İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İnternetten Para Kazanmanın En Etkili ve Güvenli Yolu Hangisidir?

Son yıllardaki tecrübelerime göre işin psikolojik tarafının, internetten para kazanmaya başlayabilmek için önemli bir unsur olduğunu düşünüyorum. Bir eğitimci olarak yeni başlayanların psikolojisini çok iyi biliyorum. Başarılı olmak için aslında ihtiyacınız olan ilk şey internetten para kazanabileceğinizi size inandıracak ve motivasyon verecek küçük kazançlardır. Bu yüzden ilk etapta küçük bir kazanç elde etmeniz gerekiyor. Sonrasında siz zaten ipin ucunu göreceksiniz. Sermaye gerektirmeyecek ve mevcut işinizi riske atmadan internette yapacak bir işe ihtiyacınız var.

Garantili ve ay sonu ne kadar maaş alacağınızı bildiğiniz bir iş pek çok kişi için doğru kabul edilen ve gelecek vaat eden bir iş olarak görülebilir. Elbette çok büyük bir şirkette aylık 8-10 bin TL maaşla çalışıyorsanız söyleyecek bir sözüm yok  fakat sıradan bir işte çalışıyorsanız, işiniz ilerde büyütebileceğiniz bir iş değilse, tek yaptığınız patronunuza para kazandırmaksa ve işinizi nesilden nesile çocuklarınıza aktaramayacaksanız  boşuna vakit harcıyorsunuz. Yaklaşık 30’lu yaşlarınıza geldiğinizde bunu çok daha iyi anlayacaksınız.

İnternetten para kazanmak için illaki bir ürün sahibi olup bir şeyler satmak zorunda olduğunuzu düşünmeyin. Sizi çok iyi anlıyorum, her kafadan farklı bir ses çıkıyor. Herkes başka bir şey öneriyor. Kime güveneceğinizi şaşırdınız.  Bilgisi olan da, olmayan da kulaktan dolma bilgilerle, gerek forumlarda, gerek bloglarda bir şeyler anlatıyor ve insanları yanlış bilgilendiriyor. Bu yanlış bilgilendirmeler ve bilinçsiz yorumlar sonucunda pek çok kişi işe yaramayan şeylerle uğraşıp hayal kırıklığına uğruyor. Sonuç olarak bu bir güvensizlik ortamı yaratıyor.

İnternetten para kazanmak isteyip, bunu başaramayanların en büyük problemi gereksiz deneme/yanılma’lardır. Asıl problem deneyerek tecrübe etmekten kaynaklanıyor. Bu size vakit kaybettirir ve yanlış işlerin peşinde koşarsanız, en fazla 1-2 denemeden sonra hayal kırıklığı ile vazgeçersiniz. Ve ardından siz de pek çok kişi gibi internetten para kazanmanın bir hayal olduğunu düşünebilirsiniz.

İnternet mekansız bir işyeridir ve kesinlikle ucu açık bir pazardır. Kendinize “Ayda 2-3 bin TL kazansam yeterli” şeklinde bir limit koymayın. Türkiye’de bir internet işi yapacağınız düşünürsek 80 milyonluk bir kitleniz var. Ve insanlar artık internetten alışveriş yapmayı neredeyse bir hobi haline getirmiş durumda. Sadece bu kitleye nasıl ulaşabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. En basit şekilde instagram, youtube ve facebook gibi sosyal platfromlarda bile bireysel kullanıcıların nasıl para kazandıklarını görmüşsünüzdür. Bu bu söylediğimi yanlış anlamayın. Sizin satacak bir ürününüz olması şart değil.

İster ev hanımı olun, isterseniz öğrenci. İnternette  herkese göre farklı bir kazanç kapısı vardır. İnternetten para kazananlar, nasıl kazandığını bloglarda forumlarda pek yazmazlar. İnternette bu konuda yorumları olanlar genellikle kazananlar değil, aslında kazanamayanlardır. Çünkü kazanan kişilerin zaten orada pek işi olmaz. Bu sebeple siz hep kazanamayanların yorumlarına denk gelirsiniz ve bu durum yeni başlayacak kişileri yanıltabilir. Bu zincirleme döngüyü iyi düşünerek anlamaya çalışın.

Günlük kazançlar için değil, pasif ve kalıcı bir gelir oluşturmak için çalışın! (Özgürlük)

Gerçekten para kazanmak için, öncelikle internetteki ticarete dahil olmalısınız ve kendinize pasif kazanç oluşturmalısınız. (yazının ilerleyen bölümünde pasif kazanç’ın nasıl olacağından bahsedeceğim.) Sermaye gerekmez. Sadece günde 2-3 saat pc başında çalışmanız gerekecek. Kolay’dan zor’a doğru sıralamaya çalışacağım.

1- Makale Yazarlığı ile İnternetten Para Kazanmak (Yeni başlayanlar için önerilen)

Makale yazarlığını neden yani başlayanlara önerdiğimi kısaca şöyle açıklayacağım;

Öncelikle makale yazarlığı hızlı ve kolay bir internetten para kazanma yöntemidir. Bir kaç gün içerisinde dahi küçük kazançlar elde edersiniz. Bu sizi motive edecek ve gerçekten bir ışık göreceksiniz. Ben işin psikolojik tarafının çok önemli olduğunu düşünüyorum. İlk etapta para kazanabildiğinizi gördüğünüzde ön yargılarınızı bir kenara bırakacaksınız. Ön yargılar başarının önüne geçer. Bundan kurtulduğunuzda internetin yeni bir iş fırsatı olduğunu görebilecek ve  daha gönülden araştırmaya başlayacaksınız.

Yaklaşık 30 dakika yada 1 saatte yazdığınız bir makale size yaklaşık 10-15 TL kazandırıyor. Makale yazarak para kazanmak için bir web site sahibi olmak yada herhangi bir sermaye gerekmez. Açıkçası internette en çok aranan eleman makale yazarlarıdır. Her zaman iş bulur ve kazanırlar. Sıcak ve hızlı bir internetten para kazanma yoludur. Küçük kazançlar bir araya gelerek mevcut işinizden çok daha fazla kazanmış olduğunuzu görmeniz mümkün.  Fakat en büyük dezavantajı kazançların sizin çalışma saatiniz kadar kısıtlı olmasıdır. Yani pasif kazanç dediğimiz otomasyona bağlayabileceğiniz bir iş değildir. Siz makale yazdıkça para kazanırsınız ama bir sebepten ötürü çalışamadığınız zamanlarda işiniz durur.

Kim size para öder, nasıl kazanılır gibi pek çok açıklama daha önce yapılmıştı. Burada ayrıntıya girmeyeceğim. Bu sayfadan bakabilirsiniz.  Sadece Yazı Yazarak İnternetten Para Kazanma 

2- Blog Yazarlığı ile İnternetten Para Kazanmak

Yukarıda 1. sıradaki makale yazarlarının patronları olabilirler. İster bloğunuzda makale yazarı çalıştırın, ister makaleleri satın alarak bloğunuzda yayınlayın, isterseniz kendiniz yazarak yayınlayın.  Veya hepsini bir arada yapabilirsiniz. Örnek olarak digpara.com yani bu bloğa bakın, alanında uzman makale yazarlarının çalıştığını görebilirsiniz. Bizim bloğumuz iş fikirlerini anlatan bir sitedir fakat bir moda bloğu yada teknoloji sitesi de olabilir. Önemli olan sektörel yani sitenizin konusuyla ilgili kitleyi Google gibi arama motorlarıyla yada sosyal platformlar aracılığıyla kendinize çekmektir. Günlük 300-500 ziyaretçi sitenizi ziyaret ettiğinde gerek sektörel reklam, gerek üyelik programları gerekse satış ortaklığı gibi pek çok kazanç kapınız olur. Bu sayfada blog yazarlığı hakkında daha detaylı açıklma yapıldı. Blog Yazarlığı ile internetten para kazanmak

3- Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing)

Satış ortaklığı yapmak için bir site sahibi olmak şart değil. Önemli olan satış ortağı olduğunuz ürünlere reklam vermektir. Elbette iyi bir ziyaretçi kitlesi olan bir siteniz varsa iyi kazançlar elde edersiniz. Çünkü reklam vermek için para ödemezsiniz. Fakat illaki kendi sitenizde reklam yapmak zorunda değilsiniz.

