda birbirine yakın düzeyde bilgiler var.Anket ile para kazanmak normalde gerçekten çok zor.Doğru firmalara üye olmak ve strateji geliştirmeden kazanmak çok zor ve az oluyordu.Kazanmak isteyen arkadaşlar bu veya bunun gibi setleri alarak aile bütçelerine katkı sağlayabilirler.

 34. emre emre 15 Eylül 2013

  Firmamıza çevresine tanıtım ve satış yapabilecek,satışlara bağlı olarak kariyer yapma ve yükselme fırsatı olan,kariyerinden geri düşme olmayan,isteğe balı olarak kendine ekip kurup kazancını artırmak isteyen 18 yaşından büyük bay/bayan arkadaşlar aranmaktadır.İşimiz online tabanlı olduğu için Türkiye’nin ve Dünya’nın her yerinden başvuru yapabilirisiniz.Detaylı bilgi için aşağıdaki linke giderek ön başvuru yaptıktan sonra canlı sunuma bağlanarak bilgi alabilirsiniz. 

  Not:Aşağıdaki linki kopyalayıp adres çubuğuna yapıştırın ve ENTER tuşuna basın.Ayrıca Ön başvuru yaparken gerçek bilgilerinizi yazın ki sisteme katıldığınızda size ulaşabilelim. 

  http://ekgelir013.blogspot.com/

 35. semra semra 16 Eylül 2013

  lise mezunuyum universtr 2 trk bu isi istiyorum acil cevap bekliyom grubum bile var arkadas cok

 36. Murat Murat 16 Eylül 2013

  Merhaba,
  Kitabı nasıl alıyoruz. Gerçekten kazandırıyor mu? Admin siz bu işi yaptınız mı? Bu videolarla kazanıldığı ispat etmiş olunuyor. İnşallah bizde mağdur duruma düşmeden güzel paralar kazanırız. 

 37. Salih Gorgun Salih Gorgun 25 Eylül 2013

  Anketten para kazanılıyor ama, anket sitelerine kayıt olurken nasıl bir yol kullanmanız ve kayıt olurken neler yapıldığını bilmeniz gereklidir

 38. tüba tüba 10 Ocak 2014

  ben üye olmaya çalışıyorum ama olamıyorum .tam olarak işlemlere nereden başlayabilirim. teşekkürler

  • admin admin Yazar | 16 Ocak 2014

   Hangisine üye olmaya çalışıyorsun?

 39. Ali Ali 28 Ocak 2014

  İnternetten para kazanmak zor ama imkansız değildir. Kesinlikle profesyonel bir yardım almanız gerekmektedir. Yardım almadan bu işe kalkışırsanız sonu hep hayal kırıklığı ve zaman kaybı olacaktır. Bu yüzden size bu eğitim setini tavsiye ederim. Ben de bu şekilde öğrendim ve halende öğrenmeye devam ediyorum çünkü içeriği devamlı olarak güncelleniyor ve takıldığınız yerde hemen irtibata geçip yardım alabiliyorsunuz.
  http://goo.gl/6tkZty

 40. Ali akbulak Ali akbulak 28 Nisan 2014

  İstanbul avrupa yakasında ikamet ediyorum bende bu işe dahil olmak istiyorum anında iletişim kurabilir ulaşabilirsiniz 05316999486

 41. Meltem Meltem 27 Mayıs 2014

  Selamlar daha önce evden anket doldurulmaz derim ama güvenilir bir firma bulamadığım içinmiş simdi size söyleyeceğim site kaliteli bir site ödemelerinizi istetiğiniz zaman alabiliyorsunuz. şöyle anket başı 5$ ile 20$ arası veriyor anketler sık geliyor bayanlar biraz daha avantajlı dünya çaplında araştırma yapıyor anketler fiyata göre uzunluk içerir ama fazla olmaz 15-20dk ayda 10$lık 15 anket gelse 150$ sadece bir firmadan ilk zamanlar bilgilerinize göre test amaçlı olarak küçük anketler gelir sabredin daha sonra iyi anketler gelir. Ama kesinlikle doğru cevap verin sonra atarlar, ve paranızı istediğiniz zaman hesaba yatırıyorlar üye olmanızı tafsiye ediyorum. şu linten ulaşabilirsiniz. http://paidviewpoint.com/?r=gtyyot

  • turgay turgay 11 Haziran 2014

   Meltem hanım sizin linkinizden üye oldum. Daha küçük anketler geliyor.

