İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İnternetten Sermayesiz Para Kazanmak

Sıfır sermaye ile, hiç para harcamadan internetten para kazanın!

İster öğrenci, ister ev hanımı, interneti ve zamanı olan herkesin yapabileceği, part time bir iş.

 

Bu sistemi 1 yıldır uygulayan biri olarak zaman zaman burada bahsettim. Bugün daha detaylıca anlatmaya çalışacağım. Bireysel olarak internetten para kazanmak isteyen kişiler için son yıllarda oldukça popüler olan bu yöntem,  2011 yılının nisan ayından itibaren 2012’ye kadar olan sürede internet üzerinden 22 bin TL para kazanmamı sağladı. Hatta bu kazançtan devlete yaklaşık 3500 TL stopaj vergisi ödedim. Herşeyiyle yasal bir iştir ve kesinlikle ucu açık bir pazardır. Çok büyük kazançlar sağlamak mümkün.

İlk başladığımda bir kaç hafta içerisinde 200-300 TL’lik bir gelir elde edince daha fazla üzerine düşerek bunu zamanla yükselttim. Kesinlikle büyük bir tecrübe gerektirmiyor. Öğrenci veya ev hanımı, internet bağlantısı ve biraz zamanı olan herkesin yapabileceği bir iştir.

Biraz ticari zeka yeterli…

Yapmanız gereken oldukça basit; Hiç bir şekilde sermaye koymadan internette satılan ürünlere ortak olacaksınız. Kendi ürününüz gibi bu ürünleri yine internet üzerinden satabilirsiniz. İsterseniz internette reklam vererek, isterseniz kendi çapınızda facebook yada twitter gibi sosyal ağlarda tanıtım yaparak, veya çeşitli internet sitelerinde banner reklamlar yayınlayarak ürünleri satabilirsiniz. En basit şekilde düşünecek olursak forumlarda yeni konular açarak insanlara satış ortağı olduğunuz ürünü kısa bir açıklamayla anlatıp, size verilen özel bir satış bağlantısıyla satış yapabilirsiniz. (Size özel bir link verilir. Bu link üzerinden yapılan satışlardan komisyon alırsınız.)  Sadece ürünlerin resimleri ve açıklamaları sizin için yeterlidir.

Örneğin;

Markafoni.com ‘da satılan bir bayan çantasını kadınlar forumu gibi yada kadınlarkulubu.com gibi bir yerde güzel bir sunum yaparak satabilirsiniz.  Veya Hepsiburada.com gibi bir sitedeki bir bilgisayar parçasını “donanımhaber” gibi bir forumda açıklamalı olarak anlatıp yüzlerce kişiye size özel satış bağlantısından satın aldırabilirsiniz.  Bu örnekler çoğaltılabilir. Şuan ünlü yada az ünlü yüzlerce alışveriş sitesi bu şekilde bireysel internet kullanıcılarına reklam yaptırıyor. Tabi ki bunun karşılığında size komisyon veriyor. Yani kısacası benim ürünümü sat, sana %10 komisyon diyor. Komisyon oranları değişebilir. Ona takılmayın.  Ürünü satın alacak kişiler sizin bu ürüne referans olduğunuzu, yani satın aldığında sizin bir komisyon kazanacağını bilmez. Siz sadece ürünü kısaca anlatır ve altına ürün sitesinin linkini ekleyerek “burdan satın alabilirsiniz” diyerek müşteriyi yönlendirirsiniz. Gerisi artık ürünü satan site ile müşteri arasındaki bir ilişkidir.  Siz başka hiçbir şeye karışmayacaksınız.

Bu bahsettiğim alışveriş sitelerinin bazılarında sayfanın en altında “satış ortaklığı programı” yazar. Bazıarında hiç yazmaz ama yine de bu programa dahildir. Çünkü hepsi bir merkez satış ortaklığı ağına kayıtlıdır.  Örneğin satış ortaklığı ağı olarak adtriplex.com sitesine bakabilirsiniz. Yüzlerce alışveriş sitesi bu ağa kaydolur. Bunun yanı sıra  binlerce satış ortağı da bu ağa kaydolmaktadır. Yani bir tarafta satış ortakları, diğer tarafta ürün sahipleri (alışveriş siteleri)

İşte iki tarafı birbirine bağlayan ve aracı olan sitelere satış ortaklığı ağı diyoruz. Bu ağlar sizin komisyonlarınızı korumak ve iki kişi arasındaki ilişkiyi yönetmek içindir. Tabi onlarda alışveriş sitesinden komisyon alıyorlar. 

Aşağıda benim 2011 yılındaki özet kazanç tablosuna bakabilirsiniz. Bu sadece netpay şirketi üzerinden kazandığımdır. Onun altındaki resimde ise cüneyt bey’in bu yöntemle kazandığı paranın banka havalesini görebilirsiniz. (remilerin büyük boyutu için üzerine tıklayın)

 


Yazının devamında size bazı şirketlerden örnekler göstereceğim. Bu sayede internetteki alışveriş sektörünün buna ne kadar önem veridiğini anlayabilirsiniz.

Kısaca bu kazanç sisteminin nasıl çalıştığını, nerden başlamanız gerektiğini anlatacağım.  Bu kazanç modelinde para kazanmak için sürekli PC başında olmanız bile gerekmez. Günde birkaç saatinizi ayırarak ek iş olarak yapabilirsiniz. Her yaptığınız çalışma, geleceğinize bir yatırım olur ve en güzeli de birinin size iş vermesini beklemeyeceksiniz. Siz zaten kendi işinizi kendiniz yaratıyorsunuz. Bu kazanç sistemi GooMass internetten para kazanma eğitim setinin yazarlarının kitaplarında anlattığı satış ortaklığı sistemidir.

Bu sistemin nasıl işlediğini kısa cümlelerle fazla lafı dolandırmadan özetlemeye çalışacağım. Önce biraz çaba sarfedip çalışıp sonra meyveleri topluyorsunuz. Bu çalışma sıradan bir internet kullanıcısın yapabileceği şeyler. Hatta bunları sizler zaten yapıyorsunuz ama bundan para kazanmak hiç aklınıza gelmedi.

Örneğin bir ürün satın almadan önce, internette mutlaka araştırma yaparız. Özellikle forumlar, ürünler hakkında tartışmaların ve ürün tavsiyelerinin sıcak yaşandığı bir yerdir. Eğer konu hakkında bilgi sahibi iseniz mutlaka sizinde birilerine bir ürün tavsiye ettiğiniz, iyi yada kötü görüşünüzü bildirdiğiniz olmuştur.