Satış ortaklığında önemli olan doğru bir ürün seçmek ve bu ürün için reklam faaliyetlerine yoğunlaşmaktır. Benim ilk başladığım yıllarda (2006) Türkiye’deki ünlü alışveriş siteleri satış ortaklığı sistemine geçmemişti. Ben yabancı affiliate ağları ile başladım. Fakat son 3-4 yıldır Türkiye’de çok büyük alışveriş siteleri artık satış ortaklığı veriyor. Örneğin Markafoni, Hepsiburada.com, N11.com, Kliksa.com yada Hizlial.com gibi şuanda adını sayamadığım pek çok alışveriş sitesinin ürünlerine reklam ortaklığı yaparak komisyon alabilirsiniz. Bazıları kendi altyapını kurdu, bazıları ise affiliate ağları ile devam ediyor. Örnek olarak adtriplex.com affiliate ağına veya reklamaction.com gibi ağlara bakabilirsiniz. Ayrıca dünyaca ünlü Aliexpress.com da kendi satış ortaklığı altyapısını kurdu.

adtirplex

 

Affiliate marketing hakkında konuşacak çok şey var. Burada yazmak çok uzun sürecektir. Bu konuda ayrıntılı bilgi için bu sayfaya bakınız. Affiliate Marketing ile İnternetten Para Kazanma

Bu konuda dijital bir eğitim kiti isterseniz GooMass internetten para kazanma eğitim seti sizin için en faydalı kaynak. Ayrıca Ticket sistemiyle teknik destek alabilirsiniz.  Şuanda en doğru yolu gösteren kaynak budur. Buradaki sayfadan satış ortaklığını yapabileceğiniz bazı alışveriş sitelerine bakabilirsiniz. Bazıları satış başına komisyon verirken, bazıları da gönderilen üye başına 1 TL ile 4 TL arasında ödeme yapar.

GooMass ile sıradan bir kullanıcı bile bir süre sonra kazanmaya başlar. Zaten türkçe olarak en geniş bilgiyi bulacağınız kaynaktır. GooMass herkesin anlayacağı bir dille hazırlanmıştır ve adım adım şeklinde bir kompozisyon ve uygulama hiyerarşisi oluşturulmuştur. Bir önceki uygulama konusu, sonraki adımda nasıl ilerlemen gerektiğini emreder. Temel kazanç modeli affiliate marketingdir.

4- E-Ticaret ile İnternetten Para Kazanın

Bu konu yeni başlayanlar için zordur. Çünkü hem internet reklamcılığı, hem de ticaret tecrübesi gerektirir. Ben son yıllarda E-ticaret soyundum ve başarılı oldum. E-ticaretin neredeyse bütün gereksinimleri bende vardı fakat en büyük eksiğim işin ticaret tarafındaydı. Reklam, pazarlama, site kurulumu ve SEO gibi pek çok tecrübeye sahipken işin en önemli tarafı olan ticari tecrübeye sahip değildim fakat atladım bu oyanusa zamanla ticareti öğrenerek hangi ürünlerin satılacağı konusunda başarı elde ettim. Çünkü ticareti iyi bilen fakat pek çoğunda olmayan diğer özelliklere sahiptim. Satış ortaklığı geçmişim sayesinde edindiğim internet reklamcılığı, pazarlama, site kurulumu ve SEO gibi tecrübelerim pek çok rakibimin önüne geçmemi sağladı. İthalat yaparak aracısız direk internet pazarında sattığım ürünlerden çok iyi kazançlar sağladım.  E-ticaret risklidir fakat kazançlıdır. Özellikle üreticiden satın alıp aracısız satıyorsanız yüksek kar elde etmeniz mümkün.

Nasıl Pasif Kazanç Elde Edilir?

Okumak…
Vizyonerlerin düşlerine ortak ol ve aklında toparladıklarını dünya ile paylaş. Gerçekten tasviri olmayan bir tutkudur.

Zenginler genellikle risk alan kişilerdir. “Az aşım ağrımaz başım” mantığını güdenler her zaman sabit bir maaş ile çalışır ve zenginleri daha da zengin ederler. GooMass eğitim kitindeki en önemli derslerden biri de pasif kazanç oluşturmaktır. Bunu “çifçi girişimci” olarak adlandırabiliriz. Çiftçi satış ortağı mantığının altında özgür olmak vardır. Yani para için değil özgürlük için çalışmak. Kısacası önce çok çalışıp, sonra az çalışarak veya çalışmadan para kazabileceğiniz işlerin peşinden koşun. Bu strateji ile giderseniz ayrıca nesilden nesile çocuklarınıza aktarabileceğiniz bir işiniz olur.

Robert Kiyosaki’nin “zengin baba, yoksul baba” hikayesi bu duruma örnek olarak gösterilebilir. Kiyosaki 2 farklı değer yargısından bahsederek zenginler ve yoksullar arasındaki dengenin nasıl oluştuğunu bir çizelge ile gösteriyor. Nasıl Para Kazanılır? Robert Kiyosaki

Günümüz bilgi çağıdır ve en çok bilen kazanacaktır.

Pasif kazanç elde etmenin en iyi yolu sizin çalışmadığınız zamanlarda bile işleyen bir sistem oturmaktır. Bunun en iyi yollarından biri de internettir. Örneğin satış ortaklığını yaptığınız bir ürün var ve 4-5 farklı reklam kanalından reklam yapıyorsunuz ve günlük 3-4 satış yapılıyor.  Siz aracı satış ortağı olarak ürünün kargosu, faturası yada tedariği gibi hiçbir şeyle uğraşmadığınız için tek yapmanız gereken reklamdır ve bunu zaten reklam ağları ile otomatik olarak yaparsınız. sistemi bir kez sabitlediğinizde başka bir şey yapmanız gerekmez. Aylarca devam edebilir. Tek yapmanız gereken ara sıra kontrol etmek veya geliştirmektir. Bu da bir pasif kazanç modelidir. Bunun dışında bir blog sahibi olmakta pasif kazanç olarak nitelendirilebilir. Siz uyurken bile siteniz çalışmaya devam eder. Tatilde olsanız bile kazançlarınız devam edecektir.

İnternetten Çalışmak Hızlı Para Kazanma İşi Değil…

İnternetten para kazanmayı düşünen ve bloğumu ziyaret eden pek çok kişi hızlı bir şekilde para kazanmak derdinde. Bu yüzden mutsuz ve başarısız olanlar erken pes ediyor. Robert Kiyosaki’nin videoda anlattığı değer yargılarından birisi, para için çalışmaya son vermek -ki internetten para kazanmaya başlamak için önce buna inanmalısınız.

“Para için çalışmayacaksam, ne için çalışacağım?”

Hemen böyle düşündüğünüzü biliyorum fakat zamanında benimde ilk yorumum bu olmuştu. Rahat, huzur içinde bir hayatı kim istemez ki? Çocuklarına daha fazla zaman ayırmayı ve zamanının büyük bir bölümünü kendine ayırmayı?

Tabiki herkes para kazanmak ve zengin olmak için çalışıyor, (salt maddi zenginlik değil). Amaç her zaman daha iyisini elde etmektir.
Ben, internette yaptığım satış ortaklığı işine aşık olduğum için başlamadım. Hayallerimde affiliate marketer olmak yoktu hiçbir zaman. Aslında herkesin hayatına yeni bir yön verme nedeni farklıdır. Benim amacım daha fazla özgürlüktü. Kapitalist dünyada maddi özgürlüğünü kazanamayan kişiler, modern köledir.

En zor olan da insanın kendisini yenilemesidir. Okuyun, öğrenin, uygulayın. Başarısız olduysanız baştan başlayıp nerede hata yaptığınızı bulun. Eninde sonunda doğru yolu bulacaksınız.

NOT: Bu makaleyi beğendiyseniz teşekkür etmek için aşağıdaki butondan tek tıklama ile facebookta paylaşabilirsiniz.

107 Yorum

 1. Ziya Ziya 24 Şubat 2012

  İnternetten alışverişin bu denli arttığı bir dönemde internetten para kazanılamayacağını söyleyen zihniyete şaşıyorum vallahi. Tv reklamlarını görmüyormusunuz. morhipo, trendyol gibi siteler sürekli reklam yapıyor. Bu da pek çok insanın internetten alışveriş yaptığının göstergesidir. En basitinden bu alışveriş sitelerinin satış ortaklığının yapıp sizde kazanırsınız.

  • muzzy muzzy 04 Nisan 2013

   Ödemeler;

   Kazancınız bir sonraki ödeme tarihinde ödenecektir. Ödeme zamanlamamız Net15 sistemine göredir. Ödemeleriniz her ayın 2 ve 17’sinde yapılacaktır. Ödeme alabilmek için 10.00 TL tutarını geçmeniz gerekmektedir. 
   Aşağıda ödemeleri alabileceğiniz hesap bilgileriniz yer almaktadır. Lütfen ödemeyi almak istediğiniz hesabı “Ödeme Şekli” olarak seçiniz. PayPal üzerinden sorunsuz ödeme alabilmek için PayPal hesabınızın e-mail onaylı olması gerekmektedir. Üyelerimizin çıkabilecek aksilikler doğrultusunda her iki hesap bilgilerinide girmelerini rica ediyoruz. Ödemeleriniz 48 saat içerisinde yapılacaktır.

