İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Evden Çalışmak? İnternet’i Para Kazanmak İçin Kullanın!

 

İnternetten yapılan eğitimler, internetten okunulan gazeteler, internetten alınan giysiler ve diğer ihtiyaç malzemeleri, internet kanallı yapılan yayınlar vs. İnternet dünyası aslında günlük hayatımızdan iş dünyamıza kadar uzanan büyük bir yolculuk…

Peki kendimizi düşündüğümüzde bu yolculuğun neresindeyiz? Nerede seyahatimize devam ediyor, seyahatin neresinde olmak istiyoruz? Bu soruları kendimize sorduğumuzda elbette farklı milyon tane yanıt alabilmemiz mümkün. Peki internetten para kazanmak için bir seyahate ne dersiniz?

İnternetten para kazanma sanatı da denebilir aslında. Çünkü yapmamız gereken işler zincirin bir halkasına katılarak birşeyler üretmek veya satmaktan çok ötedir. İnternetten para kazanma yolları içerisinde anket doldurarak para kazanmak, satış ortağı olmak, network girişimcisi olmak (bkz. 7x ), distribütör olmak, yazar olmak vs.’dir. Bunların içerisinde ülkamisde de en çok tercih edilen anket doldurarak para kazanma. Öübkü en kolayı bu. İnsanlarda genelde kolay para kazanmayı sever.

Anket doldur para kazan sistemlerini internette birçok yerde görmeniz mümkündür. Çünkü artık ülkemizde de internetten araştırma şirketleri sürekli çoğalıyor. Bu sistemlerin her iki tarafında da çalışan binlerce kişi bulunuyor. Kısacası binlerce kişi internetten anket doldurmaktadır.

Anket doldurarak internetten para kazanmak için anket sitelerine ve firmalara üye olmanız gerekir. Bunun için de bu sitelerini ve şirketleri bilmeniz şarttır. Bunları kendi çabalarınız ve bireysel uğraşlarınızla internetten bulmanız oldukça fazla zaman alacağından ve çok güç olacağından sizlere kolaylık sağlaması açısından piyasada artık bazı anket programları satılmakta. Bunlardan en çok tercih edilen anket listesi eğitim programıdır. Anket programları bu firmalara ve anket sitelerine kolay ulaşmanız için etkili bir yol.

Belirli bir ücret karşılığında alacağınız anket programlarını bilgisayarınıza kurduktan sonra karşınızda firmaların ve anket sitelerinin listeleri görüntülenir. Siz gönderlen anketlerin uzunnluğuna veya ücretine göre bunlardan hangisine üye olacağınıza karar verirsiniz. Bu karar aşamasından sonra da geriye üye olmanız kalmaktadır.

Listelerde firmaların anket başına ne kadar ücret ödeyecekleri de görüntülenmektedir. Anket sitelerinde ise her anketin ücreti farklı olacağından üye olmanızın ardından sizlere gönderilecek her anket için ücret teklifi de gönderilecektir.

Anket listesi gibi programlardan birini satın alıp; işletmelerin ve anket sitelerinin listelerini görüntüledikten sonra buralara üye olmanız yaklaşık bir haftanızı alacaktır. İşin bu sıkıntılı kısmını atlattıktan sonra geriye kalan sadece anket doldurmaktır. Anket doldurdukça kazanmaya başlar ve kazançlarınızı dilediğiniz sayıda site ve firmaya üye olarak arttırabilirsiniz.

Anket doldurarak para kazanma işinin bu kadar tercih edilmesinin en büyük nedenleri; anket doldurma işinin kısa bir süreyi alması ve ciddi kazançlar sağlamasıdır. Dolayısıyla oturduğunuz yerden nerede olursanız olun; para kazanabilir yani anket doldurabilirsiniz. Anket soruları oldukça basit olup; çok kısa sürede doldurabileceğiniz sorulardır. Sadece size uygun olan şıkkı tercih ederek işaretlemeniz yeterlidir.