  • tayfun tayfun 03 Eylül 2014

   meltem hnm bu site sadece İngilizce anketler İngilizce ve Türkiye deki ürünlere uygunmu

 42. Alper Demir Alper Demir 25 Temmuz 2014

  Güzel bir paylaşım görüyorum. ve teşekkür ediyorum

  Herkesten şunu istiyorum. Dünya üzerinde yüzlerce network marketing şirketi var , hepsi kendine göre ürün ve kazanç planlarını barındırmaktadır.  Bir firma böyle yaptı diye lütfen diğer network marketing firmalarınıda aynı kefeye koymayın. Çünkü milyar dolarlık network marketing firmalarıda var bu piyasada.

  Devlet kanun ve yasaları maalesef ülkemizde yeterli değil. hukuki olarak çok açık olduğu bir gerçek. 

  Yorum yaparken lütfen birbirimizi kırmadan yazalım ve amacımız bilgilendirme olsun. 

  Detaylıca araştırın derim. 

  Ayrıca network marketing firmalarını seçerken ilk olmakta fayda var. çünkü piyasada henüz girmiş bir network marketing çok para kazandırabilir. Tabi bu sizin kendinize ve işe olan inancınızla alakalı.

  yeni nesil network marketing firmasına katılmak ve ilklerden olmak istiyor musunuz?

  yalnızca tecrübeli networker arkadaşları bekliyoruz 

 43. tugba tugba 31 Temmuz 2014

  Bende çalışmak istiyorum çok ihtiyacım var ne yapmam gerek

  • admin admin Yazar | 16 Mart 2015

   Sitedeki ücretsiz araştırma şirketlerine üye olarak başlayabilrisiniz.

 44. hatice hatice 10 Ekim 2014

  bana da yardımcı olabilir misiniz? nasıl dahil olacağım bu işe bi site önerebilir misiniz 

 45. levent levent 05 Haziran 2015

  Nasıl katılırim bilen varsa arasın lütfen 0553 133 98 16

 46. berna berna 23 Haziran 2015

  Arkadaşlar napolyon diye bir site var sizden bir tl bile talep etmeden sadece anket doldurmanızı ve para kazanmanızı sağlıyor. Üye olduğunuzda üye bilgilerinizi doldurup anında 15 tl kazanıyorsunuz ve anketler gelmeye devam ettikçe para hesabınızda birikiyor ve çekebiliyorsunuz. aşağıda linki veriyorum üye olmak isteyenler linke tıklayıp üye olabilirler. http://www.napolyon.com/Uye/Kayit-Formu.aspx?lid=a187b1bb-916d-4c4e-b91d-4aea9fc89dfe

 47. ali kemal ali kemal 07 Kasım 2015

  DİKKAT!
  EVET, BURADA AYLIK YÜZDE YÜZE VARAN KAZANÇ MÜMKÜN 100 % AYLIK! AMA BU BİR YÜKSEK YATIRIM PROGRAMI DEĞİLDİR!
  Biz siradan insanlarin oluşturduğu bir topluluğuz. İnsanlar, bu küresel karşilikli yardimlaşma fonunda birbirlerine yardim etmektedirler. Bu, yeni filizlenen bir ağaç dali gibi şu anda yaşadiğimiz ruhsuz, acimasiz ve her şeyin para olduğu bu aç gözlü dünyada insanlar için yeni bir umut! Burada öncelikli amaç para değildir. hedefimiz dünyadaki acimasiz finansal sistemi yok etmektir. Sorusu olan bana ( alikemal1991@gmail.com ) mesaj yoluyla ulaşa bilir.. http://mmmglobal org/?i=alikemal1991@gmail.com

 48. yasemin yasemin 23 Kasım 2015

  ben bu işe nasıl başlarım biri bana yardmcı olsun lütfen 05453165822

  • serkan serkan 26 Mayıs 2016

   yasemin hanım bize ulaşabilirsiniz..