  • esra esra 15 Nisan 2015

   İnternetten Sermayesiz Para Kazanmak

   Sıfır sermaye ile, hiç para harcamadan internetten para kazanın!
   İster öğrenci, ister ev hanımı, interneti ve zamanı olan herkesin yapabileceği, part time bir iş.
   İ
   nternetten para kazanmak için hemen üye olun.
   Davetiye Linkiniz : http://www.pozitifsistem.com/?lnk=6cddb512-e1d5-4fa7-9153-f6486ae68a44

   E-Mail Okuyarak
   Vdeo İzleyerek
   Sms Okuyarak
   Anket Doldurarak
   internetten para kazanın

   Davetiye Linkiniz : http://www.pozitifsistem.com/?lnk=6cddb512-e1d5-4fa7-9153-f6486ae68a44

  • ali ali 22 Mart 2016

   Online para kazanmanın en güvenilir yolu clixsense.com 
   Bilgisayar başındayken facebook’u yenileyerek geçirdiğiniz iki dakikalık aralıklarda bile bakabileceğiniz ve bunun üzerinden ayda 30-50 lira da olsa para kazanabileceğiniz bir site. 
   nasıl mı? sitedeki “task” görevleriyle ve şansınıza göre denk gelecek anketler ile.

   siteye daha 1 aylık üyeyim. son 2 haftanın günlük kazanç tablomu paylaşayım sizinle:

   alttaki ise üye olmamdan bu yana paypal hesabıma aktardığım miktar:

   beraber kazanmak için referans linkimi paylaşıyorum:
   http://www.clixsense.com/?8931912
   referansımdan üye olmak size ne kazandıracak?
   -Normalde referanstan üye olmanız size bişey kazandırmaz. ama ben gelirimizi arttırmak adına kampanya yapıyorum!
   Referansımdan üye olanların bana kazandırdığı miktarın yarısını kendilerine paypal üzerinden iade edeceğim!
   Mesela benim referansım ile üye olup task yapıp 10 dolar kazandınız sizin kazancınız üzerinden %10 referansınıza gider, yani bana. Ben bu 1 doların yarısını size iade edeceğim.
   Ayrıntılı bilgi almak isteyen arkadaşlar bana gmail ile ulaşabilirler 

   acazxs@gmail.com

   • İsmail Yıldırım İsmail Yıldırım 14 Aralık 2016

    https://www.clixsense.com Sitesinde oldukça güzel bir para kazanılabiliyormuş araştırdım da biraz. Fakat Türkiye geneli erişim engelli bir site olduğu söyleniyor. Yani bunu zaten kendi sayfasında belirtiyor. Bunu engelli olan bir siteden nasıl para kazanılabilir ki? Ekip kurabilirim
    İlgili arkadaşlar beni arar mısınız? 05434189264

  • Eyyüp Eyyüp 14 Nisan 2016

   https://umys.org/?ref=eyyupdogann şu siteye girip araştırın kimseyi dinlemeyin aklınızın götürdüğü yere gidin.. Ayrıca Katıl ayda 1000 lira 2000 lira para kazan diyenlere de itimat etmeyin kimse size aylık 1000 2000 vermez türkiyede yaşıyoruz akıllı olun.. :)  İLETİŞİM =  https://www.facebook.com/eyyp47

 2. Mustafa Mustafa 06 Mart 2012

  Aynı beni anlatmış arkadaş. 3 gündür ben sabahlıyorum. Bu işi çözmek için. Goomaas ürünü de güvensizlik sebebiyle alamıyorum. Doğrusu sonunda hüsranla biteceğini sanıyorum. Öyle olmayacağına eminim ama yinede insan psikolojisi işte.:) Bilinçsizce anket sitelerine üye olmayaa başladım bu ara da sonumuz hayır olsun. Goomass ı almam gerekiyor.

 3. Hasan Hasan 06 Mart 2012

  Ben sizin tavsiyeniz neticesinde goomass ile bu işe başlayanlardanım. Aylarca gece gündüz bu işi araştırmıştım. Ben şunu öğrendim ki internetten yüksek seviyede para kazanmak için mutlaka bir şekilde internetteki e-ticarete girmek gerekiyor. Tabiki bireysel kullanıcılar bir şirket yada ürün sahibi olmadığı için mecburen başkalarının ürünlerini tanıtıp pazarlaması gerekiyor. Bunun en iyi yoluda satış ortaklığı. Yani aslında para kazanmak için para harcamak gerekmiyor. Sadece işi doğru bir şekilde hata yapmadan yapmak için yardım almak gerekiyor. Ben goomass eğitimlerinden memnunum. Paramın doğru bir yere gittiğini düşünüyorum. Aylardır araştırıyordum ama goomasstan sonra aslında hiçbir şey bilmediğimi anladım.

  En basitinden ben ürünlere reklam vermek için adwords’ü kullanırdım ama sağolsun cüneyt bey bana hiç reklam parası harcamadan reklam yapmanın yolunu gösterdi.

  • cennet kucuk cennet kucuk 22 Eylül 2012

   slm bende bu ısı yapmak ıstıyorum ama nasıl baslarım yaparım bılmıyorum bana yardımcı olursanız sevınırım

 4. Herkes kazansın kalkınalım Herkes kazansın kalkınalım 11 Mart 2012

  Onlar kadar uzman olmasamda elbette benimde bu konuda 2 çift sözüm var:

  Affiliate marketing’te başarılı olmanın yolu istikrarlı olmaktır. Satış ortaklığının en güzel yanı, limitlerinizin olmamasıdır. 1, yada 10 veya 100 ürün için ortaklık yapabilirsiniz. Öyle bir çalışma alanı ki, ya hep ya hiç mantığındadır. Yani nasıl uygulayacağını tam anlamıyla bilen ayda 2000$ değil 20.000$ kazanabiliyorken, püf noktasını öğrenemeyen hiç kazanamaz. Ve başarısızlığının bu sektöre mal eder.

  Başarının anahtarı hazırcılıktan ziyade ne yaptığınızı bilerek yapmaktır. GooMass size şunu yap diyor fakat size böyle söylendi diye değil. Neden öyle olması gerektigini anlayarak uygulamaktan bahsediyorum.

  Affilliate marketing her yerde aynıdır fakat herkes farklı şekillerde uygular. Her yiğidin yoğurt yeyişi farklıdır. Aklını kullananlar her zaman kazanır.

 5. Deli divane Deli divane 11 Mart 2012

  Admin bu makalen çok faydalı oldu benim için teşekkürler. Aklımda birden bire şimşekler çaktı ampüller yandı. Allah senden razı olsun. 

  • Admin Admin 11 Mart 2012

   Beğendiyseniz yukarıdaki butondan facebookta paylaşarak teşekkür edebilirsiniz.

   • GÜLAY GÜLAY 24 Ekim 2012

    admin beni facebooktan ekle gülay tuncan kütahyalıyım . bu konu hakkında danışıcaklarım var size lütfen yardımcı olun .

 6. anonim anonim 11 Mart 2012

  Ya biz hep böyle yapıyoruz. Ne yapacağımız belli aslında ama sürekli bir şeyleri erteleyince atı alan üsküdarı geçiyor.  Neyse hadi kolay gelsin.

 7. Tarkan Konuk Tarkan Konuk 11 Mart 2012

  Ya bu internet çöplük olmuş resmen. Sizinde söylediğiniz gibi herkes başka bir şey söylüyor. Fakat en tutarlı sizin tavsiyeniz sanırım. Neden diyeceksiniz. Yanımda inglizceyi yemiş yutmuş bir arkadaşım var. İngilizce ünlü sitelerde araştırma yaptık, Onlarda GooMass’taki arkadaşların kazandığı satış ortaklığı sistemini anlatıyorlar genellikle. Haber sitelerinin Work from home bölümlerinde bu işten bahsedilmiş.

  Fakat yukarıdaki ismimsiz arkadaşında söylediği gibi herkesin bu işi uygulama şekli farklı sanırım. 
  Ben İşletme yük. lisans mezunuyum 5-6 yıl yöneticilik yaptım ama geri dönüp baktığımda yerimde saydığımı farkettim. Şimdi ek iş olarak bu işi yapacağım. Makale için teşekürler admin. Face’ten paylaştım. 

 8. ertan ertan 13 Mayıs 2012

  internetten para kazandıran en etkili yöntemdir satış ortaklığı. Satış ortaklığını kendi tecrübelerimizle öğrenmek yıllarımızı alır. Fakat Goomass gibi mükemmel bir eğitim seti ile öğrenmek en fazla 1 ay ve bu da 1 ay sonra para kazanmaya başlayabilmek demek işte bu yüzden Teşekkürler Goomass.