Anket soruları basit dil yapısı ve anlaşılır kelimelerle hazırlanmaktadır. Bu yüzden yabancı dilde yayınlanan anketleri de bir sözlük yardımıyla kolayca doldurabilirsiniz. Üstelik yabancı dilde yayınlanan anketler için daha yüksek ücretler teklif edilmektedir. Daha fazla kazanmak için ille de dil bilmenize gerek yoktur. Sadece ve sadece bir sözlük yeterli olacaktır. Şayet sözlük yardımdıyla cevaplayamadığınız sorular olursa; arama motorlarında yer alan çevirme hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Bunların yanı sıra anketlerin uzunluğuna göre ücretleri de değişmektedir. Daha uzun anketler için daha fazla ücret ödenmektedir. Ancak yorum soruları anketlerde bulunmadığından ne kadar uzun olursa olsun; anketler, kısa sürede doldurabileceğiniz sorulardan oluşmaktadır.

Peki, firmalar neden anket doldurmanızı istiyorlar?

Firmalar, anket doldurmanızı araştırma faaliyetlerini yürütebilmek için istiyorlar. Araştırma faaliyetlerini yürütebilmek markalar için oldukça önemlidir. Çünkü zorlaşan rekabet ortamı içerisinde daha yenisini ve daha kalitelisini tercih eden müşteriler için ihtiyaç ve istekleri önemlidir. Alıcılar artık kendi istek ve ihtiyaçlarını almaktadırlar. Bu yüzden de ancak onlara hitap edeni ya da onların istediklerini üretmek firmaların satış yapmasını sağlayacaktır. Firmaların sürdürülebilirliklerini sağlamaları ve kar elde edebilmelerinin tek yolu budur.

Firmalar kendi gelecekleri için ürettiklerini satmak durumundadırlar. Bunun için de müşterilerin neyi istedikleri ya da nelere ihtiyaç duydukları önemlidir. Bunu öğrenebilmenin tek yolu da araştırmadır. Araştırma yaptıkça alıcı kitlenin ne istediği ortaya çıkmaktadır. Böylece üretim gibi süreçlere ileri, orta ve kısa vadelerde yön veren firmalar için araştırma faaliyetleri özellikle son zamanlarda elzem duruma gelmiştir.

Daha önceki zamanlarda anketörlük hizmeti alan firmalar anketörler yardımıyla araştırma faaliyetlerini yürütmekteydiler. Bu yüzden de gerek kurulan standlarda gerekse de cadde başlarında ellerinde yüzlerce anket olan anketörler bu anketleri doldurmak için oldukça fazla zaman harcamaktaydılar. Bu harcanan zaman aynı zamanda firmalara gider olarak yansımaktaydı. Bununla birlikte doldurulamayan anketler de firmalara ağır külfetler getirebilmekteydi. Çünkü çoğumuzun bir yere yetişmesi ya da işinin olması sebebiyle karşımıza çıkan anketörlerin ellerindeki sorulara cevap verememiz ya da bir kısmımızın bu anketleri gereksiz zaman kaybı olarak görmesi sebepleriyle bu anketlerin çok büyük bir kısmı doldurulamamaktaydı. Kapı kapı gezen anketörler için de aynı durumlar söz konusuydu.

Durum böyle olunca firmalar telefon yoluna başvurmuşlardır. Ancak gelişen teknoloji telefon aracını ikinci plana atarak; internetten anket doldurma sisteminin kullanılmasını sağlamıştır. İnternetten anket doldurmak hem daha kısa sürede yapılan hem de daha fazla kişiye ulaşmayı sağlayan bir sistemdir. Bunun yanı sıra her ne kadar insanlar doldurmak istemeselerde doldurulması hedeflenen anket sayısına ulaşmak daha kolay olmaktadır. Ancak aynı şekilde anket doldurma işini gereksiz zaman kaybı gören alıcı kitle ya da internet kullanıcılarını da anket doldurmaya teşvik etmek amacıyla anket başına belirli bir ücret ödenmesi teklif edilmektedir. Artık uygulanan sistem anket doldur para kazan sistemidir ve internet üzerinden yürütülmektedir.

