İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Makale Yazarak Kazanma ( İniş Sayfaları Hazırlama Tekniği )

İniş Sayfaları Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ticari olarak kar etme amacıyla kullanılan iniş sayfaları ticari firmanın itibarını ve satışlarını artırabileceği gibi azaltabilecek etkiler de gösterebilmektedir. İyi optimize edilmiş bir iniş sayfası firmanın satışlarını artırarak, firmaların amaçlarına ulaşmalarına yardımcı olur. İstenen özellikleri taşımayan iniş sayfaları da firmanın satışına katkıda bulunmayacağı gibi firmanın itibarını da azaltabilir. Bu sebeple firmalar iniş sayfalarını hazırlatırken dikkat etmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır.

İniş sayfalarında en önemli faktör güvenliğinin iyi sağlanmasıdır. İnternet üzerinden ürün temin etmek isteyen kullanıcıların güvenliğinin sağlanmaması durumlarında sayfalar müşteriler tarafından benimsenmeyecek, olumsuz izlenim verecektir. Firmalar öncelik olarak müşterilerin güvenliğini sağlamalıdır. Güvenlik deyince aklınızda birçok şey canlanmış olabilir. Güvenlik müşterilerin kişisel bilgilerinin ve kredi kartı bilgilerinin güvenlik altına alınmasıdır.

İniş sayfalarının güvenliğini tam olarak sağladıktan sonra sıra içerik hazırlamaya gelir. İniş sayfaları firmaların amaçları doğrultusunda hazırlanmalı, içerikleri bu bilinçle doldurulmalıdır. Müşteri ürün reklamına veya bağlantısına tıklayarak doğrudan satış sayfasına erişmek ister. Müşterinin beklentileri değişkenlik göstereceğinden müşterinin satın alma amacıyla girdiği sayfa üye toplama amacı taşıyorsa müşteri kaybedilebilir. Bu yüzden firmanın amacı iyi belirlenmeli iniş sayfaları bu doğrultuda hazırlanmalı.

Müşteriler kendilerine vaad edilenleri bulmak isterler. Firmalar bu hususa dikkat etmeli, iniş sayfaları içerisinde vaat ettiklerini müşterilerine sunmalıdır. Örnek verecek olursak ayakkabı ile ilgili reklam veya tanıtım yaparken iniş sayfası içerisine ayakkabı ile ilgili bilgiler eksiksiz yerleştirilmelidir. Bu noktaya dikkat edilmediğinde müşteri sayfadan beklediğini bulamayacak bir daha girmemek üzere çıkacaktır.

İniş sayfaları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus dikkat çekici, ilgi uyandırıcı başlıklar kullanılmalıdır. Firma içerik hazırlarken müşterilerine “siz” diye hitap etmelidir. Müşterilere saygılı bir tavırla hazırlayacağınız başlıklar satış yapma yolunda ilerlemenizi sağlayacaktır. Örneğin; üyelik işlemini gerçekleştirmek isterken “üye olmak ister misiniz?” gibi bir cümle ilgi uyandırmayacaktır. Bu cümle yerine “fırsatlar sizi bekliyor” cümlesi kullanılabilir.

Gereksiz bir şekilde iniş sayfasına hazırlanacak içerik müşteriyi sıkacağından gerekli cümleler ile hazırlanmalıdır. İniş sayfaları mümkün olduğu ölçüde sade bir yapıda olmalıdır. İniş sayfası hazırlarken dikkat etmeniz gereken hususlara uygun davrandığınızda sayfalarınız iyi ve kaliteli olacak firmaları amaçlarına ulaştıracaktır.

Bir yorum

  1. tugrul tugrul 31 Ekim 2013

    başkan ben üye oldum nasıl yapacagım anket nasıl dolduracağım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.