İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ek iş Arıyorum Diyenlere Aylık Sabit Gelir (Sermayesiz)

Evden home office çalışabileceğiniz, internetten sermayesiz ya da sermayeli olarak para kazanma yöntemidir. Bir ürünü satın almaya gerek olmadan kendi ürününüz gibi evinizde internetten sadece özelliklerini anlatan bilgilerle ve ürün fotoğraflarıyla yine internet kullanıcılarına satmanızı sağlayan, daha çok bilgi ve emeğe dayalı bir e-ticaret yöntemidir.

 

 

Ek iş arıyorum diyenler evde sadece internet ve bilgisayarı ile ünlü alışveriş sitelerine reklam ortaklığı yapabilir.

 

Sitedeki kazanmaya başlayan kişilerin yorumlarına bakarsanız reklam yöntemine bağlı olarak 1-3 ay içerisinde aylık 500 TL civarı, 1 yıl içerisinde aylık 1500 TL sabit gelire ulaşacağınız bir ek iş olduğunu görebilirsiniz. 

San Francisco üniversitesinin birkaç yıldır sertifika programı olarak eğitimini verdiği İngilizce adıyla “affiliate marketing” bireysel internet pazarlama, ülkemizde bir anda popülaritesi artan bir meslek halini aldı. Bu sayfadan üniversitenin eğitim programına bakabilirsiniz. Dikkat ederseniz açılan sayfada bu eğitimin $2,280 olduğunu görebilirsiniz. Hemen endişelenmeyin. Ben size kısa ve anlaşılır bir şekilde çok ayrıntıya girmeden anlatmaya çalışacağım.

 
Satış ortaklığında para kazanma stratejisi şöyledir:

İnternet üzerinden satış ortaklığı veren alışveriş sitelerinin (Buradan bazılarına bakabilirsiniz) ürünlerini, yine internet üzerinden reklamını yaparak isterseniz hiç sermaye koymadan, isterseniz ücretli reklam yöntemlerini kullanarak reklamını yaparak bu alışveriş sitelerinin ürünlerini tanıtıp reklamlarınız sayesinde oluşan ticaretten komisyon aldığınız kazanç stratejisidir.

Her alışveriş sitesinin satış ortaklığında komisyon oranları farklıdır. Komisyonlar ürün kategorisine göre değişmektedir. Elektronik kategorisinde %5-6’larda olan komisyonlar hediyelik eşya kategorilerinde %30’lara kadar çıkıyor. Örneğin bu siteye bakabilirsiniz. Bazı alışveriş siteleri ise sadece ürün satışından değil, aynı zamanda siteye kazandırdığınız üye başına da 1-5 TL arasında ödeme yapmaktadır.

Satış Başına Komisyon ya da Üye Başına Kazanç

Satış ortaklığı siteleri iki farklı kazanç programından oluşuyor. Her satış başına ürün fiyatı üzerinden komisyon veren programlara ya da internetteki tanıtımlarınız vesilesiyle siteye kazandırdığınız her üye başına ödeme yapan alışveriş sitelerinin ortaklık programlarına katılabilirsiniz.

Bazıları satıştan kazanç vermeyip sadece kazandırdığınız üyeden 1 TL ile 5 TL arasında kazanç verebilir. Bazıları sadece satış olduğunda komisyon, bazıları ise her ikisi için de ödeme yapabilir. Bu birazda alışveriş sitesinin ne sattığı ile ilgilidir.

Örneğin bazı siteler hiç bir şey satmaz fakat üye kazanmak ister. Bazıları ise önce üye kazanıp bu üyelere çeşitli promosyonlarla reklam mailleri yollayabilir. (Üye başı kazanç veren alışveriş siteleri için buraya bakınız.) 

Aynı satış ortaklığı programında üye başına ödeme ve satış başına komisyon olarak ikisini birden yapmanız mümkün.

Örneğin; üye olduğunuz ortaklık ağının size özel olarak verdiği satış bağlantısı ile satış ortağı olduğunuz ürünlerin tanıtım ve reklamlarını her gün ziyaret ettiğiniz sitelerde yapabilir ve bu bağlantı üzerinden gerçekleşen satın almalardan komisyon alabilirsiniz. Yönlendirdiğiniz internet kullanıcıları herhangi bir ürün almasa bile üye olduğunda yine gelir elde edersiniz. Veya her ikisi birden de olabilir. Dilerseniz bir web site kurarak, dilerseniz reklam ağlarından ücretli reklam vererek maliyet ve kazanç oranını ayarlayıp sabit bir gelire ulaşabilirsiniz. (ör. tıklama başı 0,7 TL ödeyip kaydolan her kişiden 2 TL alabilirsiniz.) Biraz araştırdığınızda zaten internetteki e-ticaret’in bundan ibaret olduğunu fark edeceksiniz. En önemli faktör doğru yerde ve doğru zamanda reklam vermektir. Bu konuda GooMass eğitim setinden faydalanmanızı öneririm.