İnternetten anketlerinin doldurulması karşılığında belirli bir ücret verilmesini sağlayan firmalar olduğu gibi anket siteleri de bulunmaktadır. Çünki bazı firmalar kendi araştırma faaliyetlerini kendileri yürütürken; bazıları ise araştırma şirketlerinden talep etmektedirler. Dolayısıyla araştırma şirketlerinin bünyesinde anketler hazırlanmaktadır. Araştırma ve anket şirketleri olarak geçen bu şirketler, aldıkları araştırma konularına ilişkin olarak anketler düzenlemekte ve bunları daha çok internet kanalıyla doldurulmasını sağlamaya çalışmaktadırlar. Böylece daha hızlı bir sürede daha çok kişiye ulaşabilmektedirler. Ancak bunu gerçekleştirebilmek için de anket siteleri kurmuşlardır.
Anket sitelerinin kurulması ile bu sitelerde yayınlanacak anketlerin doldurulması için üyelik sistemi geliştirilmiştir. Bu firmalar için de aynı şekildedir. Üyelik sistemi içerisinde yayımlanan ve dağıtılan anketler elektronik ortamda gönderilmektedir. Dolayısıyla üye olmak bu işi yapmanın ilk adımıdır. Ne kadar çok üyelik alırsanız; o kadar çok anket doldurma imkanınız olacaktır. Bu da daha fazla para kazanmanız demektir.
Ancak bilinmelidir ki; anket doldurulmasını isteyen sadece firmalar değildir. Firmaların dışında kamu kurum ve kuruluşları da anket doldurulmasını istemektedir. Dolayısıyla araştırma kuruluşları sadece firmaların değil; aynı zamanda kamusal sektörün de araştırma faaliyetleri için anket düzenlemektedir. Bunlara en güzel örnek kamuoyu araştırmalarıdır.
Tüm bu anlatılanların çerçevesinde sizlerde internetten anket doldurarak aylık 1000$’dan fazla gelir sağlayabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Selım SUMLU Selım SUMLU 11 Ocak 2012

    Kısa ve Öz bir tanımla affiliate networking komisyonculuk anlamına gelmektedir.Amerikada çok yaygın olan bir sistemdir birtakım ürünler mevcuttur bu ürünleri satar ve satıştan komisyon alırsınız. Bir web siten var ve bu siten üzerinde bağlı olduğun reklam verenin ürününe değiniyor veya sadece bannerlar’ını koyarak tanıtıyorsan. O reklam veren sitenin affiliate ‘isin yani (satış ortağısın) ve yaptığın işte pazarlama olduğu için affiliate marketing yapıyorsun. Yani Affiliate olarak yaptığın pazarlama işleminin genel adı Affiliate Marketing‘dir.

  2. yeni para kazanma yöntemleri yeni para kazanma yöntemleri 15 Ocak 2012

    Satış Ortaklığı ve Network Marketing ,Affiliate Marketing internetin üzerinden yaptığınız en kazançlı para kazanma yollarıdır.Amerikada çok yaygınlaşmıştır ve Türkiye’ dede artık bilinmeye başlamıştır,ve bu işten para kazanan birçok insan bulunmaktadır.İnterneti para makinesine çeviren mükemmel bir sistemdir ve hızlı bir şekilde de büyümektedir.Google’ da geçirdiğiniz zamanlarınızda para da kazanmak isterseniz bu tam sizin için biçilmiş bir iştir diyebilirim.İnternetten kazananlar arasına sizde katılın google yi paraya çevirin.

  3. Serdar Serdar 22 Eylül 2013

    Admin face hesabını yada google hasabını yazarmısın please!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.