İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Niş İçerikli Bir Blog Sayesinde Para Kazanmak

İnternet dünyasının gelişmesi ile birlikte niş içerikli bloglarda insanlara sunulmuştur. Niş içerikli bloglar sayesinde para kazanma imkanı bulmaktasınız. Niş tanım olarak daraltılmış konuları kapsamaktadır. Yani belirli bir kesimin ihtiyaçlarını karşılamak adına ortaya çıkmış terimlerdendir. Niş Pazar küçük müşteri kesimlerini temsil etmektedir. Örnek verecek olursak borsa işi ile uğraşanlar için hazırlanmış blogları örnek olarak verebiliriz.

Gelişen internet alemiyle birlikte internet üzerinde birbirleri ile rekabet eden bloglar ortaya çıkmıştır. Durum böyle olunca hazırlamış olduğunuz bloglara eskiye oranla daha fazla özen göstermeniz gerekliliğini getirmiştir. Örneğin genel içerikli bir blogunuz bulunuyor.Her konuda makaleler hazırladığınız için ziyaretçi sayınız yeteri düzeye geldi. Fakat nedense satış yapamıyorsunuz. Bunun temel sebebi tek bir alana yönelmediğinizde dolayı ziyaretçiler sizin hazırlamış olduğunuz tanıtım yazılarını incelemeyecektir. Sonuç olarak ziyaretçi sayınız her ne kadar yeteri düzeyde olsa sa sizlere bir katkısı olmayacaktır. Bu noktada sizlere tavsiyemiz niş içerikli bir blog hazırlamanız.

Niş İçerikli Blog Hazırlamak İçin Neler Yapabiliriz?

1-Atılacak ilk adım niş bir ürün bulmak olacaktır.

2-Bulmuş olduğunuz niş ürünün rekabet düzeyini araştırmak

3-Niş ürüne uygun olarak domain satın almakta.

Atılacak ilk adımın niş bir ürün olmak olduğunu söylemiştik. Peki bu aşamada neler yapmanız gerekmekte?  Bu noktada verebileceğimiz tavsiye bilgi sahibi olduğunuz konuları seçmeniz ve o konuyla ilgili blog kurmanızdır. Hiçbir konuda bilgi sahibi değilseniz internet üzerinden rahatlıkla erişebileceğiniz google anahtar kelime aracını kullanarak, arama hacmine sahip, rekabet düzeyi düşük konular ile başlayabilirsiniz. Konuyu bulduktan sonra bir alt yapı çalışması olması açısından konuyla ilgili araştırmalar yapın ve bilgi edinin. Bilginizi artırmanız satış yapma olasılığınızı artıracaktır.

Bir diğer husus konuyla uyumlu olacak şekilde domain almanız olacaktır. Örnek verecek olursak diyelim ki para kazanma ile ilgili bir blog kuracaksınız. Temin edeceğiniz domain içerisinde mutlaka para kazanmak kelimesi geçmelidir. Onlineparakazanmak, nettenparakazanmak gibi örnekler çoğaltılabilir. Konuyla uyumlu bir domain almanız arama motorları üzerinde bulunabilirliğinizi artıracağı gibi tek bir alanda hizmet verdiğiniz için ziyaretçiler tarafından tercih edilecektir.

Bu aşamaya kadar her şeyi eksiksiz yaptınız. Peki sitemize ziyaretçiler nereden gelecek?

Blogunuza Trafik Çekebilmek İçin Yapabilecekleriniz

Hazırlamış olduğunuz blogunuza makale ekleyin.

Yayınladığınız makaleyi forumlarda, makale sitelerinde yayınlayın ve altına site linkinizi yerleştirin. Bu sayede hem sağlam bir siteden backlink alırsınız hem de platformlarda bulunan kişileri potansiyel ziyaretçi konumuna getirirsiniz. Ancak bu noktada backlink almanıza müsaade etmeyen forumlar karşınıza çıkabilir. O yüzden forumlarda paylaşım yapmadan önce forum kurallarını incelemenizi öneririz.

Yazmış olduğunuz konuyla ilgili yazılar hazırlayan bloglarda yorumlar yapıp, backlinkler alın.

Makalelerinizi sosyal imleme sitelerine ekleyin. Dikkat etmeniz gereken husus yeni blogları imleme sitelerine hemen eklememenizdir. Sosyal imleme sitelerine ekleme yapabilmeniz için tavsiyemiz en az 6 ay kadar geçmiş olması gerekmektedir.

Makale içeriğinde belirttiğimiz hususlara dikkat etmeniz halinde zaman içerisinde faydalarını görebilecek, bloglarınıza ziyaretçi çekip kazanç elde edebileceksiniz. Sizler için verdiğimiz tavsiyeleri eksiksiz yerine getirmeniz ve bu konuda prensipli olmanız sizin için en uygun adım olacaktır.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.