İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Makale Yazarken Anahtar Kelime Çeşitlendirmenin Yararları

Siteniz içeriğine makaleler hazırlarken seçeceğiniz anahtar kelimeler hakkında başlıkları çeşitlendirmeniz sizler için olumlu sonuçlar verecektir.Siteniz için seçtiğiniz anahtar kelimeler hakkında ne kadar makale hazırlarsanız arama motorları sıralamalarında o kadar üstlerde olacağınız gerçeği göz önüne alındığında hazırlayacağınız makaleleri çeşitlendirerek yazmanız oldukça etkili olacaktır.

Tek bir anahtar kelime seçimi niche konulu sitelerde etkili olmaktadır. Örneğin gitar akordu nasıl yapılır sorusuna cevap verecek bir web sitesi için onlarca makale hazırlamanıza gerek yoktur. Çünkü bu konu uç noktalarda bulunmaktadır. Öte yandan genel kategorili bir web sitesi açtıysanız anahtar kelimeleri kullanarak, makale çeşitliliği sağlamanız faydalı olacaktır.

Siteniz için asıl anahtar kelimeler yanında seçtiğiniz anahtar kelimelerden yazılarınıza ziyaretçiler gelecek, siteniz ziyaretçi çekecektir. Bu sayede asıl anahtar kelimenizin rekabet oranının yüksek olması sebebiyle o anahtar kelimede yükselmek yerine yardımcı anahtar kelimeler ile yükselecek sitenize ziyaretçi çekip, google gözünde iyi yerlere gelebileceksiniz.

Anlattığımız teknikleri uygun bir şekilde kullanmanız halinde sitenizi ziyaret eden kişilerin ilgisini çekebilirsiniz. İçerik hazırladığınız makale içerisinde o konuyla ilgili olan bir başka konuyu da iliştirmeniz sitenizi ziyaret eden kişinin hoşuna gidecek ve sitenizde daha fazla vakit geçirecektir. Siteniz içerisinde daha fazla vakit geçirmesi sonucunda arama motorları sizin sitenizi faydalı bir site olarak algılayacak, sıralamalarda güzel yerlere getirecektir.

Biraz toparlayacak olursak siteniz içerik olarak flash oyunları içeriğinde olsun

  • Flash oyunları
  • Flash Oyunları Oyna
  • Flash Oyun Nasıl Oynanır
  • Oyun Oyna Flash
  • Flash Görsel Oyunlar
  • Flash Animasyon Oyunlar

Gibi türetebileceğiniz kelimeler ile hedefinize varma noktasında yardım alabilirsiniz. Anahtar kelime türetme ve ziyaretçi çekebilen kelimeler için google adwords aracını kullanabilirsiniz.

Şunu belirtmek gerekir ki siteniz için belirlediğiniz öncelikli anahtar kelimeniz diğer anahtar kelimelerden daha fazla tekrarlanmaması gerekmektedir. Son olarak sizlere bir tavsiye verebiliriz ki anahtar kelimelerinizi etiket görevinde kullanmalısınız. Böyle yaparak,  hem yazı içi seo’ya büyük katkı sağlayacak hem de anahtar kelimeleriniz başlık altında farklı sayfalarda açılacağından arama motorları tarafından düzenli bir şekilde indexlenecektir. Böyle bir durum sitenizin hitini artırır.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.