 9. kartanesi kartanesi 30 Mayıs 2012

  internetten para kazanma konusunda bu bilgileri bizle paylastiginiz icin teşekkür ederiz. Goomass sanirim etkisi büyük. Affiliate piyasası türkiyeye girmeye başladı.İnşallah yurtdışındaki kadar iyi olur.

 10. murat murat 07 Haziran 2012

  admin veya diger arkadaşlar bende bu işi yapmak istiyorum sizlerden rıcam lütfen bana bu konularda yardımcı olun kitabın siparişini verdim ama tam olarak açıklama istiyorum.

  • admin admin Yazar | 08 Haziran 2012

   Merhaba Murat. Aklına takılan bir şey varsa burdan sorabilirsin.

   • hamza hamza 31 Temmuz 2012

    mrb admin ben parayı garanti bankasına yatırdım fakat e postama herhangi bir ileti gelmedi bilgilendirirmisiniz..

    • admin admin Yazar | 06 Eylül 2012

     GooMass’tan bahsediyorsanız. Konuyla ilgili kendilerine mesaj gönderin. Ayrıca gereksiz klasörüne gitmiş olabilir. Gereksiz klasörünü kontrol edin. Size bir kullanıcı adı ve şifre veriliyor. Bu şifre ile siteye giriş yaparak istediğiniz zaman goomass’ı yeniden indirebilirsiniz. Diğer kullanıcılarımıza ışık tutmak açısından kullandıktan sonra olumlu veya lumsuz deneyimlerinizi burada paylaşmayı unutmayınız.

 11. musa musa 26 Ağustos 2012

  iyi günler ! ben musa iktisat fakültesinden yeni mezun oldum kendime 1 senelik zaman ayırdım iş sahibi olana kadar burda gördüğüm kadarıyla internettten para kazanma yolları hakkında bilgi verilmiş ben günde bazen 12 saat pc basındayım genellikle öleyim eğer iş konusunda yardımcı olabilecek internet üzerinden bu şekilde varsa acil mesajlarını bekliyorum e-postamada atabilirsiniz dediğim gibi 12 saat pc basında uzun bir süre daha önceden oyun satıyordum şimdi ise bu işi büyütmek istiyorum…. yada farklı bir satış:)

  • yalman yalman Yazar | 26 Ağustos 2012

   Çok fazla online olmaktan ziyade hedefi doğru vurmak daha önemli kanımca. Ben banner reklam alanları kiralayarak satış ortaklığı yapıyordum fakat reklam süresi dolunca satışlar duruyor. Geçen sene en başından yukarıdaki makalede anlatılan pasif kazanç modeli ile başlasaydım bugün hiç olmazsa elle tutulur bir işim olurdu. Ben şimdi forumlarda yapıyorum satış ortaklığını fakat bu hafta artık kendi sitem üzerinden yapacağım. Keşke ilk bu şekilde başlasaydım.

  • burak yıldız burak yıldız 02 Mart 2016

   an ihtibariyle global anlamda 37 ülkede 150 bin partneri 1 yıl gibi kısa bir sürede geçmiş olan yeni pasif ve aktif(network mark.) kazanç modülü olan kairos teknoloji hakkında araştırma yapmanızı ve kısmıde olsa sistem içi incelemenizi tavsiye ederim.     https://www.youtube.com/watch?v=bmi24P57r1U

 12. anatolia anatolia 26 Ağustos 2012

  admin güzel anlatmışsın emeğine sağlık da bu satış ortağıolacağımız firmalara nasıl ulaşacağız. 

  • admin admin Yazar | 26 Ağustos 2012

   Bu işe girdiğinde hepsini görürsün. Örneğin Adtriplex.com, reklamaction.com veya yabancı ürünler için clickbank.com ve plimus.com gibi. Bunların zaten her birinde yüzlerce ürün vardır. 1 tanesi bile size yeterli olur.

 13. barakuda barakuda Yazar | 26 Ağustos 2012

  Bende internetten ek gelir sağlamak istiyorum. Fakat bu işi nasıl yapacağımı da bilmiyorum. İnternette araştırma yaparken GooMass eğitim seti ile karşılaştım.  Hangi siteye baksam bu eğitim setinden bahsediliyor ama ne hikmetse hiç kimse içeriğinden bahsetmiyor. 
  Bu yolda devam etmek için bu tarz bir eğitim seti ile başlamak şartmı? Kendimiz satış ortaklığı sitelerine kaydolup bir şeyler yapamaz mıyız?  

 14. admin admin Yazar | 27 Ağustos 2012

  Yapacağınız şey çok basit bir şekilde, internette zaten satılmakta olan bazı ürünlere ortak olmak. Sadece bir ürünün açıklamaları ve resimleri bile sizin için yeterlidir. Affiliate ağları dediğimiz aracı siteler sizin paranızı koruyor. Aynı gittigidiyor.com veya sanalpazar.com sitelerinde olduğu gibi sizin reklamlarınız neticesinde bir ürün satıldığında satış ortağı ve ürün sahibi komisyonunu pay ederek 2 farklı hesaba bölüyor. Yani ürün sahibi sadece kendine düşen parayı alabilir. Sizin komisyonunuza dokunamaz. Ayrıca kendi ürünlerinizi de isterseniz internet üzerinden satmanız mümkün.

   Dilerseniz facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım ağlarında ya da çeşitli internet sitelerinde banner yayınlayarak ürün tanıtımı yapabilir, dilerseniz de internette reklam verebilirsiniz. Ürün satışı yapmak için ürüne ait resim koymanız ve ürünün özelliklerini yazmanız yeterlidir.

  Önemli olan satış sayfanıza ziyaretçi trafiği oluşturmaktır. Bunun en iyi yollarından bir taneside google gibi arama motorlarıdır. 

  Zaten yaptığınız satış sayfalarının bir bölümü ister isteme bu arama motorlarında yerini alır. Bir gün hiç tahmin etmediğiniz bir anda bir satış sayfanızdan satışlar gelmeye başlar. 
  Yukarıdaki makalede yazarlarımızdan Cenk bey’in bahsettiği pasif kazanç’ta bu şekilde arama motorlarında ilk sıralarda çıkacak sekilde hazırlanmış ürün tanıtım sayfalarınızın çoğalması ile olur.  

  Ürün tanıtımlarınızın arama motorlarında ilk sayfalarda çıkması için bir web siteniz olması şart değil. (kendi siteniz olsa çok daha iyi olur) Ünlü sitelerin interaktif blog bölümleri, forumlar veya blogger gibi ücretsiz blogları kullanabilirsiniz.

  GooMass içeriğini merak edenler goomass.com iletişim bölümünden yazarların kendilerine sorabilirler. Onlar merak ettiğiniz soruları yanıtlar. Sonuçta para verip satın alıyorsunuz. Ne satın aldığınızı sorun. 

  • Emre Emre 29 Mart 2015

   Admin Banada Bi Yardımcı olsan 10 parmak F Klavye kullanıyorum İyi Düzeyde Yardımcı olursan sevinirim

 15. GOLDARROW GOLDARROW 16 Eylül 2012

  Bu konuda çok yeniyim.Ama,herşey ortada ve anlaşılır durumda.Ne yapacağımı 
  biliyorum.Yukarıda (makale ve yorumlarla) yardımcı olan tüm arkadaşlara çok
  teşekkürler..

 16. Olgun Olgun 19 Ekim 2012

  satış ortaklığı yapabilmek içinde belli bir ücret lazım ama şimdi ve o eğitim kitinide almak lazım yeni başlayanlar için 

  • Serdar Kılıç Serdar Kılıç Yazar | 20 Ekim 2012

   Aslında bir eğitim seti alıp başlamak şart değil. Ama deneme yanılma ile çalışmak hem sermaye hem de zaman kaybıdır. Kısa bir örnek vermek istiyorum. Ben eskiden ürünün ismine reklam veriyordum. Çünkü en iyi satışlar ürün ismi ile yapılan arama sonuçlarından geliyordu. Fakat daha sonra bir eğitim setinde bu stratejinin kendini sınırlamaktan başka bir şey olmadığını öğrendim. Yani onun yerine kategoriye reklam vermek gerekiyor. Örneğin “çiçek sepeti” yerine “çiçek siparişi” gibi. Fakat bunu öğrenene kadar neredeyse 3-4 ay aynı hatayla devam ettim. Günde 1 satış yerine 2-3 satış yapabilirmişim. Bir eğitim setine para verirsiniz, bu bir maliyettir ama bunude kendinize yaptığınız bir sermaye olarak düşünün. Bilgi sermayesi.