İşte işin en can alıcı noktası burada! İnternette ürünlerini satış ortaklığı ile satan ürün sahipleri diyor ki, bizim ürünlerimizin reklamlarını yapın, veya internette  tavsiye edin, sizin tavsiyenizle yada reklamınızla gelip alışveriş yapanlardan size %30 prim verelim.

Ürün sahibi size özel bir sayfa bağlantısı veriyor ve siz tüm reklam çalışmalarınızı bu sayfaya yönlendiriyorsunuz. Bu sayfadan alışveriş yapan müşterilerin alışverişlerinden elde edilen topla kazancın belli bir bölümü size ödeniyor. Sadece reklam yaptığınız gün değil, siteden 1 yıl içerisinde herhangi birşey satın alsa dahi, satın aldığı her üründen %30 kadar varan komisyonlar kazanıyorsunuz. Bu komisyon oranı her firmaya göre değişiyor. Örneğin hizlial.com veya limango.com.tr gibi alışveriş siteleride ürünlerini bu şekilde satış ortaklığına açmış durumdalar. Bunun gibi pek çok alışveriş sitesi bulunuyor. Bunlardanda yazının sonunda kısaca bahsedeceğim. Aşağıda kazanç tablosunda benim dönem dönem ne kadar ödeme aldığımı görebilirsiniz. “-” olarak ifade edilenle o dönemde ödediğim stopaj vergisidir.

 

Kısa bir örnek vermek gerekirse;

Bazen forumlarda veya sitelerde gezinirken banner reklamlar gürürsünüz. İşte bu reklamları verenlerin hepsi aslında ürünün kendi sahibi değildir. Bazıları (bazen çoğunluğu) çözüm ortaklarıdır. Yani bu işi yapan satış ortakları. Satış ortakları ürünün sahibi olmasa bile o ürünü satarak ürün sahibinden komisyon alır. Evinde bilgisayarının başında çeşitli sitelerden veya Adwords gibi reklam ağlarıyla ürüne reklamlar vererek satış yaparsınız.

İnternetten biraz anlayan biriyseniz zaten 1 adım öndesiniz demektir. Yeni başlayanlar GooMass eğitim setinden faydalanabilir. Bir yazılım olarak bilgisayarınıza kuruluyor, size özel verilen kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yaparak açıyorsunuz. GooMass, internet üzerinden isterseniz site kurarak, veya hiç web sitesi kurmadan reklam yaparak nasıl kazanç elde edileceğini anlatan bir yazılım.

Avcı Stratejisi

Yukarıdaki yazdığıklarım bir çeşit hızlı para kazanma (avcı stratejisi) yoludur. Yani GooMass, ürünlere banner reklamlar veya adwords gibi reklam ağları üzerinden reklam vererek satanları Avcı satış ortağı olarak adlandırıyor.

Çiftçi Stratejisi

İşte bu benimde uyguladığım ve en çok beğendiğim para kazanma yöntemi. Bu konularda yayın yapan ünlü ingilizce sitelerde bu sisteme “Passive Income” deniyor. Yani Pasif kazanç.

Goomass’ın  tükçede çiftçi olarak adlandırdığı ( benimde önerdiğim) bu pasif  kazanç yöntemini şöyle tanımlayabiliriz;

Pasif kazançta ürünleri tavsiye etmek için zaten internette sürekli var olduğunuz ortamları kullanırsınız. Hiç bir şekilde reklam sermayeniz yoktur. Kazandığınız komisyon direk cebinize kardır.

İlk etapta satmak istediğiniz ürün hakkındaki ortamlarda size verilen satış linkleri ile tanıtımlar yaparsınız. İlk günlerde satış olmayabilir. Fakat bir kaç haftada tanıtımlarınız çoğaldığında meyvesini vermeye başlar. Yani bir nevi buna bir kuluçka dönemi diyelim. Ve en güzelide bu saatten sonra hiçbir şey yapmadan kazanmaya başlarsınız. Siz uyurken bile yaptığınız tanıtım kampanyaları orada işini yapmaya devam eder.

Çalışmadan kastımız,  çeşitli mecralarda (facebook,twitter,web site kurarak, çeşitli forumlar,sosyal ağlardaki kalabalık gruplarda) ürününüz hakkında tanıtım yaparak, sonra sizin tanıtımlarınız neticesinde oluşan satışlardan komisyon almak.

Sizin satışlarınızı takip eden özel bir sistem, ve ürün sahibi ile satış ortağına aracılık yapan bir aracı kurum vardır. Aynı gittigidiyor’un ödeme yöntemi gibidir. Müşteri bir şey satın alırken parayı bu kuruma öder. Sonra kurum satış ortağı ve ürün sahibi parasını pay ederek dağıtır.

Dünyada bu sistemi uygulayan en keskin ve çarpıcı örnek amazon.com diyebiliriz. 1600 dolarlık Canon eos fotoğraf makinesi ilk çıktığını gün, %4 komisyonla Adwords’ten reklam vererek amerikadan kulanıcılara 4 adet  sattığımı biliyorum. Bu fotoğraf makinesi satılırken ben pc başında bile değildim.
 
Kısacası GooMass kiti, bu tarz konular üzerine yoğunlaşan, gerek sermayenizi, gerekse sermayeniz olmadan web sitelerinizi, yada siteniz olmasada yaptığınız reklamlarla, interneti  size para kazandıran bir işyerine nasıl dönüştirebileceğinizi, gerekse internette geçirdiğiniz dünya kadar boş zamanı nasıl paraya dönüştürebileceğinizi öğreten bir eğitim kiti. İçeriği de bunlarla ilgilidir.

Bu reklam türleri burada yazmacağım kadar çeşitli ve sadece bireyin hayal gücü ile sınırlıdır. GooMass eğitim kitinde anlatılan sistem anket yada reklam tıkla kazan gibi bir şey değildir. Çünkü ürünler ve bu ürünleri satın alan insanlar vardır. Temelde normal hayattaki ticaret şekline benzese de bunu farklı kılan en önemli özellik; hiç bir sermayesi olmayan birinin bile sanki internette şirketi varmış gibi, yüzlerce ürünü kendi malıymış gibi satabilmesidir.

Satış ortaklığı ile para kazanma sistemi geleceğin en çok popüler olacak ticaret şeklidir. Blog yazarlığınında yaygınlaşmasıyla artık bunu önüne geçilebileceğini sanmıyorum. Çünkü son bir yılda bile çok ünlü alışveriş siteleri bu sisteme geçti. (Örneğin son 6 ayda markafoni, trendyol,markalonga) siteleri.

