İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Satış Ortaklığı Yaparken Potansiyel Müşteriye Ulaşmak

 

 

Açmış olduğu blog veya web sitelerinde  belirli bir ziyaretçi sayısına ulaşan fakat para kazanamadığından şikayetçi olan birçok kişi bulunmakta. Geçenlerde bir arkadaştan almış olduğum mailde satış ortaklığı yaptığı ürünlerden pek fazla kazanamadığını söylemişti.

Oluşturduğu blogun 40 günlük olduğunu günlük en az bin ziyaretçi aldığını söyledi ama sitesinin içerikleri ile satış ortaklığı yapmaya çalıştığı ürünler arasındaki ilgi kopmuştu. Bunun sebebi ise ziyaretçilerin değişik kelimeler üzerinden giriş yapmalarıydı.

 Arkadaş web sitesinde bir hosting şirketinin satış ortaklığını yapıyordu. Ancak web sitesinin içeriği ile bu ürünün alakası yoktu. Hosting satmaya çalıştığınız bir web sitesinde popüler olan alakasız  konuları paylaşmak sizlere para kazandırmaz. Eğer amacınız belirli bir kategoride satış ortaklığı yapmak ise, sitenizin içeriğini o yönde tutmanız gerekmektedir. Siz popüler sanatçıların resimlerini yayınlayarak , ya da ünlü bir zayıflama ürünü hakkında konular yazarak ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz, fakat hosting web site kurmayı düşünen kişilerin kullanacağı bir hizmettir sizin eklediğiniz o popüler konular işinize yaramayacaktır.Bu durumda belki ziyaretçi sayınız oldukça artacaktır, ancak para kazanamazsınız.

  Satış ortaklığı yapacağınız şirket eğer hosting üzerine ise , bu durumda yazacağınız konular da  hosting nedir ?, domain hizmetleri vb gibi olmalıdır. Dağınık kelimelerden sitenizi ziyaret eden bin ziyaretçi yerine, bu konularla ilgili eklediğiniz makalelere giriş yapan yüz kişi sizin için daha karlıdır. Yok amacınız zayıflama üzerine konular yazmaksa bunun için başka bir web sitesi kurmanız gerekmektedir, hosting üzerinde yazacağınız konuların içerisinde zayıflamanın olmaması gerekir.

 İnternet üzerinden yapılan işlerde hedef önemlidir. Önünüze koyduğunuz hedeften şaşmamalı ve o hedefin dışına çıkmamalısınız. Kendinizi satmak istediğiniz ürünü alacak olan bir müşterinin yerine koyun ve ürünü arayacağınız kelimeler üzerinde makaleler yazın. Web sitenize ziyaretçi gelsin de hangi kelimeden gelsin diyerek düşünmeyin, kendinize bir hedef belirleyin. Şunu unutmayın ki size ne aradığını bilen kaliteli ziyaretçiler gerekiyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.