 17. extrapara.org extrapara.org 20 Ekim 2012

  İnsanlar hala internetten para kazanılamayacağını söylüyor. Aslında farkında değiller ki dünyanın en hızlı zengin olanları internet sayesinde oluyor. Bu kişiler aynı zamanda en zenginler listesini oluşturuyor. İnternetten onlarca para kazanma yolu var ve bana göre en güzeli affiliate marketing. Neden mi ? Hiç riski yok. 

 18. murat kurak murat kurak 06 Kasım 2012

  aslında en iyi kazandıran yöntem satış ortaklığı yada network işi.Buradaki yazı güzel olmuş ben de bir satış ortağı olarak söylüyorum bunları

 19. Bilgi Paylasimi Bilgi Paylasimi 01 Ocak 2013

  İnternetten para kazanmak imkansız değildir. Zengin babanın verdiği tavsiyeye uyun. İşten çıkarılma riski olan bir işin garantisi yoktur.

 20. mehmet mehmet 03 Ocak 2013

  iyi günler ben 7/24 bilgisayar basında zaman geciren biriyim. yorumları ve makaleleri okudum fakat bu ise baslamak icin yapılması gerekenler nedir idrak edemedim. herhangi bir üyelik yada bu tür bir gereksinim varmı ögrenmek istiyorum. dedigim gibi günümün büyük bir kısmı internet basında geciyorum ve bu zamanı boşa gecirmek istemiyorum bir cok kisi gibi bende bu sistem sayesinde kazanc saglamak istiyorum konu hakkında yapmam gerekenleri sırasıyla acıklarsanız sevinirim simdiden tesekkür ederim.

  • rndursun rndursun 02 Ekim 2013

   mehmet bey eğer bu konda ciddi iseniz bana mailimden ulaşabilir,merak ettiğiniz konuları sorabilirsiniz.  rndursun@gmail.com

 21. aytac aytac 01 Mart 2013

  admin mrb bu işe nasıl balyabilirim

  • admin admin Yazar | 01 Mart 2013

   Bu iş için aslında web site olması gerekmez fakat ben bir web siteniz olmasını kesinlikle öneriyorum. Çünkü tanıtım çalışmalarını forum yada sosyal medya gibi yerlerde yapacağınıza kendi sitenizde yaparsanız uzun veya orta vadede geleceğe yönelik sitenize yatırım yapmış olursunuz. Daha sonra pasif kazanç oluşturmak için çok önemli bir başlangıçtır. Site kurmak zor değil. Ücretsiz rehberler mevcut. Bu sayadan indirebilirsiniz.

   Daha sonra satış ortaklığı ağları üzerinden alışveriş sitelerine ortak olun. Yeni başlayanlar mutlaka türkçe olarak başlamalı.

 22. niseri niseri 29 Mart 2013

  arkadaşlar bende yıllardır internetten kazanmanın yollarını araştırıyorum bir çok anket sitesinden defalarca ufak miktarlarda olsa kazandım.ancak en garantili site AYUWAGE reklam sitesidir.10000 puanı tamamlıyorsunuz pay pal hesabınıza gönderebilyorsunuz.benim hesabıma 3 günde para geldi.üye yapmayı da unutmayın.sitede 2-6-10-30 punalık reklamlar çıkıyor.tek yapmanız gereken reklamları tıklamak.2 puanlık reklamlar 5 dakikada bir yeniyeniyor. 10-30 punalık reklamlarda günde 3-4 defa arka arkaya yayınlamıyor.gündüz 12’den sonra ,akşam 20’den sonra ve gece 1’den sonra bu reklamlar yayınlanıyor.aşağıda vereceğim linkten üye olabilirsiniz.ben haftada 5$ kazanıyorum.bol şanslar

  http://www.ayuwage.com/?reg=83455

 23. tolga tolga 05 Nisan 2013

  İnternet üzerinden gelir elde etmek mümkün, ancak bir gün ya da bir ay gibi kısa sürelerde büyük beklentilerinizin olmaması gerek, sabırlı ve istikrarlı olursanız kazanabilirsiniz.

 24. oğuzhan duman oğuzhan duman 02 Haziran 2013

  slm admin ben bu işe merak sardım öğrenci olduğum için hemen cuzi miktarlar kazanıp öbür setleride almak ve kendimi daha çok geliştirmek istiyorummesela yazitö nasıl açıklarmsınız diğer arkadaşlarada söylüyorum bana yardımedrmisiiz bana ulaşırsanız sevinirim mailim gzhnduman@yahoo.com

 25. Gul Gul 09 Haziran 2013

  Selam.  Yeni başlayanlar için hangi satış ortaklığı ağlarını, ortak ola bileceğimiz hangi alışveriş sitelerini bize tavsiye ederdiniz?

  • admin admin Yazar | 23 Haziran 2013

   Adtriplex ve reklamaction ağlarını tercih edebilirsiniz.

  • döndü döndü 11 Haziran 2014

   orıflameye üye olarak en qüwenli sekilde para kazanabilirsiniz …

 26. cihan cihan 10 Temmuz 2013

  Adtriplex ve reklamaction ağları, kesinlikle yeni başlayanlar için değildir, aksine bu siteler daha önceden deneyimli, bu işi yapmış profesyonel kişiler dışındakileri üye olarak bile kabul etmezler. Bilginize..

  • admin admin Yazar | 12 Temmuz 2013

   Evet haklısın fakat biraz ziyaretçisi olan bir siteniz oluştuğunda heme sizi kabul edeceklerdir. Bu tamamen sitenizin konusu ile ilgilidir.

 27. tuncay otacı tuncay otacı 13 Temmuz 2013

  NASIL BAŞLAYABİLİRİM BU İŞE

 28. Nazım İşcan Nazım İşcan 24 Ekim 2013

  Ben bu iş için bir yılını harcayan biri olarak söylüyorum. İnternetten para kazanmak mümkün fakat asla bu tür kitaplarda anlatıldığı gibi kolay değil. Daha önce denemedik birşey bırakmamış olan benden size bir öneri, anket, yazı yaz kazan, tıkla kazan, blog yaz kazan vb.. gibi şeylerle zaman harcamayın. En güzel kazanç yolu varsa ürününüz onu e-ticaret yoluyla satmaktır. bunun içinde sahibinden.com yada gittigidiyor.com gibi siteleri kullanabilirsiniz. Satış ortaklığı sistemi real bir ürün için olacaksa mantıklı olabilir. Ama bunun içinde reklam maliyetine katlanmanız gerekecektir. Bu tür kitaplarda anlatılan diğer seo gibi yöntemlerle google da üst sıralara çıkmanız neredeyse imkansıza yakın. Bana istediğiniz soruyu sorabilirsiniz sizlere yardımcı olabilirim. Bu konuda çok uğraş verdim evet parada kazandım fakat kazandığım kadarından fazlasını reklamlar için ödedim. 

 29. KEREM YILMAZ KEREM YILMAZ 02 Aralık 2013

  teşekkürler böyle güzel ve değerli bir içeriği bizlerle paylaştığınız için, bende zamanında GooMass eğitim kitini aldım ve ufkumu çok açtı bakış açımı genişletti harika bir eğitim seti ve bana çok getirisi oldu bu işin herkeze tanıtıp herkezin para kazanmasına yeni bir bakış açısı kazandıran sizleri gönülden tebrik ederim.

 30. kürşat kürşat 05 Ocak 2014

  admin bn bi sürü yazı okudum ama bişey anlamadım bana bi açklama yap  1)herhangi bi banka hesabına para yatımamız gerekiyor mu? 2) ödeme nasıl yapılıyor ? 3) ayda ne kadar kazanabilirim?

  • admin admin Yazar | 16 Ocak 2014

   Satış ortağı olmak için bir yere para yatırman gerekmez. Fakat para alabilmek için bir banak hesabın olması lazım. TR deki firmalar için TL hesabı, Yurtdışı takılacaksan dolar hesabı açtırman lazım.

   • mirhaç mirhaç 19 Şubat 2014

    admınım şimdı ben bu işi yapmak ıstıyorum ama nasıl yapacağımı bılemıyorum bır bılgılendırme mesajı atabılırmısın 

 31. caner caner 25 Şubat 2014

  Bu güzel makale için teşekkür ediyorum, zengin baba, yoksul baba videosu da aslında nasıl bir yaşam sürmemizi bize çaktırmadan anlatmaya çalışıyo.

