İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İnternette Potansiyel Müşteriye Ulaşmak

Birçok kişi satış ortaklığı yaparak para kazanmak için açtıkları web sitelerinden iyi bir ziyaretçi sayısına ulaştığını ama yinede para kazanamadığını söylüyor. Bir arkadaşımdan aldığım mailde sitesinin günlük ziyaretçi sayının bini aştığını fakat satış yaptığı üründen çok az para kazandığını öğrendim. Oluşturduğu blog henüz 3 aylık olsa bile günlük bin ziyaretçi sayısına ulaşması aslında çok iyiydi fakat sorun web sitesinin satış ortaklığı yaptığı ürünlerle alakası olmaması ve müşterilerin birçoğu tarafından farklı kelimelerden siteye giriş yapması idi.

 

Hosting şirketlerinden biri ile satış ortaklığı yapıyordu fakat sitesindeki içeriklerin bu konuyla alakası yoktu. Anlatmaya çalıştığım şu ki hosting şirketi ürünlerini pazarlamaya çalıştığınız bir web sitesi üzerinde sırf ziyaretçiniz olsun diye zayıflama ürünlerinden bahsetmeniz sizlere belki müşteri sağlayabilir fakat para kazandırmaz. Eğer web sitenizi belli bir ürünün satış ortaklığını yapmak amacıyla açtıysanız sitenizdeki konuların da ürünün içeriğiyle ilgili olması gerekmektedir. Ama siz sırf ziyaretçi kazanayım diye ünlü sanatçıların resimlerini paylaşır, zayıflama ürünleri ile ilgili yazılar yazarsanız hedefinize ulaşamazsınız. Buda şu demek oluyor ki anlayabilirsiniz müşterinizi artırsanız bile para kazanamazsınız.

Hosting şirketi ile alakalı ürünlerde satış ortaklığı yapıyorsanız paylaştığınız konuların da hosting, domain, wordpress gibi alakalı içeriklerde olması gerekiyor. Sizlere bu konularda arama yapan ziyaretçiler gerekmektedir. Fakat siz zayıflama ürünü üzerine satış ortaklığı yapmayı düşünüyorsanız bu durumda yeni bir web site kurmanız gereklidir. Yani hosting şirketi ürünleri üzerine satış ortaklığı yaptığınız bir sitede zayıflama ürünleri ile ilgili paylaşımların gerekliliği yoktur.

İnternet üzerinden pazarlama işinde hedefiniz oldukça önemlidir. Belirlediğiniz bir hedefe yoğunlaşın ve çalışmalarınızı bu yönde yapın. Bir ürünü pazarlarken kendinizi müşterinin yerine koyun ve aramak istediği kelimeleri düşünerek bu yönde çalışın. Konunuzun dışına çıkmayın ve web sitenize ürününüzle ilgili içerikler girin. Ziyaretçi sayısı çoğalsın diye uğraşmayın unutmayın ki sizlere ne aradığını bilen kaliteli müşteriler lazım.

4 Yorum

 1. Mustafa Karacaoğlu Mustafa Karacaoğlu 12 Temmuz 2015

  Öncelikle sitenizi çok faydalı buldum. İnternetten para kazanmak için satış ortaklığı sistemini tavsiye ederim arkadaşlar

 2. kaya bal kaya bal 31 Temmuz 2015

  çok güzel bir yazı olmuş bilgileriiniz için teşekkürler. Verdiğiniz fikirler gerçekten bir emeğin tohumlarıdır. Ülkemizde internetten para kazanma henüz emekleme aşamasında ama ilerki yıllarda mutlaka bir patlma yaşayacaktır. Evden para kazanma konusunda bizimde tecrübelerimizi okumak için nasilparakazanilir.net e bakabilirsiniz.

 3. mustafa mustafa 25 Ağustos 2015

  interenet üzerinde güvenebileceğiniz işleri seçtim. sitemde kısa kısa bahsettim dileyen sitemden üye olabilir. benim kayıt linklerimden üye olursanız her türlü yardımı ederim.

 4. ali ali 27 Kasım 2015

  Bir web sitesi sadece satılacak ürün için tasarlanmalı. Bu sayede tek bir ürünün reklamı yapılıp müşterinin kafası karışmıcaktır. Paylaşımınız için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.