Xticaret.com sitesi de NetPay ltd. şirketini kurarak bu sistem üzerine yatırım yaptı. Bunun dışında adtriplex siteside çok başarılı bulduğum ortaklık ağlarındandır.  Bu ağlar bu şekilde satış yapan ürün sahiplerini bir araya topluyor ve sizi buluşturuyor. Bu sayede siz herhangi bir şekilde ürün sahibi ile irtibata geçemeden bile, bu ağlar üzerinden istediğiniz ürünü seçip, size verilen özel bağlantı ile satıp para kazanmaya başlıyorsunuz. Satış ortaklığı sitelerini tek tek aramak yerine bu sayfada tüm affiliate ağlarındaki ortaklık programlarını bir arada bulabilirsiniz.

GooMass’ta, herbiri 20-30 dakika civarı çeşitli videolu derslerin yanı sıra, normal bir kitap boyutu olarak hesablandığında (a5) yaklaşık 1000 sayfalık resimli anlatımlardan oluşan yazılı bir eğitim seti bulunuyor.

Aşaıdaki resimde bana satış ortaklığı ağlarından gelen bilgi mailleri içeirsinden, son bir kaç ay içinde satış ortaklığı ile ürünlerini satan bazı firmaları görebilirsiniz. Bu sayede hangi firmaların bu sisteme yatırım yaptığını daha net anlayabilirsiniz.  Bunların komisyon oranları biraz düşük fakat bazı maliyeti düşük ürünlerde %50’ye kadar komisyonlar verilmektedir. Hatta bazı firmalar satış başına değil, kişi üye olduğunda da ödeme yapıyor. (bkz. Pay Per Leed)

128 Yorum

 1. mesut mesut 11 Şubat 2012

  Facebook sayfasına üye çekmek isteyenlere duyrulur. İnternette aşağıdaki bilgiyi buldum ve %100 gerçek doğru olduğunu gördüm. Deneyin pişman olmayacaksınız.Okuyun.

  FanSlave isimli site sayesinde… Bu site yardımıyla, belirli ücret karşılığında, sayfalarınıza üye çekebilir veya üye çekmek isteyenlerin sayfalarını beğenerek para kazanabilirsiniz. Yani birileri para verip üye istiyor, birileri de üye olarak para kazanıyor. FanSlave de aracı oluyor. Biz burda para vererek üye çekmeyi bir kenara bırakıyoruz. Bizi ilgilendiren kısım, paranın bize doğru akması :)

  • serdar serdar 26 Şubat 2015

   Bende bu isi yapmak ustiyorum

  • Emrullah Emrullah 17 Haziran 2017

   Bu vereceğim şirket reklam şirketi devlet destekli istediğiniz kadar yatırabilir ve 6 ayda paranızı çıkarıp ve 6 aydan sonra kârinizi cebinize koyabilirsiniz hemen https://www.epitelyum.com/kayitol?ref=25508&lang=TR kayıt olun bilgi için 05399587823

 2. osman osman 01 Mart 2012

  BU SİTEYİ ÇOK İİ BULDUM PARA KAZANMAK İSTİYORUM

 3. Tugrulcan Tugrulcan 01 Mart 2012

  Admin arkadaşım eline ağzına sağlık. Bu sistem bu kadar kısa bir şekilde, bu kadar net ve anlaşılır ancak böyle anlatılabilir. 1 yıldır bu işe gönül vermiş ve ciddi rakamlar kazanmış biriyim. Tesadüfen bu sayfaya denk geldim. Normalde bildiğim bir şey olduğu için pek okumam ama bunnu sonuna kadar okudum.

  İnternetten para kazanmak isteyenler mutlaka bu işi yapsın diyorum. Başka lagalugalara girmeyin. Benim 6 ay önce yaptığım reklam kampanyalarımdan bile bugün satış geliyor. Özellikle türkiye pazarı çok iyi kazandırıyor. Kimse pek bilmediğinden rekabet az. Bu sebeple pastadaki diliminiz daha büyük oluyor.

  • Anonim Anonim 24 Mart 2014

   meraba tugrulcan    elif ben bende bu işi yapmak istiyorum nasıl yapılıyo nasıl ilerleniyo yardımcı olabilirmisin bana  

   • adem yurdakul adem yurdakul 05 Şubat 2015

    0535 967 23 13 

  • elmas gök elmas gök 15 Ağustos 2014

   VALLAHA TAM OLARAK BİR ANLAM VEREMEDEM AMA BENDE NET ÜZERİNDEN PARA KAZANMAK İSTİYORUM.AMA SACMA SAPAN ŞEYLERDEN DEYİL DÜRÜST TERBİYELİ İŞLERDEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ<<<<SEVİNİRİM

   • admin admin Yazar | 16 Mart 2015

    Elmas neyin saçma neyin doğru olduğunu anlamak için araştırıp denemen gerekir.

   • y y 12 Ağustos 2015

    Elmas Hanm, düzgün işlerden para kazanmak istiyorsanız bu siteye göz atın : http://www.emporia.com.tr, sonrasında  bana ulaşın lütfen

  • Anonim Anonim 31 Mart 2015

   arkadaşım bu işi bende yapmak istiyorum ama nasıl yapıcamı bilmiyorum ve benim bu işe ihtiyacım var ben sakatım evden yapabilicegim iş arıyorum bana yardımcı olursan sevinirim

  • meryem meryem 21 Temmuz 2016

   Arkadaşlar netten para kazanma yollarına bakarken burayı buldum. Bu işi yapanlara oldukça kolay gelebilir ama ben anlamakta oldukça zorlandım.

 4. Barbosa Barbosa 01 Mart 2012

  Bende bu işi yapmak istiyorum. Sonuçta bir şekilde internetteki ticaret ağına dahil oluyoruz. Ticaretin olduğu heryerde para vardır. Ve bu iş sizin de söylediğiniz gibi ucu açık bir pazar gibi görünüyor. Yani 1000 TL de kazanılır, 100.000 TL de kazanılabilr. Gittigidiyorda ürün satan bir arkadaşım var. Ordan biraz bilgim var. Biz çoğu zaman internetten pek alışveriş olmadığını zannediyorum ama adam 2800-3000 parça ürün sattı köşeyi döndü.

  • zumra zumra 13 Şubat 2015

   barbosa arkadaşın ne sattı bende satsam

 5. Bilge Bilge 30 Ağustos 2012

  Arkadaslar ben ciddi anlamda bu ısı en ince ayrıntısına kadar öğrenmek istiyorum.gercekten internet üzerinden para kazanmak cok zevkli ve guzel olsa gerek ama nasıl öğreneceğim bana yardımcı olabilecek biri olursa sevinirim. 

