İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hızlı ve Profesyonel LOGO Tasarımı. Logonuzu Kendiniz Yapın!

Siteniz için Hızlı ve Kolay bir Şekilde Nasıl Logo Oluşturulur?

 

Logo, sitenizin temsilcisi, işletmenizin resim halindeki kimliği halini alır. Markanızın ikonudur. Bir kez yayıldığında ziyaretçileriniz veya müşterileriniz logoyu siteniz, işletmeniz ile bağdaştırmaya başlayacaktır.

img_304

 

Logolar Site için Neden çok Önemlidir?

 

Eğer ticarette yeni iseniz ve bir logo ile ortaya çıkmaya uğraşıyorsanız, bu işletmenizi ve sunduğunuz servisleri/ürünleri iyi bir şekilde temsil etmelidir. Logo, siteniz hakkında bir şeyler söylemelidir; size bir kimlik vermelidir. Çizim tahtasının önündeyken sitenizi, şirketinizi temsil edebilecek bir şeyi düşünmelisiniz. Eğer bunu yapamıyorsanız, o halde tamamen eşsiz ve akılda kalıcı bir şey ile ortaya çıkmalısınız.

 

Websiteniz için Bir Logo Elde Etme Yolları

 

Başlamadan önce siteniz için bir logo elde etmenin alternatif yolları olduğunu bilmelisiniz:

– kendiniz çizin;

– bir tasarımcıya sipariş edin;

– bir tasarım stüdyosuna sipariş edin;

– açık arttırma kullanın;

– online düzenleyici kullanın;

– online oluşturucu kullanın (örneğin Logaster).

 

Tüm bu yöntemleri bu bilgilendirmeden öğrenebilirsiniz.

 

Logo Tasarımı için İpuçları

 

Artık logonuz için nasıl fikir bulacağınızı biliyorsunuz. Bu çok önemli. Bir sonraki adıma geçmeden önce gelecek logonuzla ilgili bir vizyona sahip olmanız gerekmektedir.

Bir sonraki adım vizyonunuzu doğru kanala yöneltmenize yardımcı olmaktadır. Publicidadpixel adresinden aşağıdaki bilgilendirme size yardımcı olacaktır.

gjj

 

Logo Oluşturmak için İhtiyacınız Olacak Araçlar

 

Geçmişte çok kısıtlı logo tasarım seçeneğiniz vardı. Ya clip-art ile kendiniz bir şeyler oluşturmalıydınız veya profesyonel tasarımcılarla çalışıp binlerce dolar ödemeliydiniz. Bugünlerde ise yeni markanız için harika bir logo oluşturmanıza yardımcı olmak için çeşitli fiyat seviyelerinde yeterli miktarda servis bulunmaktadır.

 

Online Logo yapıcılar

 

Logo üreteçleri kendi logosunu oluşturmak isteyen herhangi biri için en kolay yoldur. Evet, her zaman iyi kalitede logo sunmuyorlar ancak aradıklarınız şunlarsa bu sizin için en iyi seçenek: logonuz için fikir arıyorsanız. Online logo yapıcılar ile bir taslak oluşturabilir ve daha sonra bilgisayarınızda tamamlayabilir veya tasarımcıya gösterebilirsiniz.

 

Logaster

 

Logaster, kullanıcılarına saniyeler içerisinde bir logo oluşturma imkanı veren bir websitedir.

“Bir logo oluştur” sayfasına girdiğinizde site veya şirket adınızı, sloganınızı ve sahip olduğunuz işletme tipini girin. Ardından teklif edilen logolardan birini seçebilir ve memnun kalırsanız kaydedebilirsiniz.

Eğer memnun kalmazsanız, renk, yazı, yazı tipi, ikon ve pozisyon dahil tüm logo stilinizi düzenlemekte özgürsünüz.

img_300

 

Logaster PNG, PDF, SVG, ve JPEG gibi popüler görsel formatlarını destekler.

Düşük çözünürlükte logo sürümünün indirmesi ücretsizdir.

 

Benzer araçlar: Logotype Maker, 3D-Text-Maker, Creatr, Logoshi ve Cool Text.

 

Grafik Programları

 

Online logo üreticiler tarafından oluşturulan logolardan memnun kalmadıysanız, logo elde etmek için iki yolunuz daha var:

  1. Grafik programları yardımıyla online logo üreteçleri tarafından oluşturulan logoları özelleştirin.
  2. Grafik programları yardımıyla yeni bir logo oluşturun.

 

Zaten logonun taslağına sahip olduğunuzdan, ilk seçenek daha kolaydır. Örneğin, Logaster’da logoyu oluşturdunuz ancak teklif edilen ikonu beğenmediniz. Bu durumda tek yapmanız gereken siteden logoyu indirdikten sonra grafik programı yardımıyla ikonu değiştirmek.

 

Ücretsiz Çizim ve Boyama Programları:

 

tyrty

Paint.NET – Paint.NET, katmanları, sınırsız geri alma ve yeniden yapmayı, özel efektleri, çizim araçlarını (şekil, oluk, Bezier, kavis vb.) vb. destekleyen bir görsel ve fotoğraf işleme programıdır.

 

Inkscape – Inkscape, ölçeklenebilir vektör grafikleri (SVG) düzenleyicidir. Açık kaynaklıdır ve Windows, Linux, Mac OS için sürümleri mevcuttur.