 Elimden geldiğince sade bir dille basit bir şekilde sistemin çalışma mantığını anlatmaya çalıştım fakat bu sistem üzerinden bir süre sonra hiç çalışmadan (yani önce bir süre çalışıp sistemi oturttuktan sonra) otomatik bir şekilde pasif kazanca sahip olmanın yolları mevcut. 

Aklınızda pek çok soru olduğunu tahmin edebiliyorum. Genelde en çok sorulan, “alışveriş sitesi müşteriyi benim yönlendirdiğimi nasıl anlayacak?” gibi sorular. İşte bunun gibi işleri yukarıda resimde görüldüğü gibi üyesi olduğunuz aracı kurum olan ortaklık ağı yapıyor. Üye olduğunuz ağa hem siz kayıtlısınız, hem de ortaklık programının sahibi kayıtlıdır. Size çok özel bir satış linki verilir. Bu linkten gelen tıklamaların hepsi size aittir. Şimdi bunları kafanıza takmayın. Asıl önemli olan bu programlara nasıl müşteri sağlayacağınız’dır.

Yukarıda size pasif kazançtan bahsetmiştim. Daha önce yine bazı makalelerimde pasif kazancın ne olduğunu anlatmaya çalışmıştım. Pasif kazanç, yani bir süre sonra kendi kendine işleyen bir çalışma sistemi oluşturmak için otomatik çalışan bir reklam döngüsü oluşturmanız lazım. Siz uyurken dahi reklamlar dönecek ve insanlar bir ürün alırken araştırma yaptığında sizin reklamlarınızı görecek.

Şunu unutmayın. Ben nice satış ortakları gördüm ürün sahibinden çok daha fazla satış yapıyor. Çünkü alışveriş sitelerinin başındaki pazarlama çalışanları sizden daha zeki insanlar değil. Genelde küçük sermayelerle kurulan fakat internetin gücüyle bir anda büyüyen şirketler. Pazarlama ve internet reklamcılığını iyi bilmek için illaki bu işin üniversitesinden mezun olmak gerekmez.

Pasif kazanç tabi ki hiç çalışmadan olmaz. Önce biraz çok çalışıp sonra az çalışarak kazanmayı kastediyorum. Yine ilgileneceksiniz ama çok fazla zaman gerektirmeyecek.

Bunun en iyi yollarından birini buradaki çiftçi satış ortağı makalesinde anlatmış. Mutlaka bir göz atın. Kısaca özetlemek gerekirse Google arama sorgularında 7/24 görünen içerik sayfaları veya reklamlar anlatılıyor.

Alacağınız eğitimler bu alışveriş sitelerine müşteriyi nasıl sağlayacağınız, hangi tür ürünleri nasıl pazarlamanız gerektiği gibi pek çok eğitimde size yardımcı olabilir. Deneme/yanılma yerine bilen kişilerden eğitim almanız önerilir. Yapılan hatalı reklamlar zaman kaybına veya sermayeli reklam veriyorsanız sermaye kaybına neden olur. Sermaye dediğimizde korkmayın. Bunlar 20-30 TL gibi küçük reklam sermayeleri olur. Zaten kazanç geliyorsa sermayeyi de arttırabilirsiniz. Eğer bir web sitesi kurarsanız, hiç reklam ücreti ödemeden sermayesiz bir şekilde arama motorlarından gelen ziyaretçilere nasıl ürün satacağınızı yine GooMass derslerinde öğrenebilirsiniz. 

 Ek iş arıyorum diyenler için evden yapılabilecek en uygun ek iş olduğunu düşünüyorum. Türkiyede ürünlerini satış ortaklığı modeli ile satan bazı alışveriş sitelerine “Satış Ortaklığı Programları” sayfasından bakabilirsiniz. 

 

23 Yorum

 1. Veli ERKAN Veli ERKAN 13 Mart 2013

  Bu e kitap için sadece 45 tl. ücret mi ödeyeceğiz sadece başka ücret ödemek yok mu.?. 
   İlk başlamak için nereye kayıt yapmamız gerekiyor.
   Pay pal hesabını Bankadan mı açacağız? yoksa İnternetten mi yapacağız.