  • admin admin Yazar | 31 Ağustos 2012

   Bu sayfadaki 1961 nolu admin yorumuna bakmanı tavsiye ediyorum. Nispeten mantığı biraz anlayabilirsin.

   • Funda Funda 08 Kasım 2016

    Ya bende duzgun bi is yapmak istiyorum yalniz hic sermayem yok bana da anlatirmisin rica etsem

  • admin admin Yazar | 03 Eylül 2012

   Yapacağınız şey çok basit bir şekilde, internette zaten satılmakta olan bazı ürünlere ortak olmak. Sadece bir ürünün açıklamaları ve resimleri bile sizin için yeterlidir. Affiliate ağları dediğimiz aracı siteler sizin paranızı koruyor. Aynı gittigidiyor.com veya sanalpazar.com sitelerinde olduğu gibi sizin reklamlarınız neticesinde bir ürün satıldığında satış ortağı ve ürün sahibi komisyonunu pay ederek 2 farklı hesaba bölüyor. Yani ürün sahibi sadece kendine düşen parayı alabilir. Sizin komisyonunuza dokunamaz. Ayrıca kendi ürünlerinizi de isterseniz internet üzerinden satmanız mümkün.

   Dilerseniz facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım ağlarında ya da çeşitli internet sitelerinde banner yayınlayarak ürün tanıtımı yapabilir, dilerseniz de internette reklam verebilirsiniz. Ürün satışı yapmak için ürüne ait resim koymanız ve ürünün özelliklerini yazmanız yeterlidir.

   Önemli olan satış sayfanıza ziyaretçi trafiği oluşturmaktır. Bunun en iyi yollarından bir taneside google gibi arama motorlarıdır.

   Zaten yaptığınız satış sayfalarının bir bölümü ister isteme bu arama motorlarında yerini alır. Bir gün hiç tahmin etmediğiniz bir anda bir satış sayfanızdan satışlar gelmeye başlar.
   Yukarıdaki makalede yazarlarımızdan Cenk bey’in bahsettiği pasif kazanç’ta bu şekilde arama motorlarında ilk sıralarda çıkacak sekilde hazırlanmış ürün tanıtım sayfalarınızın çoğalması ile olur.

   Ürün tanıtımlarınızın arama motorlarında ilk sayfalarda çıkması için bir web siteniz olması şart değil. (kendi siteniz olsa çok daha iyi olur) Ünlü sitelerin interaktif blog bölümleri, forumlar veya blogger gibi ücretsiz blogları kullanabilirsiniz.

   GooMass içeriğini merak edenler goomass.com iletişim bölümünden yazarların kendilerine sorabilirler. Onlar merak ettiğiniz soruları yanıtlar. Sonuçta para verip satın alıyorsunuz. Ne satın aldığınızı sorun.

   • Emir Emir 12 Aralık 2016

    Bana yapmam gerekenleri asama asama yazar misiniz ? Her ayrintisiyla. Tesekkur ederim.

 6. Cemal Cemal 26 Eylül 2012

  interneti iyi kullanan ve  süre olarakta çok kullanan biriyim  ama  bu para kazanma konusunda  hic para kazanmadım  yani düşünmemişdim  ama şu anda çalışmıyorum ve  bunu düşünüyorum   buradaki açıklamayı tamamen okudum   bazı  siteleride not aldım  yapmaya çalışacağım  yanlız bana önereceğiniz başka sitelerde varmı    daha kolaylık açısından ve parayı nasıl alacağım bunlardan…..

 7. Cemal Cemal 27 Eylül 2012

  ben önerilen sitelere üye oldum ama  bu satış sistemi ile ilgili bölümü bulamadım doğrusu bana bu konuda yardım edermisiniz  e postam 61grup@gmail.com

  • admin admin Yazar | 27 Eylül 2012

   Satış ortaklığından bahsediyorsanız, satış ortaklığı sitelerinin buradaki anket siteleri ile ilgisi yoktur. Goomass sitesinde satış ortaklığı programlarının tanıtımının yapıldığı bir bölüm var. Oraya bakınız.

 8. Mithat Mithat 23 Ekim 2012

  cidden çok avantajlı.ben zanox kullanıyorum satış ortaklıgı elde edebilmek için. öneririm.

  • sefa sefa 07 Ocak 2015

   zanox türkiyeyi desteklemiyor sıkıntı olmasın

 9. internetten para kazan internetten para kazan 13 Şubat 2013

  Satış ortaklığı sistemile para kazanmak için öncelikle özgün içerikli bir siteye sahip olmamız gerekmektedir bu şekilde çok daha fazla kazaön elde edebilriz.

 10. Akif Akif 19 Nisan 2013

  sayın yönetici, markafoni de ortaklık ile ilgili birşey göremedim! Acaba nerede yazıyor iletişime mi geçmek gerekiyor??

 11. para kazanmanın yoları para kazanmanın yoları 20 Nisan 2013

  son sürümünde yazarak para kazanmayıda güncellenmiş tavsiye ederim.

 12. soru soru 10 Mayıs 2013

  iii de admin başlıgı ”internetten sermayesiz para kazanmak” diye atmışsın ama içeriğinde satış ortaklığından bahsetmişsin satış yapmak  gereken  reklamları almak için sermaye gerekir bu nasıl bir çelişkidir.

  • admin admin Yazar | 19 Mayıs 2013

   Hayır gerekmez. Eğer istersen ücretli reklam verebilirsin ama şart değildir. Kendi siteniz üzerinden ücretsiz reklam yayınlayabilirsiniz.

 13. okan okan 25 Mayıs 2013

  merhaba üyelik yaptım,e postam doğrulandı,bundan sonra ne aşamalar yapmam gerekecek,bilgi vermeniz mümkün mü

  • y y 12 Ağustos 2015

   Okan bey, küçük harclıklar değil de ciddi ürünlerle ciddi gelire ulaşmak istiyorsanız bu siteye göz atmanızı tavsiye ederim http://www.emporia.com.tr

 14. handan handan 10 Temmuz 2013

  merhaba ben de bu işi yapmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz

  • admin admin Yazar | 12 Temmuz 2013

   Aklınıza takılan soruları yorum bölümlerinden sorabiilrsiniz

 15. kesinkazanc.net kesinkazanc.net 16 Temmuz 2013

  gerçekten işi öğreten bir kaynak

 16. atilla atilla 18 Ekim 2013

  yani anlasilan  http://www.adtriplex.com ve http://www.zanox.com a web siten olmadan uye olamiyorsun. clinkbank gibi degil eger yanlis anladiysam duzeltirmisiniz? tesekkurler……..