 32. murat murat 19 Nisan 2014

  merhaba admın bey.acıkcası bu konuda o kadar guvensızımkı ama esasında ihtıyacım olan kısı tamda sızsınız sanırım.benım olayım su. ıflas eden bır ınternet satış sıtesının elınde kalan tüm ürünlerını toptan cazıp bır fıyata aldım.ürünlerın nerdeyse yarısını eşe dosta çarsı pazarda fılan satarak hemen hemen sermayeyıde kurtardım.elımde kalan dığer ürünlerıde sanalpazar sahıbınden com gıbı sıtelerde tek tuk satmaya basladım.bu net tıcaretıne gırmeye basladıkca bı heveslendımde doğrusu bı sahıs fırması kurup devam etmeyı aklıma koydum gıbı üstelık maaşlı calısan bırıyım ve ısımı bırakmamada gerek yok..ama tecrubesızlığım önume engel.öncelerı tek tük olan satışlarım sımdılerde ıyıce yok sevıyesıne ındı.bı yerde hata yapıyorum sanırım ve sızdende ıkna edıcı bı yol göstermenızı beklıyorum doğrusu çok uzun oldu k.bakmayın ama ancak özetleyebıldım.cevabınızı sabırsızlıkla bekleyeceğim.teşekkürler

  • admin admin Yazar | 13 Temmuz 2014

   E-ticaret normal ticaretten çok farklı değildir. Gittigidiyor yada sanal pazar gibi yerlerde satış yapmak için şahış firmanız olmalı ve fatura kesmeniz lazım. Aksi taktirde vergi cezası gelir. E-ticarett te çok çeşitli ürün sahibi olmak önemli değildir. Önemli olan tek bir ürününüz bile olsa bu üründe çok güçlü olmanızdır. Yani piyasa fiyatının altında satsanız bile kar edebilecek bir ürün satmanız lazım. Kısacası ürünü ya direk üreticisinden almanız yada kendiniz üretmeniz gerekiyor. Aksi halde internetten kendi ürününü satmak kolay değil. Bu sebeple biz burada satış ortaklığı sistemini öğretiyoruz. Yani e-ticaretteki güçlü yatırımcıların ürünlerini satıp bu ürünler üzerinden komisyon kazanmak. Bu sayede yatırım ve çok fazla iş gücüne ihtiyaç olmadan para kazanabiliyorsunuz. Goomass eğitimlerinde bunlar çok detaylı anlatılıyor. Oradaki eğitimlerden bir anekdot geçmek istedim.

   • hkn hkn 31 Temmuz 2014

    merhaba admin sıfırdan başlayarak birşeyler yapmak istiyorum bana yardımcı olurmusun

 33. runo runo 12 Mayıs 2014

  s.a admin bana 2 dakka bu konu hakkında bilgi verirmisin 0531 99 xx xx

  • admin admin Yazar | 13 Temmuz 2014

   Telefon numarası yazmayın. Sonra çok arayıp rahatsız ettiklerinde telefon numaramı silin diye mesajlar geliyor. Bütün telefon numaralarını arayıp bulmak ve silmek büyük sıkıntı oluyor. Konu hakkında bilgiyi olabildiğince yazmaya çalıştım fakat aklında takılan bir soru varsa buraya yorum bırakın ben cevap yazıyorum.

 34. ali ali 16 Mayıs 2014

  Ek Kazanç İmkanı UMYS,
  Mesleği ne olursa olsun herkesin yararlanabileceği mükemmel bir kazanç planını sizlere tanıtmak istiyorum. İsteyen herkesin sosyal medyayı (Facebook, Twitter, vb.) kullanarak ek gelir elde edebileceği bir kazanç imkanıdır.
  linkimi tıklayıp kazanmaya başla ……Misyonumuz dürüst ve adil bir bilgi sistemine dayanan eşit haklar sunan bir anlayışla üyelerimize hizmet etmektir.. detaylı bilgi için tıklayınız http://www.umys.org/?ref=oneo

 35. döndü döndü 11 Haziran 2014

  orıflameye üye olarak oturduqu yerden ek qelir kazanmak isteyenler .. döndü koçkar facebook sayfasına msj atablrler..

 36. sezer tatar sezer tatar 14 Ağustos 2014

  yorumlar ve paylaşımlar harika ama çok içerekleri inlediginizde beyin şeftali gibi oluyor yazmak incelemek uygulamak uuuuuufffffffffffff

  • admin admin Yazar | 16 Mart 2015

   Sezer haklısın ama her iş böyle. Kendine bir yol seçip ilerleyeceksin. Uzmanlaştıkça para kazanırsın.

 37. melek melek 16 Ağustos 2014

  bende katılmak istıyorum ama bana yardımcı olacak yetkılıyle goruşmem lazım bana bunu kım ogretebılır acaba

  • admin admin Yazar | 16 Mart 2015

   Melek, bu yazıyı günde yüzlerce kişi okuyor. Açıkçası kimse sana bire bir ders veremez. Eğer iyi bir eğitim almak istersen özel ders alabilirsin. İnternetten para kazanmak için kendine bir yol seçip o konuda ilerlemen gerekir. Uzmanlaştıkça para kazanmaya başladığını göreceksin. Çok araştırıp girişimci olmalısın. Şüphe ile yaklaşıp denemelisin.

 38. Berkay Berkay 19 Ağustos 2014

  merhaba :) şey ben 100 tl verip goomass eğitim setini aldım ama indirdiğimde sadece yazarak para kazanma kitabı vardı ne yapmam lazım =?

  • admin admin Yazar | 16 Mart 2015

   Berkay daha öncede birinde aynı sorun olduğunu yazmıştı fakat teknik bir problemmiş. Mail atıyorsun üyelik seviyeni düzeltiyorlar.

 39. Berkay Berkay 23 Ağustos 2014

  admin bana bi mail atarmısın nolur ya goomass aldım bazı sorunlarım var lütfen bi email at berkaykarakaya@hotmail.com sana bişeyler sormam gerekiyor

 40. özgür özgür 08 Kasım 2014

  Unutmayın umys bir yardımlaşma sistemidir. Şöyle düşünün, 55 lira verdiniz ve sizden önce üye olan 7 kişiye dağıtılması için yardımda bulundunuz. Bu kadar basit. Adı üstünde yardımlaşma. Başka bir açıklaması yok. Siz insanlara maddi olarak yardım ediyorsunuz ki, sizden sonrakiler de size yardım etsin. Mantığı budur Kendinize bir şans daha verin ve aşağıdaki linkten üye olun son kez bir şans verin kendinize. http://umys.org/?ref=ozgurceyran İRTİBAT : 0542 686 68 24

 41. Enes Enes 30 Ocak 2015

  Affiliate adresinden markaları komisyon ile Paylaşım yapmak istiyorum kayıt olmak veya pazarlama yapmak için adım adım neler yapmamız gerekiyor veya bunun için nereye kayıt oluyordum nasıl yapılıcak acil bilgi alabilirsem sevinirim 

 42. seher seher 28 Şubat 2015

  makale yazmaya nasıl başlıyoruz .üye oldum sizden geri dönüş mü beklemem gerekiyor.

 43. Bygirişimci Bygirişimci 29 Mart 2015

  İnternetten ayda 500 $ ve üzeri kazanmak ciddi bir çaba gerektirir.
  Fakat bana ayda 100 $ yeter en azından faturalarımı öderim diyorsanız, internetten gerçek para kazanmak
  isteyenler için birkaç site tavsiyem olacak.

  Hepsini bloğumda adım adım anlatıyorum;

  http://bygirisimci.blogcu.com

 44. Martı Martı 11 Temmuz 2015

  İnternetten para kazanmak isteyen arkadaşlar; şuan benim de dahil olduğum bir sosyal e-ticaret sistemine girmek için incir.com sitesini ve incirsunum.com videosunu izleyerek işin mantığını çok daha iyi anlayabilirsiniz. İncir.com ‘dan mahodanal.com adıyla link aldım ve buradan 100.000 den fazla ürün çeşidini satmaya çalışarak para kazanıyorum. Birebir iletişime geçmek isterseniz mkilinc71@mynet.com‘a mail atabilirsiniz. 

 45. tarık tarık Yazar | 11 Ağustos 2015

  Satış ortaklığı sistem güzel de kafama takılan bir kaç yer var. Site kur diyorsunuz nasıl bir site olacak içeriği ne olsun bu sisteme nasıl kayıt olunuyo parayı nasıl elimize alıyoruz.

 46. admin admin Yazar | 11 Ağustos 2015

  Kuracağınız sitenin içeriği veya nasıl olacağı tamamen size ve stratejinize bağlı. Örneğin oyun siteleri üye başına para ödüyor. Eğer bir oyun sitesinin üye başına kazanç programına katılacaksanız, oyun tanıtımlarının olduğu bir site kurabilirsiniz. Bu sayede kullanıcıları oyun sitelerine kendi bağlantınızla yönlendirerek üye başına 1-3 TL arasında bir kazanç sağlarsınız.