 

GIMP – GIMP, çoğunlukla taraftarları tarafından Adobe Photoshop ikamesi olduğu ağızlara dolanmıştır. Size görsel ve fotoğraf düzenleme ve oluşturma imkanı verir. Birçok ticari boyama programında bulunan boyama araçları gibi alışılmış kolaylıklara sahiptir (Fırça, Airbrush, Kalem, Klonlama, özel fırçalar ve desenler vb.).

 

Pixlr.com –  Pixlr tüm düzenleme ihtiyaçlarınız için güçlü bir tarayıcı fotoğraf düzenleyicisidir. Görselleriniz üzerinde katmanlar ve efektler dahil tam kontrole sahiptir.

 

Yazı Tipleri

yazi_fontlari

Bir logonun yazı tipi, logonun kendisi kadar önemlidir. Yazı tipi karmaşık bir hava yaratacak kadar uzun olmamalı, okunaklı olmalı ve bir yapbozun parçası olmamalıdır. Genelde logolarda kullanılan üç çeşit yazı tipi mevcuttur, ör. Serif fonts, Sans Serif ve Script fonts.

 

Serif fonts yazdırma sırasında bazen büzülebildiği için sıklıkla kullanılmamaktadır, bu şekildeki yazı tiplerinin şık kenarları paramparça olduğundan genelde tavsiye edilmezler.

 

Sans Serif yazı tipleri geniş çapta kullanılır ve en çok tavsiye edilendir. Pepsi, Sony, Apple vb. markaların logolarında bununla karşılaşabiliriz. Bu yazı tipleri her açıdan aynı genişliğe sahip olduklarından kısa şekilde sıkıştırılsalar bile eğri büğrü olmaz veya dağılmazlar. Bu sebeple Sans Serif yazı tiplerini aşağıdaki logo yazı tipleri koleksiyonum içine ekledim.

 

Script fonts, script yazı tipinin kullanıldığı öncülerden olan Coca-cola logo tasarımında olduğu gibi, ara sıra kullanılmaktadır. Script yazı tipleri kıvırcıktır ve Serif yazı tipleri gibi onlar da yazdırma esnasında karşılaşılan aynı pürüze sahiptirler. Bu yazı tipleri yazdırma sürecine girdiklerinde hırpalanırlar ve problem çoğunlukla tekstil üzerine baskıda ortaya çıkar. Bu yüzden, logolarda yalnızca yalnızca kalın script yazı tipini kullanın.

 

Logonuz için yazı tipi bulabileceğiniz siteler:

 

Fonttr.com
Yazitipleri.net
Google fonts

 

img_302img_303

 

Nasıl online logo oluşturulur

 

Adım 1.

Sitenizin nasıl temsil edilmesi gerektiğini belirleyin.

Site isminizle hangi görsellerin uyuşacağı konusunda konsept fikirler geliştirmek için sitenizin içeriğine göz atın.

 

Adım 2.

Logo oluşturmak için online servisi seçin.

Logaster veya Logoshi gibi birkaç tasarım sitelerini inceleyin. Siteniz için düşündüğünüz konseptle en iyi uyuşan eser ve şablonları sunan servisi arayın.

 

Adım 3.

Logonuzu oluşturun.

Tasarımınızın merkez elemanı olarak bir görsel seçin ve daha sonra yazıyı ekleyin. Logonuzu hesabınıza kaydetmeden ve tamamlanmış dosyalarınızı indirmeden önce elementlerin pozisyonu, rengi ve dönüşünü değiştirebilirsiniz.

 

Adım 4.

Tasarımı masa üstünüze kaydedin. Dürüst fikirlerini almak için güvendiğiniz insanlara gösterin.

 

Adım 5.

Tasarım şablonuna geri gidin ve yapmanız gereken düzeltmeleri yapın. Rengi, yazı tipini, ikonu değiştirin.

Bunu online olarak, logoyu oluşturduğunuz online servis ile veya bilgisayarınızdaki grafik programı ile yapabilirsiniz. Sitenizde yayınlamadan önce dosyayı şu üç formattan birinde kaydetmeniz gerekecek: GIF, PNG veya JPG (JPEG)

 

Tebrikler!

Logonuzu yapmayı bitirdiniz.  İlk birkaç logo size kabus olduysa hiç endişe etmeyin. Her şey gibi pratik yaparak daha iyi hale geleceksiniz. Eğer kişisel veya bir hobi siteniz varsa, oluşturduğunuz logolar fazlasıyla yeterli olmalı.

 

SadeceOn

 

Logaster’a iyi bir alternatif olarak SadeceOn’u denemek isteyebilirsiniz. Firmanız için sektöre uygun en farklı ve en yaratıcı logoyu tasarlatmak isterseniz SadeceOn’da logo tasarım hizmeti sadece 10 Liradan başlayan fiyatlarla sizi bekliyor. Tasarım konusunda profesyonel ve yetenekli hizmet verenler, aklınızdaki tasarımı en özgün şekilde sunuyor.

İster fast food firmanız için, ister nakliye firmanız için, ister inşaat firmanız için sektörünüz ne olursa olsun firmanıza en uygun tasarımı SadeceOn’da bulabilirsiniz. Dilerseniz mock-up tasarımı yaptırarak nasıl göründüğüne bakabilir, dilerseniz 3 boyutlu çizimle daha profesyonel tasarım elde edebilirsiniz.

Tasarım konusunda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız kolayca üye olabilir, satış konunuzu oluşturabilir, yeteneğinizi alıcılara sergileyebilirsiniz. Güvenli alışverişin adresi SadeceOn hem hizmet verenler için, hem de alıcılar için işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebileceğiniz ortam sunuyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.