 17. sunnetbek sunnetbek 24 Ocak 2014

  ya bu sitelere nerden erişebiliriz link lütfen

 18. elif elif 24 Mart 2014

  admin meraba bende bu işi yapmak istiyorum nerden başlayacağıma yardımcı olabilirmisin.

 19. hatice aydınlıoğlu hatice aydınlıoğlu 06 Nisan 2014

  merhaba 1 seneyi aşkın bir süredir makale yazarlığı yapıyorum. Sitenizde bahsetmiş olduğunuz makale yazarlığı için nereye başvurmam gerekiyor?

  • admin admin Yazar | 13 Temmuz 2014

   Makale yazarlığı serbest bir iştir ama bazıları tek bir siteye özel çalışırken, bazıları ise pek çok farklı siteyle işbirliği içerisinde çalışır. Web site sahipleri genellikle webmaster forumlarına ilan bırakır. Bu ilanları takip edebilrisiniz ama pek ok kazanç yolu var. Makale yazarlığı düşünüldüğünden çok daha kapsamlı bir iştir. Tek bir site için ofiste 8-9 kişi çalışan arkadaşlar var. Bu sayfada biraz daha geniş bilgi mevcut.

 20. Emir Emir 06 Ağustos 2014

  Merhaba Yönetici Abi Benim bi Sorum Olacak Ben Adtriplex’e üye olamıyorum Bi resimli olarak anlatım yaparmısın ?

  • admin admin Yazar | 15 Ağustos 2014

   Emir hep aklımın bir köşesinde duruyor ama bir türlü fırsat bulamadım. En yakın zamanda adtriplex.com için bir eğitim ve üyelik makalesi hazırlayacağım.

 21. ali ali 13 Ağustos 2014

  slm ben nasil para  kazana bilirim adminler yardimci olabilirmi

  • admin admin Yazar | 16 Mart 2015

   Bu yüzden pek çok makale ekliyoruz siteye. Size yardımcı olmak için.

 22. muhammed muhammed 20 Ağustos 2014

  EK İŞ İSTEYİP DE PARA KAZANMAK İSTEYEN RAKADAŞLAR DİKKAT:
  şirketimizde çalışmak üzere aktif internet kullanıcısı olan 18 yaşını doldurmuş eleman aramaktayız. kendi evinizde veya istediğiniz yerde haftada sadece 4 5 saat çalışacak ve aylık en 1000 tl ve üzeri maaş ödenecektir.
  firmamız cok koklu bir firma olup en güvenilir ve adaletli para dağıtan firma ödülü almıştır. çalışmak isteyen arkadaşları bekliyoruz. iletişim için m.sagir06@hotmail.com e posta adresinden ulaşabilirsiniz.

  • DÖNDÜ DÖNDÜ 15 Ekim 2015

   ben faydalanmak istiyorum detaylı bilgi verebilir misiniz?

 23. NİHAL NİHAL 08 Eylül 2014

  SLM BENDE BU İŞİ YAPMAK İSTİYORUM BANA NASIL KAYIT OLABİLECEGİMİ ANLATABİLİRMİSİNİZ ÇÜNKÜ İHTİYACIM VAR İŞSİZLİKTEN SIKILDIM..

 24. hilal hilal 25 Ekim 2014

  Ben edebi ve felsefi metinler yazıyorum acaba benim için de bir şey önerir misin #admin

  • admin admin Yazar | 26 Ekim 2014

   Hilal,
   Edebi ve felsefi konular internette para kazandıran konular değil. Daha çok ticaret odaklı makaleler yazmanı öneririm. bir şeyler satın almayı planlayan ve bu konuda araştırma yapan kişileri hedefleyerek makaleler üretirsen, hem reklam verenlerin gözdesi olursun, hem de sen daha fazla kazanırsın.

 25. halil halil 14 Kasım 2014

  abicim bu dediğin işlere nereden üye oluyoruz site olarakta hangisine giriş yapıyoruz

  • admin admin Yazar | 16 Mart 2015

   Affilaite ağlarına üye olman gerekiyor.

 26. yusuf yusuf 31 Aralık 2014

  bir işletme mezunu olarak ticaret ve şirket söz konusu olan konularda yapacağım öneriler artı yorumlar sizlerin faydalarına olacaktır. lakin burda nasıl nereden neye yorum öneri veya eleştiride bulunacağımız açık ve net olarak verilmemiş sanırım. 

 27. serkan serkan 14 Şubat 2015

  Adwords affiliate reklamlarına izin vermiyor link kısaltmada işe yaramıyor ve hesabı direk askıya alıyor ben goomass setini aldım ve birçok şey öğrendim ama bu adwords problemini nasıl çözebiliriz siz nasıl bir yöntem kullanıyorsunuz merak ediyorum web sitesi yada bloglarla ilgilenmek istemiyorum ve avcı stratejisini kullanmak istiyorum önerinileriniz için şimdiden teşekkürler

 28. zehra zehra 23 Şubat 2015

  mrblar bu işi yapmak istiyorum yazıları okudum mantıklı geldi fakat önce ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

 29. vlkn vlkn 02 Mart 2015

  adtriplex sitesinde satis ortagi olmak istiyorum iyeligi nasil yaparim 

 30. feride feride 10 Mart 2015

  nasıl bir iş detaylı bilgi verimisiniz..hem makle yazatlımdan hemde ürün satışından bahsedilmiş..

 31. Belgin BİLGEN Belgin BİLGEN 25 Mart 2015

  ADMİN sizinle çalışmak isterim bana yardımcı  olursanız sevinirim nasıl üye olunuyor acaba

  • Ufuk Ufuk 31 Mart 2017

   Epitelyum ile Evde oturark aylık binlerce TL kazanabilirsin..Işin ne oldugnu öğren zaten girceksn %100 Güvenilir devlet destekli bi reklam firmasi.Her türlü kafaniza takilan soru ve bilgi için iletisime geçin lütfen
   Inanın bu iş hayatinizi tamamen değiştirebilir

   Tanitimi:
   https://t.co/I9NSw3oquQ
   Kayıt
   https://t.co/ZlGoxN2yKc
   Whatsapp:05426484168

 32. Murat Murat 15 Nisan 2015

  Çok güzel paylaşım. Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. İnternetten sermayesiz para kazanma her geçen gün gelişen bir sektör. Satış ortaklığı ile part time veye tam zamanlı olarak para kazanmak mümkün. Yeni yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

 33. mustafa kaya mustafa kaya 23 Nisan 2015

  http://mustifanclup.futurenet.club/
  Lütfen çok dikkatli okuyun..
  Arkadaşlar paylaşımlardan arkadaşlıklardan tıklamalardan beğenilerden hatta mesajlaşmalardan bile para kazanacağınız bir sistem. Hızla yaygınlaşıyor bir an önce mustifanclup linkinden üye olun ve kazanmaya başlayın detaylar için bana yazabilirsiniz. Tıkladığınızda “geri dön” ibaresi çıkabilir onun sağındaki “bağlantıya git” tıklayın çıkan sayfanın sağ üst köşesinde “kaydol” var oraya tıklayıp kaydolun inanın bana teşekkür edeceksiniz….