 47. Berat Berat 11 Eylül 2015

  admin ben yazı işine gircem yardımcı olsan 

 48. deniz deniz 21 Ekim 2015

  kök hücre teknolojisiyle üretilmiş ( gençlik iksiri olarak adlandırılan TA65 ), sorunları geçici olarak değil sorunun kaynağını bulup ortadan kaldıran ve nobel barışı ödülü almış firmamızda (binary network marketing sistemi ile çalışmaktayız ) kendine güvenen, liderlik özelliği olan çalışmak isteyen arkadaşlar bana  ulaşın. sirinbaba_103@hotmail.com
  grubumuz:
  https://www.facebook.com/groups/1170589176300513

 49. ayt ayt 24 Ekim 2015

  Simdi bu kitabi aldik ondan sonra baska para isterseniz nasil olacak saygilar

 50. Anonim Anonim 13 Kasım 2015

  Aslanımsın kaptaan…

 51. serdar serdar 17 Kasım 2015

  tüm bunlar hikaye. internetten para kazanmanın en kolay ve risksiz yolu Takıyol Bayilik Katılım sistemidir. Ne kazanacağın açık ve nettir. Sadece 100TL bayilik ücreti vardır ve sadece 4 kişi bulmanız yeterlidir. Diğerleri farklı nedenlerle sizden daha çok para alırlar ve sonuçta da elinizde hiç birsey olmaz. bilginize..

 52. Necmi Kerçin Necmi Kerçin 09 Aralık 2015

  Bu site 2007 yılından beri günde en az 1 dolarlık anket yolluyor. Aynı zamanda görevler ve reklam tıklayarak daha çok para kazanmak mümkün. Siteye getireceğiniz üyeler için ise oldukça cömert komisyon ödüyor. İnternetten para para kazanmak için mutlaka tavsiye edilir. 

  http://www.clixsense.com/?6996323

  Bol Kazançlar..

 53. Adem yurdakul Adem yurdakul 19 Aralık 2015

  İnternetten para kazanmanın birinci yolu anket yaparak kazanmaktır,çok fazla paralar kazanamıyorsunuz daha çok kazanmak için arkadaş çevrenizi kullanıp davetiyelerle kazanabilirsiniz,ikinci yoluda akıllı telefonunuzda interneti kullanarak kazanabilirsiniz daha ayrıntılı bilgi için ademyurdakul@gmail.com adresinden yardım alabilirsiniz şimdiden bol kazançlar diliyorum…

 54. mehmet mehmet 12 Mayıs 2016

  admin niye sorularıma cvp vermiyorsunuz nerden nasıl başlıyacam ne yapmam gerekiyor daha öncede sormuştum cevaplamadınız

  • admin admin Yazar | 03 Temmuz 2016

   Mehmet tüm sorulara cevap yazmak imkansız. Önceki sorun ne bilmiyorum. Yeniden yaz mutlaka biri cevap yazacaktır.

 55. Yıldız Baştuğ Yıldız Baştuğ 12 Haziran 2016

  Ben bağımsız olarak web sitesi sahiplerine makale satmak istiyorum. Paramı alabileceğim güvenilir bir adres gösterebili misiniz?

  Ayrıca web sitesi açarak hem yurt dışı hem de türkiye için afiilite Marketerlik yapmak istiyorum. Bu mümkün mü?

 56. Sevgi Sevgi 15 Temmuz 2016

  p://www.birmilyonizleyici.com/kayit.php?ref=c03db79449ac6a8876148788a89de9c6
  Sadece reklam izleyerek azda olsa gelir kazanabilirsiniz tabi bu geliri çalışmanıza göre arttıra bilirsiniz ücretsiz üye olarak hemen başlayabilirsiniz. Yapmanız gerek şey sadece linle tıklayıp üye olmak.

 57. murat murat 02 Ağustos 2016

  AYLIK 2000 TL KAZAN , ek iş değildir, direk aylık ev geçimizini sağlayabilirsiniz.

  işe yaramayan yöntemler;işe yarasada paranızı alamazsınız.
  alacağınız rakam aylık 600 tl yi geçmez bir bahane ile kazandığınızın altında ödeme yapılır ve sadece zaman kaybı

  1. anket doldurma
  2. site açarak satış yapma
  3. satış ortaklığı yöntemi
  4. makale yazma
  5. satoshi toplama (bitcoin)
  6. evde iş veren el emeği işler
  7. referans sistemi ile dolandırıcılık yöntemleri ???
  8. size sırf kitap satmak için uydurulan bir çok yöntemler (dost acı söylermiş size para kazandıracağını söyleyen kitaplar sadece genel kültürünüzü artırır
  cebinize birşey artırmaz)

  vs.vs.vs. gibi işe yaramayan birçok yöntem,

  sermayesiz iş olmaz arkadaşlar mutlaka sizde deneyip aylarınızı kaybetmişsinizdir , para sadece para ile kazanılır, zenginlerin hepside bunu bilir,
  3 tlniz varsa onu 5 tl nasıl yaparım methodudur.bu ise çok basittir ancak görmek gerekir. bunca zaman evden iş yaparak kazanmak istediniz ancak 300 – 500 tl yi
  geçemediniz. para kazanılan bir çok yöntem internette açıklanmaz sebebi ise sadece kendim kazanayım dedikleri içindir.

  ben ise evden aylık en az 18000 tl kazanyorum ve bu bana ve 3 çocuğuma fazlasıyla yetiyor 2 yıl içerisinde 750 000 tl lik lüx bir dairede aldım ,

  artık sizde kazanın istiyorum.

  yazıktır bunca zaman harcadığınız saçma sapan yöntemler için harcadığınız vakite.

  benim size sunacağım şekil şu arkadaşlar, ister hemen isterseniz 6 ay sonra sabit 2000 tl kazanıyorsunuz, bunun içinse harcamanız sadece 300 tl

  nasıl olduğunu merak ediyorsanız Mail adresim : 2000tlkazan@gmail.com mailine ulaşabilirsiniz veya
  face book sayfam https://www.facebook.com/profile.php?id=100013079041476 detaylı bilgi verilecektir.

  yapılan iş ile ilgili kısa bir ipucu : canlı yem ve canlı gübre al sat işleri.

  emekliler, öğrenciler ve ev hanımları için diye ayırmıyorum bu bir ek kazanç değildir,
  direk ev geçindirebilecek bir kazanç.

 58. MRTLP MRTLP 18 Ağustos 2016

  İnternetten para kazanmak için Google kazançları digital eğitim kitabını öneriyorum.Bu kitap sayesinde satış ortaklığı sisteminden ciddi olarak para kazandım , kazanmaya da devam ediyorum. Konusu hakkında yazılmış ilk Türkçe kaynak olma özelliğini taşıyor ve gerçekten kazandırıyor. Her ay düzenli olarak internetten para kazanmak için, banka hesabınıza nakit para akışını otomatikleştirmek için kesinlikle deneyin. Pişman olmayacaksınız. Emin olun bu kitaptaki çok değerli bilgilere sahip olan herkes bu işi çok rahatlıkla yapabilir. Önceleri ben de internetten para kazanma konusuna ön yargıyla yaklaşan biriydim. Şimdi bizzat para kazanan biri olarak fikirlerim tamamen değişti arkadaşlar. Üstelik çok detaylı bir anlatıma sahip, kafanızda soru işareti kalmıyor. Kitapta anlatılan adımları uygulayarak birkaç saat içinde para kazanmaya başlıyorsunuz. Çok yerden araştırabilirsiniz bu konuyu ama en doğru yanıtı Google kazançları kitabından alacaksınız. Kimse böyle bilgileri bu fiyata paylaşmaz. Kısa bir süreliğine 6 adet bonus hediyesi de var . Buradan inceleyebilirsiniz.
  Üyelerin kazanç kanıtlarını görmek için tıklayınız.

