İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bir Blog Nasıl Size Para Kazandırabilir?

Zaten halihazırda bir blog sahibi olduğunuzu varsayıyorum. Bloğunuzaa iyi trafik sağlayabilirseniz başarı sizin için kaçınılmaz olacaktır. Yüksek ziyaretçi trafiğiniz nakit akışı gibi görebilirsiniz.

Sonuç olarak bir ürün satışı için gerekli olan müşteriyi bulmanız ya da tam tersi olarak müşterinin sizi bulmasını sağlamanız olacaktır. Bunun en iyi yolu google da arama yapan potansiyel müşterileri bloğunuza çekmektir. Blog üzerinden kazanç sağlamak istiyorsanız da SEO yu en azından orta seviye bilmeniz size çok büyük fayda sağlar. SEO bütün içerik konularında aynıdır fakat teknik olarak bazı farklılıklar olacaktır. Seo, arama motoru optimizasyonu olarak da adlandırılan ve oldukça yararlı bir tekniktir. Seo sayesinde hizmetini verdiğiniz ürünün veya hizmetin ana kelimesinden trafik sağlayarak, o ihtiyaç ile arama motorlarına başvurmuş kişileri ilk olarak kendi sitenize yönlendirmeniz için yapılacak işlemler bütünüdür. Seo konusunda ileriki zamanlar da daha detaylı bilgiler ile yazımızda yer vereceğiz. Konuyu daha fazla dağıtmadan asıl konumuz olan bloglar üzerinden kazanç sağlama konumuza geri dönelim. Bu konuda bilgi ve tavsiyelerimiz ile geniş bir yazı olacağından eminim.

Türkiye’de internet üzerinden para kazanma yöntemlerinin anlatıldığı ve aktarıldığı web sitemizde bu konuda oldukça fazla kaynak var.  Pek çok konunun içinde boğularak kafanızın karışmasını istemiyorsanız, kendinize bir yol çizmeli ve bu yolda ilerlemelisiniz.

Bloglarınızdan Para Kazanma Teknikleri

Asıldan bu konunun pek çok tekniği vardır. Bir blogtan nasıl para kazanılacağını aşağıda ana başlıklar olarak görebilirsiniz. Birçok kategori de bloglarınızdan para kazanabilmeniz mümkündür. Sizin yapmanız gereken bu tekniklerin yanında altyapı çalışmalarını da sıkı tutarak başarıyı elde etmektir.

1-) Ürün tanıtımı ve satışı ile
2-) Banner gösterimi sayesinde
3-) Google reklam servisi olan Adsense sayesinde
4-) Kendinize ait bir mail listesi oluşturma

Ürünlerinizi Pazarlamak İçin Uğraşmayın

Ürünlerin tanıtımı ve satışı ile bloglarınız üzerinden satışını gerçekleştirebilir ayrıca diğer sanal e-ticaret sistemleri üzerinden de alıcılarınıza ve müşterilerinize satışı gerçekleştirebilirsiniz. İnternette popüler affiliate platformlarını sizinle paylaşacağım. Bu affiliate ağları sayesinde ürün sahipleri ve internetten ürün tanıtımı yapan kişiler (blog sahibi satış ortakları) ortak bir yerde buluşur. Zahmetsiz ve risksizdir. Siz size verilen aracı link ile tanıtım yazınızı çevreniz ve sahip olduğunuz kitle ile paylaşır ve aracı olarak müşterilerinizin satın alma işlemini sağlarsınız. Sonra ürün tedarikçisi ile yapılan anlaşmaya göre yüzdesel bir oranda komisyon alırsınız.

Bazı popüler affiliate ağları

adtriplex.com

reklamaction.com

clickmerkez.com

xticaret.com

gelirortaklari.com

Sadece blogunuz üzerinden değil facebook, instagram veya twitter gibi sosyal medya sistemleri üzerinden de ürünlerin tanıtımlarını yapmanız mümkündür.

Bir yorum

  1. Mesut Mesut 02 Kasım 2015

    Mrb ben internetten kolay para kazanmak istiyorum ve daha yeniyim başka bi sitenin örneğin gittigidiyorda oranın ürünlerini satarak. 50 ise 5 TL faizle satarak örneğin olurmu bi yardımcı olsanız. Telefon numaramı verim 05070408349. Yardımcı olursanız sizden haber bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.