 34. emre emre 06 Mayıs 2015

  meraba adminciğim dediğin satış ortaklığı siteleri adtriplex gibi onlara nasıl kayıt olucam ve üye olurken firma adı yazıyo orayı nasıl doldurcam yardım please :D

  • admin admin Yazar | 28 Haziran 2015

   Firma adı yazan yere sitenin adını yazabilirsin.

 35. Elif Elif 13 Haziran 2015

  ben bu is yap,ak istiyorum, yardimci olun admin plzzzz

 36. gizem gizem 16 Haziran 2015

  Bende para kazanmak istiyorum yardımcı olun LÜTFEEN

  • admin admin Yazar | 28 Haziran 2015

   Gizem elimizden geleni burada yazıyoruz zaten. Bundan sonrası biraz senin gayretinle olmalı.

 37. kadri kadri 06 Temmuz 2015

  ben pazarlamada çalışıyorum iki tane urunum var bu urunleri sitenizde satabiliyormuyum yeni uye oldumda nasıl olacak bu iki urunu nasıl satabilirim burda admin söylersen sevinirim

  • admin admin Yazar | 14 Nisan 2016

   Ürünlerinizin ne olduğunun yazarsanız daha detaylı cevap alabilirsiniz.

  • İsmail Arılık İsmail Arılık 16 Haziran 2016

   Merhaba Kadri. Ürünlerini sahibinden.com, gittigidiyor.com, hepsiburada.com, vb. sitelerde kolayca satabilirsin.

 38. Martı Martı 10 Temmuz 2015

  İnternetten para kazanmak isteyen arkadaşlar; şuan benim de dahil olduğum bir sosyal e-ticaret sistemine girmek incir.com sitesini ve incirsunum.com videosunu izleyerek işin mantığını çok daha iyi anlayabilirsiniz. İncir.com ‘dan mahodanal.com adıyla link aldım ve buradan 100.000 den fazla ürün çeşidini satmaya çalışarak para kazanıyorum. Birebir iletişime geçmek isterseniz mkilinc71@mynet.com‘a mail atabilirsiniz. 

 39. erdi erdi 09 Ağustos 2015

  ben biliyorum bu işleri.her şey bedava,hiç bir işe karışmıyorsun.ama öyle değil.reklam verdiğin site senden para istiyor.daha bir çok zorluğu var.ama kimse bundan söz etmiyor.sizin gayretinize kalmış,deneyin ve görün.bunlar hepsi hikaye.bu işi yapanlar neden adam gibi anlatmıyorsunuz millete.google kazançları eğitim kitabını aldım.adwords benden reklam parası istedi.benim param olsa zaten niye netten para kazanmak için uğraşayım ki.size de öyle olacak.hiççç aldanmayın ..hepsi yalan…

 40. alper alper 16 Ağustos 2015

    EVİNDEN ÇALIŞACAK GÖRÜNTÜLÜ SOHBET OPERATÖRÜ BAYANLAR ARANMAKTADIR  WHATSAPP 05455150376 .

 41. Abdullah Abdullah 20 Ağustos 2015

  Arkadaşlar kimseden emir almadan istediğiniz zaman çalışabileceğiniz gerçekten emek verirseniz çok para kazanabileceğiniz bi iş % de 100 helal detaylı bilgi için :0543 736 96 46

 42. cuneyt cuneyt 27 Ağustos 2015

  Reklam-İzle Para Kazan sitelerinin içerisinde en güvenilir ve en eskisi ClixSense’dir. 
  Üyelerine tıkladığı her bir reklam için 0.01$ ila 0.03$ arasında ödeme yapan bu site, 2007 yılından bu yana internetten para kazandırma konusunda faaliyette ve 2 milyonu aşkın üyesi ile bugüne kadar ödemelerini aksatmayan nadir tıkla-kazan (PTC) sitelerinden birisidir. 
  Eğer reklam izle-para kazan işinden gerçekten para kazanmak ve vaktinizi boşa harcamamış olmak istiyorsanız ClixSense ile çalışmanız yararınıza olacaktır. ClixSense ücretsiz üyeliği için 
  http://www.clixsense.com/?7569072 
  TIKLAYINIZ..

  Bilgi için
  http://cuneytpeksen.wix.com/kolayparakazan

 43. murat murat 17 Ekim 2015

  Merhaba admin v e diğer okurlar.

  Bence okuyanlar kabaca işin nasıl olduğunu anlamıştır.ancak eminim herkeste benim gibi düşünüyordur işi tam olarak adım adım nasıl yapılacağı paylaşılmalı.mesela 1 den başlayarak maddeler halinde gidilebilir.adeta 1. Sınıfa daha yeni başlayan bir çocuğa ders anlatır gibi.hiçbir ayrıntı atlanılmamalı.eğer anlaşılmayan bir kelime varsa yanına parantez açılarak anlaşılır bir detay verilmeli.emin olun bu şekilde bir anlatımla herkes size minnettar olacak hayır dualarda bulunacaktır vesselam.
  saygılarımla…

 44. Ümit Ümit 08 Kasım 2015

  İnternetten para kazanmak adına güzel bir yöntem bende clixsense ile para kazanıyorum bol bol kazançlar

 45. ramazan ramazan 22 Ocak 2016

  bu Affilaite denen sitelere üye olma kiçin vergi no ve şirket istiyor bnm şirketim yok vergi verdiğim herhangi bişide yok yardımcı olursanız sevinirim.

 46. meyka meyka 28 Ocak 2016

  Arkadaşlar herşey keşke okadar kolay olsa ?

  • admin admin Yazar | 14 Nisan 2016

   Tabiki çok kolay olmaz ama kimilerine göre kolay. Bir işi öğrendikten sonra öğrene insana gerçekten çok kolay geliyor. İlk başlarda zor görünebilir. Fakat o kadar kolay olsaydı zaten çok fazla rakibiniz olurdu. böylesi daha iyi. Duvarlar siz atlamyın diye değil başkaları atlayamasın diye vardır.