 49. mustafa mustafa 28 Şubat 2016

  Gelir paylaşım sitesi, YÜKSEK KAR.. 
  Günlük Yaklaşık geri dönüşüm tablosu..
  5   Adet Reklam Paketi Günlük Geri Dönüşüm  : 1 euro
  10 Adet Reklam Paketi Günlük Geri Dönüşümü: 2 euro
  20 Adet Reklam Paketi Günlük Geri Dönüşümü: 4 euro
  50 Adet Reklam Paketi Günlük Geri Dönüşümü: 10 euro
  100 Adet Reklam Paketi Günlük Geri Dönüşümü: 20 euro
  200 Adet Reklam Paketi Günlük Geri Dönüşümü: 40 euro
  400 Adet Reklam Paketi Günlük Geri Dönüşümü: 80 euro
  600 Adet Reklam Paketi Günlük Geri Dönüşümü: 120 euro

  Not: Geri dönüşen kazancı tekrar pakete çevirdiğinizde kazanç oranınız kat kat artmaktadır. Site içeriği karışık gelebilir yardıma ihtiyacınız olabilir. O yüzden alttaki referans linkinden ye olursanız adım adım yardım edebilirim.

  http://myadpack.eu/?r=111727166

 50. Göktuğ Göktuğ 24 Nisan 2016

  Bence denenmeli arkadaslar

 51. serkan serkan 26 Mayıs 2016

  çalışmakta olduğumuz firma veri saklama-veri güvenlik firması aynı zamanda network marketing şirketidir.İnternet güvenliği günümüzün en hassas konularından birisi olduğu için; Kairos bu alanda özel bilgilere sahip; şirketler-şahıslar-kurumlar-kuruluşlar aklınıza neresi gelirse özel bilgisini hiç kimse ile paylaşmayan kimsenin çalmasını istemediği, bu bilgilere %100 güvenliğini sağlayan teknoloji firmasıdır.Bilgi güvenliğini bulut(cloud) teknolojisi ile sağlar.Bunu yaparken şuan dünya çapında 50.000 mevcut üyesinin bilgisayarında ki harddisc i kiraya alarak Kiraya aldığı harddisc e saatlik-günlük ve aylık kazançlar ödüyor.
  YAPMANIZ GEREKEN 10 SAAT SİSTEME BAĞLI KALMAK.
  YAPACAĞINIZ ANLAŞMA İLE ELDE EDECEĞİNİZ AYLIK KAZANÇ
  26$ ,124$,328$,578 $
  DETAYLI BİLGİ İÇİN

  http://www.kairosplatform.com

  • beyza beyza 23 Haziran 2017

   ben kayıt olamıyorum yardım için bana mail gönderebilirmisiniz üniversiteye hazırlanıyorum ve gerçekten bu işe ihtiyacım var kayıt oluşturamadım ve nasıl yapıcam bilmiyorum..

 52. Emin Emin 22 Haziran 2016

  Nasıl başlıyoruz ve nasıl iletişim kuruyoruz

 53. Serhat Serhat 16 Ağustos 2016

  05362626970 yetkili kisiler iletisime gecebilirmisiniz

 54. Zeliha Zeliha 23 Eylül 2016

  Çalşmak istiyorum

 55. merve merve 31 Ekim 2016

  nasıl başlıcam bu işe nasıl iletişim yapıcam ve hangi yolları izlicem yardım edin

 56. merve merve 06 Ocak 2017

  bende uye olmak ıstyrm yardımcı olur msnz nasıl oluyor

 57. Oguz Oguz 04 Şubat 2017

  Bu kazandığımız paralar bizim banka hesabımızamı yatıyor direk yoksa sitede birikiyormu parayı nasıl çekicez hesap no muzu her siteye vermek güvenlimi

 58. graham shirley graham shirley 14 Aralık 2017

  % 3 faiz oranı ile hızlı ve rahat kredi başvurusunda bulunun. 24 saat online finansal kredi kredisi hizmeti ve 4 saatlik kredi teslimatı hizmeti sunuyoruz. e-posta yoluyla daha fazla bilgi için bugün bizimle iletişime geçin: graham_shirleycredithome@outlook.com

 59. Nuri Nuri 22 Aralık 2017

  Uye olup anket doldurmak icin ne yapmaliyim nasil uye olurum

 60. Ayhan Ayhan 19 Ocak 2018

  Hem fikirlerimi beyan etmek hem de para kazanmak

 61. Doğukan Doğukan 26 Haziran 2018

  Düşünce on numara sadece para nereye yatacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.