  • admin admin Yazar | 14 Mart 2013

   Evet sadece 45 TL. Paypal araştırma şirketlerinden paranızı almak için gerekli. Zaten bütün şirketler paypal ile çalışıyor. Tamamen güvenlidir. Dünyaca ünlü bir ödeme alma yada yapma şirketidir. Western union gibi.

 2. ecallar76 ecallar76 25 Aralık 2014

  Admin Sahibi özel olarak mail adresinde görüşmek istiyorum önemli konuda..

 3. sadiye özcan sadiye özcan 02 Haziran 2015

  Merhaba ; Sizlerde farmasi ürün satışıyla indirimli ürünlere sahip olabilirsiniz,indirimli ürünleri alarak hem kar elde edebilir, aynı zamanda ürün tanıtımı ve satışı yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.
  Bize internet sitemizden veya gsm numaramızdan ulaşabilirsiniz.
  İnternet sitemiz http://www.farmasiuyekazanc.com
  Gsm numaramız : 0549 794 95 11

  Farmasi 118 ülkede resmi satışı olan,helal belgesine sahip sağlık bakanlığınca onaylanmış ürünler sunar.

 4. betül gözkara betül gözkara 10 Haziran 2015

  Merhaba
  Ben indirim kodları yayınlanan bir şirkette çalışıyordum. Tüm hazırlıklar tamamlandı fakat son anda vazgeçtiler. Ben de ayrıldım. Yaptığım işe benzer bir iş olduğunu düşünüyorum. Gelir ortakları ve reklamaction ile koop. çalışıyorduk. Ayrıntılı bilgi almak isterim. Teşekkürler.

 5. t.yılmaz t.yılmaz 16 Haziran 2015

  evet kesinlikle gelecek internet dünyasında. web sitenizde paylaştığnız herşey için çokça teşekkürler.

 6. Bahattine Bahattine Yazar | 11 Ağustos 2015

  İşinizde daha başarılı olmak istiyorsanız hayatınızdan bazı şeyleri feda edeceksiniz . örneğin bir arkadaşınız 1 saat çalışıyorsa sizde 2-3 saat çalışacaksınız . Bu çalışmanızdan birkaç hafta sonra daha başarılı olduğunuzu görürsünüz

 7. admin admin Yazar | 11 Ağustos 2015

  Bahattine katılıyorum. İşinizi sevmiyorsanız başarılı olmak imkansız kadar zor olabilir. Tutkulu olmak çok önemli. Başarılı insanların geçmişine bir gözattığınızda mutlaka bedelini ödemiş olduğunu görürsünüz. Tabiki çok önemli olan diğer bir konuda bugünü unutmamak. Yarınlarda ferah içerisinde yaşamak için bugünümüzü feda edince gençlik elden gidiyor. Bu ince çizgiyi iyi tespit etmek gerekiyor. Herşey iş güç olursa çevrenizde ne eşiniz kalır ne de çocuğunuz.

 8. şeref barut şeref barut 11 Mayıs 2016

  Kairos Planet bir cloud computing şirketi aynı zamanda da bir Yatırım şirketi.Bilişim teknolojileri alanında 30 ulkede faaliyet göstermekte.kişilerin evlerinde ve iş yerlerinde bulunan Pc ve laptop’larin kullanılmayan Harddisk alanlarını kiralamakta.gunluk 10 saat cevrimici kalma durumunda  hak edilen ucretide yapilan yatirima gore gunluk olarak hesaba yatirmaktadir.Şirket bizlere yaptığı işe yardımcı olmamız karşılığında paramıza 1 yil icinde net %250 oranında değer katacağını garanti ediyor.amacimiz odakli bir calismayla herkezin surekli ( pasif ) gelir elde edebilecegi online sistem kurmak bu sayede kendi isinize sahip olup para kazanmanizi saglamakdir.Finansal zekasina guvenen Teknolojinin Gelecegine Zekasi acik Girisimciler  ariyoruz. ve Diyoruz ki; ”Siz değil, sizin bilgisayarlarınız çalışacak ve size; sizin bile kazanamayacağınız paralar kazandıracak !!” detayli bilgi icin iletisime gecebilirsiniz.0533 641 6480

 9. Yener Saglam Yener Saglam 24 Haziran 2016

  Selamlar ,

  Bugüne kadar birçok affiliate marketing ve network marketing ogrendim , ancak aşağıda anlatacagimi ilk defa gordum ve gerçekten de günlük olarak hesaba paramin yattığını kendi hesabimin hareketlerinden biliyorum.. Henuz 13 gun olmasına rağmen hesabımda 300 $ var..