 47. hasan hasan 31 Ocak 2016

  bir tane olumsuz yorum yok. Neden? çünkü ayarlanmış site. bunların tamamı yalan. safsata. insanları dolandırmayı bırakın artık. madem kazanıyorsun neden başka insanlara anlatıyorsun. onları ortak edip kendi payını azaltıyorsun. işin aslı öyle değil işte bu insanlara kitap vb. satıp üç kuruşunu alarak kazanıyorsun. onları alt üye yapıp onların sırtına binerek kazanıyorsun

  • admin admin Yazar | 14 Nisan 2016

   Hasancım yorumlar neyse o dur. Burada aldatıcı bilgilere izin vermiyoruz. Dediğin gibi olsaydı senin yorumunda yayınlanmazdı. Sen çok küçük düşünüyorsun. Para kazanmak için zaten anlatmak gerekiyor. Network toplantılarına katılırsan anlarsın. biraz daha aratırıp durumu kavradıktan sonra bu yorumunu güncelemeyi düşüneceksin.

   • emine emine 13 Aralık 2016

    merhaba admin ben emine. web tasarım programcısıyım. fakat liseden sonra okulu bıraktım, ve net üzereinden para kazanmak istiyorum lütfen bana ulaşır mısın ?

 48. Erdinç Erdinç 21 Şubat 2016

  İnternetten Para Kazanmak İstiyorum Yardımcı Olabilicek Varmı Acaba Mail Atarsanız Sevinirim

 49. nazlı nazlı 12 Mart 2016

  anket doldurma işiyle ilgili bilgi almak istemiştim yardımcı olur musunuz ?

 50. ekgelirsiteleri ekgelirsiteleri 13 Mart 2016

  Ek gelir imkanları, ek iş ilanları, evde yapılabilecek iş fikirleri, part time iş imkanları, kazançlı iş fikirleri, para kazanmak ve internetten en hızlı ek gelir elde etme yöntemleri için tek adres.

 51. ekgelirsiteleri ekgelirsiteleri 13 Mart 2016

  Ek gelir imkanları, ek iş ilanları, evde yapılabilecek iş fikirleri, part time iş imkanları, kazançlı iş fikirleri, para kazanmak ve internetten en hızlı ek gelir elde etme yöntemleri için tek adres.

  http://www.ekgelirsiteleri.com

 52. ali ali 02 Nisan 2016

  bana da yardımcı olur musunuz

 53. mehmet mehmet 11 Mayıs 2016

  sevgili admincim herşeyi anlatmışsınız bi türlü nasıl üyelik yapılacağını anlatamadınız

 54. Mustafa Mustafa 29 Mayıs 2016

  Goomass eğitim setini gerçekten herkese tavsiye ederim, affiliate marketing sistemiyle güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

 55. Ümit Ümit 02 Ağustos 2016

  Ya aslında en kolay yöntem satış ortaklığı akarı kokarı yok

  Şu sitede bir sürü makale yer alıyor para kazanmayla ilgili . Takip etmekte fayda var

  http://www.webparakazan.com

 56. duygu duygu 11 Ağustos 2016

  Merhabalar bende satış ortaklığı yapmak istiyorum nasıl yaparımDT3D bilgi verirmisiniz

 57. yasin0606 yasin0606 27 Ağustos 2016

  aslında güzel taktik admin helal sana :D bi yandan blok yapıp sonra makaleye çevirip vede o makalede bilgi aktarımı yaparken inceden inceden link koyma bi yandanda youtobtan kazanıosun diger yandan başka reklamcılara üye yaparken sen kazanıyosun tebrik ederim türk zekası bu olsa gerek :D

 58. cihat kaşık cihat kaşık 22 Ekim 2016

  Bende bu isi yapmak istiyom işsisim ariyom yk askerden yeni geldim ekonomik kiriz malum

 59. Nehir Nehir 23 Ekim 2016

  Arkadaslar ben de bu isle ilgileniyorum. Lutfen ulasin. Bilginiz varsa!! Ilgili birilerinden cevap bekliyorum.

 60. samet samet 08 Kasım 2016

  bilgisayarla deneyimim oldukça iyi hızlıyımda boş zamanımda bol 16-24 saat aralığında internet üzeri oldukça iyi şeyler yapabilirim ama bana uygun olan site vb varsa önerebilirmsnz

 61. Beyda Beyda 11 Aralık 2016

  Ben yapmk istiyorum bunu ama tam olarak anlamadım biraz yardımcı olurmusunuz mesela trendyol iş ortaklığı dedim web sitesi falan diyo ama benim web sitem yok birde reklam vermek istiyorum diyelim kadinlarkulubünde o sayfada benden para talep etmeyecekmi?

 62. timucin timucin 23 Aralık 2016

  admın bız nası burdan para kazanıcaz nası uye olucaz lınk varmı

 63. yusuf yusuf 04 Ocak 2017

  Anket doldurarak para kazanmak isteyenlere anketlio.com sitesini öneririm ben burdan anlatmaya kalksam cok uzun sürer ama 17 yıllık türk şirketi ve bana güvenilir geldi üye oldum, you tube veya googlede videolar mevcut araştırmanızı tavsiye ederim , araştırıp üye olmak isteyenler için http://www.anketlio.com/?r=0012525 referans numaram burdan kayıt olan arkadaşlarla beraber çalísabiliriz,
           Bence saglam firma nedenmi saglam?
           Müşterilerine her ay yolladiğı faturalarį yayınlıyorlar
           Müşteri hizmetlerini arayıp detaylı bilgi alabiliyorsunuz ve karşínızda muhattap var, ilgilenen ve para kazanmak isteyen arkadaşlara destek olurum.