 59. ekrem ekrem 14 Eylül 2016

  Yardımcı olurmusunuz Bende bu işi yapmak istiyorum çünkü zorundayım

 60. Can Can 29 Ekim 2016

  Arkadaşlar en garanti para kazanma sistemi Recyclix. Bir geri dönüşüm fabrikasının sitesi. Pilastik atık alıyoruz .Bir geri dönüşüm döngüsü 35 gün sürüyor.her 35 günde %14 kar ettiriyor.Denemeniz için 20 euro veriyor.Su an benim yatırımım 640 euro her ay 250 tl civarı kazanıyorum.Site sizden referans bulmanızı falan şart koşmuyor arkadaşlar ponzi falan değil. Referans yaparsanız kazancının %12 si size hediye olarak geliyor abuk sabuk sistemlere girip vaktinizi harcamayın en sağlamı budur. 1000 eurodan fazla yatırım yapmanızı önermem.1000 eurodan sonra kar oranı düşer 37000 eurodan sonra yükselir. Araştırın site hakkında 1 şikayet bile bulamazsınız. denemeye karar verirseniz benim referansımla kayıt olursanız çok sevinir. Mail adresim y.can.akay@gmail.com sorularınız varsa elimden geldiğince yardımcı olurum.

  http://recyclix.com/tr/?id=5b4b382dad41d6

  ID’m: B1B5-34D8-8B39

 61. mesut mesut 19 Kasım 2016

  yukarda yazanalarin alayi hikaye. kim parayi bulmuski internetten dagitsin. para kazandiran sitelerin hepsi satis ortakligi siteleridir. yani mynet gibi bir siteniz varsa kazanirsiniz yoksa dilenin daha iyi. ben programciyim. 5$ site yapiyom musteri yok yaa. anliycaniz bosssssss. hadi isinize gidin

 62. 111 111 03 Aralık 2016

  eğer hazırda bir sermayeniz varsa ve paranızı katlamak istiyorsanız çok iyi bir sistem ben 30.000 yatırım yaptım 5 ay önce şu anda ana paramı amorti ettim 70.000 civarı kar yapacam 7 ay icinde.

 63. ahmet ahmet 11 Şubat 2017

  slm arkadaşlar size network sisteminin en iyi para kazandıran edinarcoine üye olup para kazanmanızı tavsiye ederim bir networkcü olarak yatırımınıza göre para kazanıyorsunuz 50 tlden başlayıp istediğiniz kadar para yatırabilirsiniz istediğiniz bankadan istediğiniz hesabınızdan paranızı çekebilirisiniz  günde 6.5 para kazanma yöntemi istediğiniz zaman paranızı çekebilirsiniz  detaylı bilgi için ahmet55612017@gmail.com adresime mail atarak öğrenebirlisiniz

 64. Ahmet Ahmet 15 Mayıs 2017

  Detay Maxi Net Kazanç Sistemi Hakkında Genel Bilgiler
  13 Ocak 2017
  2 Yorum

  Detay Maxi Net ülkemiz ticaret yasalarına % 100 uyumlu olarak inşa edilmiş bir sistemdir. Firma Detay Telekom Ltd. Şti olarak Ağustos 2002’de 550.000 TL sermaye ile Mobil bilişim teknolojileri dalında hizmet vermek üzere kurulmuştur. 2008 yılından itibaren Mobil ödeme alanına da odaklanarak 2009 yılında Türkiye’nin güzide mobil iletişim firmalarından birinin Mobil ödeme iş ortağı olmuştur.
  Detay Telekom Ltd. Şti’nin kendi bünyesinde bulunan Ar-Ge ve Yazılım ekipleriyle, ürün geliştirmede daima son teknolojiye yakın durarak, kanal yapısını ve 12.000’den çok kurumsal müşterisini destekleyerek, sektöre düşük maliyetli ve kullanılması kolay, uygun çözümler sunmaktadır.
  Kuruluş, çalışma alanındaki faaliyetler açısından sahip olduğu yenilikçi ve güvenli çözümlerle, müşterilerine devamlı kazandıran bir ortam yaratabilmektedir. Bu kapsamda, yatırım ortaklarına cazip imkanlar sunabilmektedir.
  Vizyoner bakış açısı yardımıyla şirket, Türkiye’de yeni digital iletişim alt yapı tesislerini kurmayı değerlendirmektedir, bununla beraber İstanbul Anadolu Yakası Merkez Ofisi dışında değişik vilayetler de uygulama ve eğitim ofisi açma girişimleri devam etmektedir.
  Sistemin İşleyici ve Para Kazanma Süreci

  Türkiye genelindeki farklı IP ve lokasyonlardaki üyelerimizin bilgisayarlarındaki yazılımımız sayesinde, firmamızın kurumsal müşterilerine, ‘Sosyal Medya’, ‘Google SEO’, ‘Digital Reklam’ gibi ürünlerin pazarlanmasını sağlamak ve bu gelirin büyük bir kısmını üyelerimizle paylaşmaktır.
  *Her zaman müşterilerin ihtiyaçlarına tam destek
  *Sadece biz değil herkesin kazanmasını sağlamak
  *Hedeflenen günlük 1000+ müşteriye hizmet vermek
  ‘*Birlikten güç doğar’ diyerek en iyisini başarmak için çalışmak
  Her Üyeye Özel Notebook
  MAXİNET’e üye olan her kullanıcımıza yeni notebook ve özel yazılım verilir. Bu sayede evinde bilgisayar olmasına ihtiyaç yoktur.
  Maximum Güvenlik Desteği
  Sisteme sadece referans olan kullanıcının onayı alınarak yeni kayıt yapılmaktadır. Panele her giriş yapıldığında SMS ile onay alınır.
  Maximum Günlük ve Referans Geliri
  Satın aldığınız paketlerden günde 4$’dan 15$’a kadar gelir elde edebilir ve MAXİNET’e yaptığınız referanslardan yüksek gelirler kazanabilirsiniz.
  Maximum Alt Ekip Kurma İmkanı
  Herkes sisteme üye olarak kendine sınırsız ekip kurabilir. Bu sayede bu üyelerin 7 alt basamağına kadar referans geliri elde eder.
  Şuanki Tek Paket
  GÜMÜŞ Pakettir
  Ücreti : 590 /$
  Yıllık Fatura
  Günlük 8 Saat Online
  Geçerlilik 12 Ay
  Günlük Online Geliri 4$
  Aylık Online Geliri 124$
  Yıllık Online Geliri 1.488$
  Sıfır Notebook (Hometech Wi 10 3 G) Ve Yazılım

  Ortaklık Programı ile Alttaki Üyelerden Elde Edilen Gelir

  7 derinlik kazanç elde edebilirsiniz.
  1. Derinlik yüzde 12
  2. Derinlik yüzde 8
  3. Derinlik yüzde 5
  4. Derinlik yüzde 3
  5. Derinlik yüzde 2
  6. Ve 7. Derinlik yüzde 1 kazanç

  KAYIT İÇİN:

  Referans Numaranız: BYGFD9
  Referans Url: https://sys.detaymaxinet.com/?r=BYGFD9

 65. Fırat Fırat 07 Temmuz 2017

  Güzel ve detaylı bir yazı yazmışsınız. Para kazanmanın yolu’ dediğiniz gibi bunlardan geçiyor. http://www.hizlikazanc.org Para kazanmak için tek sorun iyi bir bilgi deneyimidir.

 66. TümHizmetler TümHizmetler 04 Ağustos 2017

  TümHizmetler’in size özel oluşturduğu linkleri (IFRAME veya API) sosyal medyada, sözlüklerde, kendi blogunuzda, telefon uygulamalarınızda veya websitelerinizde hizmetlerimizin başvuru formlarını rahatlıkla sitenize entegre edebilirsiniz! Detaylı bilgi için:
  https://www.tumhizmetler.com/

 67. TümHizmetler TümHizmetler 04 Ağustos 2017

  Hizmetlerimizde bulunan bütün aboneliklerin başvurularını online olarak toplayabilirsiniz. Sizlerden gelen başvurular anında ilgili markanın müşteri hizmetleri tarafından aranır. Aktivasyon, kurulum, evrak, sözleşme gibi bütün işlemler TümHizmetler tarafından tamamlanır. Sizler getirmiş olduğunuz müşterilerden hak ediş kazanırsınız. Detaylı bilgi için https://www.tumhizmetler.com/

 68. Ayşegül Duruoğlu Ayşegül Duruoğlu 18 Ağustos 2017

  Çok kolay ve hızlı bir para kazandırma sitesi..
  Sadece logoları değerlendiriyorsunuz..Hepsi bu kadar..
  Güvenilir ve kazançlı..

  http://piplogo.net/p827688/

  Bir göz atın..Pişman olmazsınız :)

 69. Erkan Erkan 28 Eylül 2017

  İnternetten para kazandıran en güvenilir sistem kumbara kutum 4 aylık paketler alıyorsunuz . Aldığınız paketlere %45 karınız ekleniyor bu karınız günlük olarak hesabınıza yatırılıyor . 2 yıldır bu sistem var ve bu güne kadar tek bir üye mağdur olmadı. Insanlar paralarını günlük çekiyor ve dekontlarını kumbara kutumun facebook sayfasında paylaşıyor. KUMBARA kutumun kurucu lideri sinan cakirdır . https://www.kumbarakutum.com/Home/refuyeol/kumbarakutum-35161

 70. eren eren 06 Mart 2018

  gelecekte hersey ınternet ortamından satılacak buna hazırlıklı olmak lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.