İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Amazon Satış Ortaklığı Web Siteme Nasıl Trafik Sağlarım?

Dolaylı Trafik – E-mail Marketing

 

Kaliteli trafik akışı sağlamak istiyorsanız ve çalışmalarınız doğrudan hedef kitlenize duyurmak istiyorsanız dolaylı trafik ve email marketing yöntemini benimseyebilirsiniz. Yönlendirilmiş dolaylı trafik, bir başka sitenin ziyaretçilerinin (teknik olarak back-link alımı olarak da tanımlanabilir) ya da gönderdiğiniz e-mail ile size yani sayfanıza geri dönüşü demektir. Bu aynı zamanda kaleme aldığınız bir makaleyi okuyan ziyaretçileri de kapsayan sistemdir. Yani Article Marketing de bir dolaylı trafik sağlayıcıdır.

 

Web sitesi için kaliteli içerik

 

Bir diğer kaliteli trafik, arama motorları ile gelen trafiktir. Örneğin, arama yapılan konuya ilişkin web siteniz arama motorlarında ilk 10-20 sonuç içinde listeleniyorsa o zaman hedef kitlenizle doğrudan buluşma şansı elde edersiniz. Arama motorlarında, arama yapılan anahtar kelimeye ilişkin sonuçlar iki alanda listelenir. Bunlardan biri organik sonuçlar olan web sitenizin içeriği sayesinde kazanılan geri dönüşüm diğeri de bedelli bir yöntem olan reklam sonuçları. Kaliteli ve güncel içerik sizi organik sonuçlar içinde bulunabilir kılacaktır.

 

Makale Yazımı – Article Marketing

 

Ücretsiz olarak trafik sağlamanın en emin ve kesin yolu ise, uzmanı olduğunuz, hizmet verdiğiniz konuya ilişkin kaleme alınan makalelerle gerçekleşir. Makale dizin servisleri, gerekli alt yapılarını arama motorlarında üst sıralarda konumlanmak üzere geliştirmişlerdir. Bu nedenle ekstra bir efor sarf etmeden konunuz ile ilişkili kaliteli ve doğru içerikleri, reklam, tanıtım mantığından uzak bir dilde, hedef kitlenizin merak ya da sorularına cevap verecek nitelikte yazarak bu servisler aracılığı ile yayınlatabilirsiniz. Makalenin altında hazırladığınız künyeniz aracılığı ile de hedef kitlenizin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ülkemizde bu sistemin yeni yeni kullanımına başlaması ile birlikte makale yazım hizmeti alanı da gelişmeye başladı.

4 Yorum

 1. sarp sarp Yazar | 11 Ağustos 2015

  Amazon astore magazası actım ve verilen linki siteme yerlestirdim ama malesef sitemi web yöneticisi araclarında tanıtamıyorum .Daha dogrusu dogrulama alanına geldiğim zaman 404 hatası seklinde bilgi verip bir search kutucugunu karsımıza cıkarıyor .

  Slider kullanmıstım onu da kaldırdım.Google beni tanıması ıcın mesaj da attım.
  Su durumda ne yapabilirim ?
  SEO icin onemli bir konuymus

 2. admin admin Yazar | 11 Ağustos 2015

  Sonuçlar hemen değişmez. Bazen 1-2 ay beklenmesi gerekir. Şu anda yapacağınız birşey yok. Siz sitenize yeni içerikler girmeye devam edin.

 3. Ahmet Ahmet 29 Kasım 2015

  Teşekkürler bu güzel bilgiler için. Amazon store’u kullanmayı düşünüyorum. Yalnız komisyon oranları biraz düşük sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.