 64. Ayda 2500 TL garanti Ayda 2500 TL garanti 22 Ocak 2017

  arkadaşlar internetten haberlere tıklayarak haber başına 7 dolar para kazanabilirsiniz tek yapmanız gereken linkteki adrese girip kayıt olmak ve haber okumak güvenilir bir site arkadaşlar kesin olarak ödeme yapıyor

 65. serkan serkan 24 Ocak 2017

  Öncelikle Merhabalar aslen orduluyum samsunda ikametgah ediyorum İkametgah Etmekteyim Adım serkan sursan su ürünlerinde çalışıyorum Yapıyorum 45 Milyar Koçfinansa Olan Borcum Dolayısıyla Arabama İcra Geldi Kredi Kartlarım Patladı Şunu Diyeceğim Allah Benim Başıma Gelenleri Düşmanımın Başına vermesın Toplamda 97bin borcum vardır ancak Bir Astsubay Arkadaşım Bana Çözüm Yolu Olarak İddayı Önerdi Kendiside Oynuyordu Bende Onun Tavsıyesı Üzerine Oynamaya Başladım Başladım Ama Ben Bilmıyorum Benım yerıme Kendi Oynamış Oldugu Kuponları Banada Oynuyordu 3 Veriyorduk 1 Alıyorduk Bende Kazanıyoruz Diye Sevınıyorum Halbuki Verdiğimiz Kazandıgımızı Kurtarmıyordu Ama Elime Toplu Para Gelınce İşimi Görüyordu Derken Arkadaşımın Bileciğe Tayını Çıktı Gitti Ben İddadan Anlamadıgım İçin Rasgele Oynuyorum Ama tutturamıyorum Daha Sonra Arkadaşıma Akıl Danıştım Bana İddaa Oynamayı Bıraktıgını Söyledi Senın 50 Milyar Civarı Borcun Vardı Nasıl Kapatıp Bıraktıgını Sordum Bana Birisini Önerdi Belli Bir Ücret Karşılıgında Kendisinden Kupon Aldım Vip Grupları Veya Tek Kupon Verebıldıklerını Söyledı Ben Vıp Gruplarına Girdim 1 Haftalık Vip Gruplarına Dahil Oldum Ve Daha Sonra Bende İddaa Oynamayı Bırakmaya Karar Verdim Evet 1 Haftam Dün Doldu Ve Gereklı Miktarda Borcumu Karşılayacak Parayı Fazlasıyla Elde Ettim Bu Yazıyı Sadece Benım Gibi Zor Durumda Olan İnsanlar İçin Paylaşıyorum Kesinlikle Reklam Yada Bir Rant Elde Etmek Gibi Bir Amacım Yok Başıma Gelen Hayat Hikayem Bundan İbarettir Size Kazandıgım O Kardeşin Hesabını Vereceğim İsteye İletişim Kurabılır İsteyen Kurmaz Anlattıklarım Kesinlikle % 100 Doğrudur…https://www.facebook.com/OMERSARACLAIDDAADAKAYBETMEYESON

 66. cuneyt cuneyt 30 Ocak 2017

  Oyun oyna Para Kazan sitelerinin içerisinde en güvenilir ve en eskisi Parabahcesi’dir.internetten para kazandırma konusunda faaliyet gösteren ve bugüne kadar ödemelerini aksatmayan nadir tıkla-kazan (PTC) sitelerinden birisidir. Eğer internet üzerinden gerçekten para kazanmak ve vaktinizi boşa harcamamış olmak istiyorsanız Parabahcesi ile çalışmanız yararınıza olacaktır. Parabahcesi ücretsiz üyeliği için

 67. cuneyt cuneyt 30 Ocak 2017

  Oyun oyna Para Kazan sitelerinin içerisinde en güvenilir ve en eskisi Parabahcesi’dir.internetten para kazandırma konusunda faaliyet gösteren ve bugüne kadar ödemelerini aksatmayan nadir tıkla-kazan (PTC) sitelerinden birisidir. Eğer internet üzerinden gerçekten para kazanmak ve vaktinizi boşa harcamamış olmak istiyorsanız Parabahcesi ile çalışmanız yararınıza olacaktır. Parabahcesi ücretsiz üyeliği için
  https://parabahcesi.com/?ref=16262 TIKLAYINIZ..

 68. halil halil 08 Mayıs 2017

  kocaelinde para kazanmak istioyrum 0531 357 09 10

 69. Nezraveli Nezraveli 08 Ekim 2017

  Netten para kazanabileceğim bir yer varmı yardımcı olun lütfen

 70. admın admın 16 Şubat 2018

  Hiç birine gerek yok onu yap bunu yap şunu yap…

  Sadece ayda 500 TL veya 1300 TL gibi ciddi bir rakam hatta Sıfır bir PC LAPTOP ta hediye olarak adınıza faturalı bir şekilde kazanç sağlamak isteyen ve EK İŞ EK KAZANÇ isteyen destek bekleyen cvp bekleyen BORCUNU mdeyemeyenler için fırsat ayağınızdan gitmeden bana ulaşınız mail adresimden tüm detaylı bilgi verilecektir… Her işin bir riski vardır unutmayın ve sabah uyandığınızda paranızın yattığını görerek uyanmak gibi yok al sat koşturma KESİNLİKLE yok…

  DETAYLI BİLGİ İÇİN ==>sertuseyhan@gmail.com MAİL atabilir yorum yazabilirsiniz…

 71. sertu sertu 16 Şubat 2018

  Hiç birine gerek yok onu yap bunu yap şunu yap…

  Sadece ayda 500 TL veya 1300 TL gibi ciddi bir rakam hatta Sıfır bir PC LAPTOP ta hediye olarak adınıza faturalı bir şekilde kazanç sağlamak isteyen ve EK İŞ EK KAZANÇ isteyen destek bekleyen cvp bekleyen BORCUNU mdeyemeyenler için fırsat ayağınızdan gitmeden bana ulaşınız mail adresimden tüm detaylı bilgi verilecektir… Her işin bir riski vardır unutmayın ve sabah uyandığınızda paranızın yattığını görerek uyanmak gibi yok al sat koşturma KESİNLİKLE yok…

  DETAYLI BİLGİ İÇİN ==>sertuseyhan@gmail.com MAİL atabilir yorum yazabilirsiniz…

 72. eren eren 06 Mart 2018

  gunumuzde ınternetten para kazanmak cok kolay fakat bır o kadarda zor rakıpler para gucunu kullanarak onunuze gecebılır

 73. Şeref klbx Şeref klbx 20 Mart 2018

  Para yatırmadan dolandırılma riski olmadan para kazanmak isteyen arkadaşlar anket doldurmayı deneyin kendinizi riske atmayın linkini bıraktığım ödemesi yapılan sitelerden sadece birisidir deneyebilirsiniz https://www.myiyo.com/?ref=273068235

 74. Hasan Albayrak Hasan Albayrak 25 Mart 2018

  Bu sitede bir arkadaş yorumlarda ürün satmak için cosmedrome.com sitesini tavsiye etmişti. Biraz araştırınca satış ortaklığı sistemlerinin de olduğunu gördüm ve deneme amaçlı başladım bir ödememi sorunsuz şekilde aldım. O yüzden tavsiye edebilirim. Online avon gibi birşey. Satıcıların ürünlerine müşteri çekiyorsunuz ve satışlardan komisyon alıyorsunuz. https://cosmedrome.com/tr/content/12-satis-ortakligi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.