  Peki bu gelir nasil elde edilecek ?

  Evden ek gelir kazanmak istiyorsanız ihtiyaciniz olan sadece 1 bilgisayar ve internet bağlantısı.. Uluslararasi bir veri guvenlik sirketinin Bursa temsilcisiyim ve evdeki bilgisayarinizda harddiskinizin kullanmadığınız boş alanını sizden kiraliyoruz.. Ayda 578 $ gibi bir gelir kazanmak istiyorsaniz lutfen 0530 177 19 27 numarali telefonumdan bana ulaşın..

 10. belis belis 02 Kasım 2016

  Bayanlar: internette sadece günde 3-4 saatinizi ayırarak ciddi bir kazanç sağlayabilirsiniz. Sizi bizimle çalışmaya davet ediyoruz!..

  Öğrenci, ev hanımı yada ek iş arayan BAYANLAR evden internette çalışarak para kazanmak istiyorum diyorsanız, bu teklifimiz tam size göre.
  Her hangi bir çalışma zamanınız yoktur. 9 senelik kadromuzda para kazanmanın tadını çıkarın.

  Günün her saati ister gece istersenizde gündüz çalışabilirsiniz.
  Kısa bir kayıt işleminden sonra çalışıp kazanmaya başladığınız Ödemelerinizi haftalık olarak pazartesi günleri alacaksınız.
  Görüntülü sohbet operatörlüğü hakkında daha detaylı ve bilgi için lüften aşağıdaki skype adresimizden bize ulaşın
  • Tel: 0533 033 71 07 (çağrı bırakın biz geri dönüş yapalım)

  • Skype: evdenekgelir2014

 11. Ayşe aban Ayşe aban 04 Ocak 2017

  Ben ev hanimiyim günümün büyük bir kısmını boş geçiriyorum hiç bi deneyimim yok ama buyuk bir iş yapma hevesim var ve başladığım işi en güzel bir sekilde yapmak gibi kriterlerim var yazı yazmayı reklam yapmayi vb iş imkani ariyorum beni bu konuda değerlendirirseniz sevinirim…

  • Umut Umut 24 Temmuz 2017

   Ayşe hanım bana ulaşın Size evde oturarak iş fırsatı sunuyoruz evde oturarak para kazanmak istiyorsanız beni arayın 05347044230

 12. Nurdan Nurdan 04 Temmuz 2017

  INTERNETTEN REKLAM şirketine calisiyorum gerçekten tavsiye ederim 05340615567den ulasabilrsiniz

 13. Nurdan Nurdan 04 Temmuz 2017

  INTERNETTEN REKLAM şirketine çalışıp reklam izleyerek kazaniyoruz bize katılmak isteyen05340615567

 14. Nurdan Nurdan 04 Temmuz 2017

  INTERNETTEN PARA KAZANMAK ISTEYENLER reklam şirketine calisiyorum05340615567

 15. Umut Umut 24 Temmuz 2017

  Evde otuyarak çalışmak para kazanmak istiyorsanız bana ulaşın bende inanmadım ilk başta ama sonradan dedim bende yapabilirim inatlaşytım ve başardım sizde kazanmak isterseniz beni arayın 05347044230.

 16. yusuf yusuf 28 Temmuz 2017

  mrb iş arıyorum yardımcı olabilirmisiniz

 17. Elif Elif 24 Şubat 2018

  Modellife ile ister kazanın ister alışveriş yapın kårda kalın. Üstelik ücretsiz üyelik.Komisyon yok. TC NOSU yok. Uygun fiyat ve bol seçeneğiyle satış zorunluluģu olmadan evinizde internet üzerinden ek kazanç sağlayabilirsiniz.
  https://www.modellife.com.tr/u-210638

 18. Mustafa Mustafa 21 Mayıs 2018

  Mobilon cep uygulaması üzerinden para kazanmak için önce uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonra kurulum için gerekli bilgileri giriyorsunuz. 1 haftalık deneme sürümünü kullanarak uygulama dan nasıl para kazanacağınızı öğreniyorsunuz. (0532 120 65 84) Whats App’dan yazarsanız yardımcı olurum.) Daha sonra uygulamayı aktif etmek isterseniz 299 TL ödeme yapıyorsunuz. (28 mayıs itibari ile 349 TL) ve sonra benim referans kodum olan 48747045 ile üyeliği tamamlıyorsunuz. Tavsiyem önceden benimle iletişim kurarsanız işlemlerin daha hızlı olmasına ve doğru yönlendirmeler konusunda yardımcı olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.